סגור

"לא הכל אני יודעת אבל אני כן יודעת שאני רוצה אותו הכי בעולם" 

תהילה ואסף עומדים לקבל את ילדם המאומץ. לאחר פגישה בשירות למען הילד וקבלת המסמכים הרפואיים, הם מספרים למשפחה שלהם על התוספת העתידית למשפחה ונשאלים שאלות קשות על ידי האחיינית

תהילה מגן
יא בחשון התשעח
,
31 באוקטובר, 2017 13:11
המסע למשפחה

המסע למשפחהצילום:

אסף חיכה לי בתחנת האוטובוס וכשמבטינו נפגשו, היה ברור שמשהו חדש מתחיל כאן.

תמר פגשה אותנו במשרדי השירות למען הילד. באותה שעת ערב המקום היה כמעט שומם. ישבנו מולה והקשבנו לסיפורו של תינוק שנולד כאן לאישה שהגיעה לישראל מארץ רחוקה ומסיבות השמורות עמה החליטה לא לגדל אותו. היא השאירה את בנה בבית החולים יחד עם בקשה כתובה שהבן יגדל בישראל למשפחה יהודית. כמתבקש בחוק, היא חתמה על טופס וויתור שלושה שבועות אחרי הלידה, והקטן עבר לבית ילדים במרכז הארץ.

תמר שאלה אם אנחנו רוצים לראות תמונה, ענינו לה שאנחנו מעדיפים כמה שיותר מהר לפגוש אותו עצמו ותמונה לא תשנה לנו דבר. שאלנו למה הוא נמצא בבית ילדים זמן כה ארוך ולמה שם ולא במשפחת קלט. תמר ענתה שבאזור שבו הוא נולד אין הרבה משפחות קלט לצערה, כי בגיל כזה ברור שיש עדיפות למשפחה חמה ומחבקת על פני בית ילדים טוב ככל שיהיה... היא הבטיחה לנו שמדובר בבית ילדים טוב עם צוות חם ואוהב ומחבק.

היא נתנה לנו מסמכים רפואיים של הקטן גם מהלידה וגם מבית הילדים וביקשה שנחשוב על זה עד הבוקר, ואם יש צורך, שנתייעץ עם רופא שאנחנו מכירים. לקטן ששקל עכשיו כבר 7 ק''ג לא היו בעיות רפואיות, אבל השירות למען הילד רוצה לוודא שהזוג חשב והתייעץ וקיבל החלטה מודעת. ''הבעיה'' של התינוק הייתה שהוא נולד בצבע מוקה  ולאם לא יהודיה ועל כן יצטרך לעבור הליך של גיור ולחיות לעד עם שאלות של זהות על רקע השוני החיצוני.

כשיצאנו ממנה בחזרה לאוויר הירושלמי הקריר, נשמנו עמוק והתחלנו לתכנן את הימים הקרובים ואת השעות הקרובות ... הגיע הזמן לספר למשפחה. מכל התגובות אני זוכרת דווקא את זו של האחיינית שלי הילה, בת השמונה. אחרי צעקות השמחה של אחותי ליבי וריקודי השמחה של כל המשפחה שהועברו לנייד שלי בשידור חי, לקחה הילוש את רשות הדיבור ושאלה בתמימות ''איפה הוא עכשיו? למה הוא לא עם אימא שלו? אבל איך זה יכול להיות שהיא לא רוצה אותו? ומה יקרה אם גם את לא תרצי אותו?''

"הילוש מותק, לא הכל אני יודעת אבל אני כן יודעת שאני רוצה אותו הכי בעולם ומעוד כמה ימים הוא שלנו לעד, וכולנו נהיה המשפחה שלו שבחיים לא תעזוב אותו ואת תהיי בת דודה מצוינת''. 

 

לטורים הקודמים

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קו הרקיע של דובאי. במרכז - בורג' חליפה, המבנה הגבוה בעולם צילום: shutterstock

צפו: בית הכנסת במדינה המוסלמית נחשף לראשונה

קרא עוד