הדמות השנתית של החמ"ד: הרב יצחק נסים

יו"ר מינהל החינוך הדתי, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, הודיע כי דמות השנה בחמ"ד בשנת הלימודים הבאה יהיה הרב הראשי השני למדינת ישראל: "

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כח באייר התשעט
,
02 ביוני, 2019 16:24
הרב יצחק נסים

הרב יצחק נסיםצילום: משה פרידן, לע"מ

בהמשך למסורת שהנחיל ד"ר יהודה קיל ז"ל, ראש מינהל החמ"ד, מיד בתום מלחמת ששת הימים, של עליה לרגל של מנהיגי החינוך הדתי בירושלים, ביום ירושלים, התקיים היום (א') כינוס של הנהגת החמ"ד בעיר הבירה.

באותה הזדמנות הכריז יו"ר מינהל החמ"ד, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, כי הדמות השנתית של החמ"ד לשנת הלימודים הבאה, תש"פ, יהיה הרב יצחק נסים זצ"ל, שהיה הראשון לציון והרב הראשי השני של מדינת ישראל, שכיהן בתפקיד במשך 17 שנה. בנוסף, הרב נסים היה מהאזרחים הראשונים שהגיעו להר הבית ולכותל המערבי, וברך שם 'שהחיינו', בשם ומלכות. בנוסף, קבע עם מועצת הרבנות הראשית לומר הלל בברכה ביום ירושלים.

מאז שנת תשע"ד קובע מינהל החמ"ד, מדי שנה, דמות תורנית המלווה את שנת הלימודים בחינוך הדתי. השנה דמויות החמ"ד הם הרב והרבנית נריה, ולפני כן היו הרב מאיר יהודה גץ, הרב והרבנית קפאח ועוד.

הרב נסים הוא אביו של השר לשעבר משה נסים, שכיהן כשר המשפטים, שר האוצר ושר התמ"ת בממשלות ישראל, ולאחרונה עמד בראש 'ועדת נסים', שהגישה דו"ח בנושא הגיור בישראל. משה נסים סיפר באירוע על אביו והודה למינהל החמ"ד על הבחירה בו כדמות השנתית של החמ"ד.

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מרכז הבית היהודי  צילום: כיפה

לחץ בבית היהודי לאיחוד וקיום פריימריז

קרא עוד