"קחו את הרצל כדוגמה": הקונגרס הציוני לנוער

מאות בני נוער התאספו באופקים לפאנל הפתיחה של הקונגרס, בו שמעו דברי חיזוק על פועלם במכינות הקדם צבאיות ובגרעיני המשימות. "אתם המנהיגות הבאה של מדינת ישראל", נאמר להם

חדשות כיפה 15/03/18 09:42 כח באדר התשעח

"קחו את הרצל כדוגמה": הקונגרס הציוני לנוער
הקונגרס הציוני לנוער, צילום: מזל ידיד

את היכל התרבות באופקים מילאו אמש (ד') מאות בני נוער מכל רחבי הארץ, שהגיעו להאזין לפאנל פתיחת הקונגרס הציוני ה-37 לנוער של המועצה הציונית וההסתדרות הציונית העולמית.

ראשי המועצה וההסתדרות הציונית חיזקו את באי הקונגרס הצעירים, ושיבחו את פועלם במכינות הקדם צבאיות, גרעני המשימות ושנות השירות, בכל עיר ויישוב בו הם פועלים. קצין חינוך ראשי תא"ל צביקה פייראייזן התייחס בדבריו לסוגיית הגיוס והכליל את האוכלוסייה החרדית בשכבות המתגייסות.

ראשון הדוברים היה סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית, יעקב חגואל: "לפני 120 שנה הרצל חלם על מדינה יהודית בא"י. רוב העם לא האמין שאחרי 2,000 שנות גלות יצליח לחזור הביתה. הוא חלם אז נגד הזרם. אני אומר לכם אנו היום כאן באופקים מגשימים את חלומו. כאן, ובת"א נתניה, ואריאל - כבר למעלה מ-70 שנה ואנו נמשיך להגשים את החלום לעולם ועד.

"אתם הצעירים קחו את הרצל כדוגמה. תחלמו כמוהו ותגשימו כמוהו. אתם הנוער שעושה ציונות אתם הנוער שעושה למען העם והארץ. תשאפו להנהיג את הפוליטיקה, בתעשייה, תמיד תהיו ראשונים".

יעקב חגואל

יעקב חגואלצילום: מזל ידיד

יו"ר קק"ל, דני עטר, אמר: "אנו מציינים 70 שנה של עשייה מדהימה במדינה שאיש לא נתן לה סיכוי ומכל העולם באים לחזות בפלא  ובהישגים העצומים שלה. סוד ההצלחה שלה הוא אתם הנוער. אתם המנהיגות הבאה של מדינת ישראל. אחריות ההנהגה תנוח על כתפיכם מהר מכפי שאתם חושבים.

"אנו בקק"ל התחלנו במשימה החשובה של גאולת אדמות והיום אנו מוסיפים נדבך - גאולת החברה. בכל פינה בארץ הקק"ל מסייעת בבניה וחיזוק העם והארץ . כאן באופקים נחנוך בקרוב מרכז קק"ל חדש ונמשיך להיות גאים בעשיה המופלאה יחד עם שלוחות ההסתדרות הציונית שעושה עבודת קודש למען העם. אני מחזק אתכם וסומך עליכם שהמנהיגות העתידית תצא מקרבכם".

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אברהם דובדבני, אמר: "במשך 70 שנה, דורות אחרי דורות, בנו את המדינה. קיבלתם הכל מן המוכן ועכשיו תורכם לבנות המדינה. אחריות על כל אחד מכם להמשיך את המפעל האדיר הזה -  מדינת ישראל. מצפה מכם שתעשו זאת מכל הלב. שתעשו עם כל המוטיבציה. מעל ומעבר. אתם בכאן בזכות שהיא חובה! חובה ליצוק תוכן והמשכיות לעם ישראל בארצו והמדינה תתפאר בכם כשתובילו אותה"

חבר הכנסת לשעבר, יגאל ביבי, אמר: "רה"מ תיאר כיצד מדינתנו הקטנה תורמת לעולם במדע, חקלאות. היא אור לכל העולם. אם אני רוצים להמשיך להיות אור לכל העולם עלינו להיות חברת מופת. חברת מופת מתחילה בכם הנוער".

תא"ל צביקה פייראייזן

תא"ל צביקה פייראייזןצילום: מזל ידיד

קצין חינוך ראשי, תא"ל צביקה פייראייזן, אמר: "מטרתו של צה"ל להגן על עצמאותו וביטחונו של עם ישראל. 24 שעות 365 ימים בשנה במשך 70 שנה. בכדי לעמוד במשימה זו חוקקה המדינה את חוק הגיוס והגדירה את חובת הגיוס. אנו בעיצומו של גיוס מרץ 18 בו תפגשנה 5 קבוצות, עולים, בני החינוך החילוני, החינוך הדתי, חרדים ומיעוטים - דרוזים וצ'רקסים. רק אם 5 אצבעות אלו יהיו מלוכדות לכדי יד אחת,  נוכל לפעול להגנת מדינת ישראל.

"בקרוב תגיע שעתכם להגן על מדינת ישראל. בצה"ל תכירו את כל שכבות האוכלוסייה. תחושו את הזכות להגן. צה"ל זקוק לכל אחד ואחת מכם מלאי מוטיבציה  לעשות משימתכם. תכנסו מתחת לאלונקה המשותפת כל אחד ככל יכולתו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר