הישגיות חסידית

ישיבת נתיב מאיר ההישגית וישיבת מקור חיים החסידית חוברות לחטיבת ביניים משותפת. תחילתה של ידידות מופלאה?

אדם צחי 07/09/08 00:00 ז באלול התשסח

הישגיות חסידית
מרכז ישיבות בני עקיבא, צילום: מרכז ישיבות בני עקיבא

חטיבת ביניים השייכת למוסדות "מקור חיים" של הרב שטיינזלץ נפתחה השנה בתוך ובשיתוף ישיבת "נתיב מאיר" בירושלים. החטיבה, המונה כ-50 תלמידים בשתי כיתות, ו-20 אנשי צוות, שוכנת באחת מן הקומות במבנה ישיבת נתיב מאיר שבבית וגן. האוכלוסייה מגוונת, מכל סביבות ירושלים, והלימודים מתקיימים בכל יום עד 17:00, למעט יום שלישי בו מסיימים מוקדם. היוזמה לפתיחת חטיבת הביניים הגיעה מכמה כיוונים: נתיב מאיר, מקור חיים, אגף הפיקוח של משרד החינוך ומינהלת חינוך ירושלים (מנח"י). ניהול החטיבה מתבצע בשיתוף הרב מאיר טויבר, ראש ישיבת "נתיב מאיר".


יונתן גוטמן הוא מנהל החטיבה. בעברו למד בישיבה התיכונית מקור חיים וישיבת ההסדר "בית אורות", ושימש בתפקידי הדרכה והוראה בישיבת "מקור חיים". את הנחיתה בחטיבת הביניים הוא מבצע לאחר שנה של שליחות יהודית בבריסל.

מה הצורך שעורר את פתיחת החטיבה?

"מחד ישנו הרצון של ישיבת "נתיב מאיר" לפתוח חטיבת ביניים, ומאידך הרצון של מקור חיים לגדול ולהתפתח. הרצון שלנו הוא לשלב את המצוינות של נתיב מאיר בתחומים הלימודיים עם הרוח הנושבת במקור חיים".


כבר הייתה חטיבת ביניים של מקור חיים בעבר.

"המחשבה היא שבמהלך החבירה לתיכון, אפשר לגדול הלאה לתיכון דתי בירושלים. למוסדות מקור חיים יש כבר בית ספר יסודי לבנים, בית ספר יסודי לבנות וישיבה תיכונית, והמהלך הבא הוא לפתוח תיכון עצמאי למוסדות מקור חיים".


יחד עם נתיב מאיר?

"לא. תיכון של מקור חיים בלבד".


למה שמישהו ירצה ללמוד בתיכון של מקור חיים ולא בישיבה?

"יש היום הרבה חברה שמעוניינים בלימודי תיכון לא ישיבתיים, ומאידך מתאימה להם הרוח של מקור חיים: רוחו של הרב שטיינזלץ, רוח חסידית מחדשת, וראיית בית הספר כבית חינוך".


הדיווח הראשוני התקבל במייל האדום

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר