סגור

בחמ"ד הקדימו ללמד את נאומה של מרים פרץ

לאור קריאתו של שר החינוך, נאומה של כלת פרס ישראל נלמד כבר השבוע במוסדות החינוך הממלכתי דתי. "כל מדינת ישראל התרגשה מהדברים ואין עין שנותרה יבשה בקהל", אמר ראש מנהל החמ"ד, ד"ר אברהם ליפשיץ

חדשות כיפה
י באייר התשעח
,
25 באפריל, 2018 13:28
תלמידי חמ"ד "דרכא - המתמיד" בקריית שמונה צופים בנאומה של מרים פרץ

תלמידי חמ"ד "דרכא - המתמיד" בקריית שמונה צופים בנאומה של מרים פרץצילום: ללא קרדיט

בחינוך הממלכתי דתי החלו השבוע ללמוד את נאומה המכונן של כלת פרס ישראל, מרים פרץ, במסגרת שיעורי חינוך, זאת לאחר ששר החינוך נפתלי בנט, הורה ללמד את נאומה כחלק מתכנית הלימודים.

ראש מנהל החמ"ד, ד"ר אברהם ליפשיץ, חיזק את קריאתו של השר בנט למחנכים ומנהלים בחינוך הממלכתי דתי ואמר: "כל מדינת ישראל התרגשה מהדברים שאמרה מרים פרץ בטקס, ואין עין שנותרה יבשה בקהל. עם תום הטקס התקשרתי למרים ודיברתי איתה בהתרגשות גדולה. הודיתי לה בשמי ובשם החמ"ד על האור הגדול, הטוב והאמונה שהיא השפיעה על כולנו.

"מהעבר השני של הקו ענתה לי מרים: 'בכלל לא רציתי לדבר. השר 'כפה עלי'. אני אשה פשוטה. אמרתי דברים אותם אני אומרת כל חיי'", סיפר ליפשיץ.

"לבקשת השר, בכל מוסדות החמ"ד למדו השבוע את הנאום של מרים פרץ וגם את נאומו של שר החינוך נפתלי בנט שהיה אף הוא חשוב מאוד. בנוסף, צירפנו הצעה לפעילות בשיעורי חינוך שחיזקה את הלימוד החווייתי בנושא", הוסיף.

עומר מילר, מחנך כיתה ח' ישיבתית בבית הספר חמ"ד "דרכא - המתמיד" בקריית שמונה, הקדים והקרין לתלמידיו את הנאום המכונן, ולאחריו קיים עם התלמידים דיון בנושא ושוחח איתם על איך אנחנו יכולים ליישם את החזון, הנבואה והשאיפה.

ראש הישיבה, הרב אריאל פריש, אמר: "הנאום מעורר ההשראה של מרים פרץ, עורר בנו את הניגון החדש של ראיית התקווה, המחויבות וההתמדה בעשייה החינוכית הערכית, הציונית-דתית שאנו עוסקים בה".

שושי שפיגל, מפקחת על החינוך החברתי קהילתי בחמ"ד, אמרה: "מרים פרץ קראה בנאומה לבני הנוער 'לחשוף את האור' וזאת על ידי עשייה חברתית בקהילה. תלמידי החמ"ד משקיעים רבות מזמנם ומרצם בתרומה, בחסד, במאות שעות התנדבות  עם עולים, קשישים, חולים, חונכויות, הדרכה ועוד ולאחר מכן בשירות בצה"ל ובשירות הלאומי אזרחי והופכים מתוך כך לאזרחים פעילים ואכפתיים".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תוצאה מהפרעות בלוד. תמונות דומות בעכו.  צילום: Yossi Aloni/Flash90

ראש ישיבת ההסדר בעכו: "לא עייפנו - תמשיכו להילחם"

קרא עוד