הוכרזו הזוכים בחידון מורשת השואה

השבוע התקיים חידון מורשת השואה של מרכז ללימודי השואה במכללה ירושלים והחמ"ד בירושלים ועסק בנושא "ערבים זה לזה": "מי שאינו זוכר מאבד את דרכו ובסוף את זהותו"

כט בניסן התשעז
,
25 באפריל, 2017 10:13
דוברות

דוברותצילום: דוברות

השבוע התקיים חידון מורשת השואה של מרכז ללימודי השואה במכללה ירושלים והחמ"ד במרכז ז'ראר בכר בירושלים, בו התקיים משפט אייכמן, ובמעמדו של הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, ד"ר אברהם ליפשיץ ראש מנהל החמ"ד, אנשי חינוך, ניצולי שואה ועוד.

אירוע הגמר של החידון התקיים ביום הזיכרון לשואה ולגבורה אליו העפילו תלמידים ותלמידות מכיתות ט' עד יב' כאשר החידון עמד השנה בסימן 'ערבים זה לזה' - היחלצות יהודים לעזרת יהודים בשואה ועסק בעזרה הדדית של יהודים למען יהודים בתקופת השואה.

בשלב הראשון של החידון לקחו חלק כ- 1000 תלמידים מכל רחבי הארץ שהתמודדו על מקום בגמר ולקראת החידון נכתב חומר רב הסוקר את מידות הערבות והחסד הקיימות בעם היהודי דרך מגוון רחב של נושאים כמו: פעילות הסעד וההצלה בגטאות, וילנה כתחנת הצלה, תנועות הנוער ופעילותם בעזרה וסעד. דגש מיוחד ניתן לנושא הילדים 'המצילים הקטנים' אשר במקרים רבים הפכו להיות המפרנסים העיקריים במשפחתם ונשאו עול כבד בגבורה.

הזוכים במקומות הראשונים בחידון בקטגורית הבנים הם שיר חדש חוטר מישיבת שומריה במקום הראשון, אביעד קורנגוט מישיבת תורה ומדע מכון לב במקום השני ואלקנה פרידמן מישיבת בני צבי במקום השלישי.

בקרב הבנות, למקום הראשון הגיעה הרשקוביץ מוריה מאמית חיפה, במקום השני פרוינד רוני מדרכי נועם פ"ת ובמקום השלישי הגיעה נעמה פורת מצביה חיפה.

פרופ' יעקב כץ נשיא המכללה ירושלים ציין כי "אנו מצווים לזכור ולהנחיל את זכרון השואה לדור הצעיר במיוחד בעת שדור ניצולי השואה הולך ומתמעט. מי שאינו זוכר מאבד את דרכו ובסוף את זהותו."

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ישיבת ועדת החינוך, היום צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"להיערך להמשך השבתת הלימודים עד הקיץ"

קרא עוד