הילה גאון מספרת: איך זה להיות הבת של יהורם גאון

בחגיגות ליום ההולדת ה-80 של אביה, תיארה הילה גאון כי אביה, יהורם גאון, לא נתן לתהילה לסנוור אותו ואותם: "תמיד הובלת אותנו למסלולים שכל אחד מאיתנו יבלוט מכישרונו שמיוחד לו. שלא נרגיש ואפילו לא לרגע מסונוורים מההילה שמקיפה אותך"

חדשות כיפה
א בטבת התשפ
,
29 בדצמבר, 2019 11:11
יהורם גאון

יהורם גאוןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

הזמריהורם גאון הגיע לגיל 80, לרגל החגיגיות הגיעו ראש הממשלה נתניהו ורעייתו למופע לכבודו. בתו, הילה גאון סיפרה איך היה לגדול עם זמר מוכשר ומוכר. 

"לכל אחד מאיתנו יש תפקיד במשפחה ואין ברור מזה, שזהו חלק בלתי נפרד מתפקידך- לעמוד על הבמה. זה הבית שלך, המקום הבטוח, שבו אתה מאפשר לעצמך בכל שנה להיחשף יותר ויותר ולהראות לכולם ובעיקר לעצמך עד כמה הלב שלך עצום. ובכל מעמד, כזה או אחר, אתה מאפשר לכל כך הרבה אנשים לגעת בליבך עוד קצת. וכך אתה זוכה כל שנה לעטוף באהבה כל כך הרבה אנשים בטוב ליבך", סיפרה הילה.

עוד הוסיפה הילה: "אז החלטנו להניח בצד את הרשמיות שארוע כזה דורש ופשוט לברך אותך מכל הלב. מהיום שאני זוכרת את עצמי תמיד שואלים אותי- ״איך זה להיות הבת של יהורם גאון?״, והתשובה האוטומטית שלי היא- ״רגיל.״ היום, כשאני בעצמי אמא לשלושה ילדים, אני מודה שאין שום דבר רגיל בלהיות הבת שלך. מאז ומתמיד, אתה מחנך אותנו בכל דרך אפשרית לענווה, תרומה לזולת, לערכים ומסורת יהודית, לאהבת הארץ, לתרבות, השכלה, לעבודה יום יומית קשה וכמובן שהמשפחה הינה הדבר הכי חשוב שקיים עבורנו. לא פעם שמעתי מאנשים שהם חושבים שהדלתות נפתחות בפנינו ללא כל קושי. רק כי אתה אבא שלנו. ואתה אבא, במחשבה מאוד מיוחדת ואופיינית לך, תמיד הובלת אותנו למסלולים שכל אחד מאיתנו יבלוט מכישרונו שמיוחד לו. שלא נרגיש ואפילו לא לרגע מסונוורים מההילה שמקיפה אותך. וזה אבא, זה לא ״רגיל״. זה הכי מרגש, מיוחד וזכות עצומה להיות הבת שלך".

בתו של גאון סיפרה גם על אביו של יהורם, משה: "מי שמלווה אותך, לאורך השנים, מכיר את שני המכתבים שאתה מקריא בהופעות ,שסבא, משה דוד גאון, זכרונו לברכה, כתב לך. אלה מכתבים, שחושפים את הקשר האוהב בינך לבין סבא, אבל אי אפשר להתעלם מהביקורת שלו כלפייך ודרך החינוך הנוקשה, הבלתי מתפשרת. בהופעות שלך, אתה מקדיש חלק נכבד לאביך ואתה מקריא את המכתבים האלה בהומור והקהל צוחק ונהנה ואתה מסיים בהתרגשות ואומר- ״כל מה שאני, זה האיש הזה״. עבורי, אבא, זהו רגע בלתי נשכח בהופעה, שחלק מליבי נצבט על כך שסבא לא הספיק ולא זכה להנות מהאדם שגדלת להיות".

"והנה היום, התמזל מזלי, ובמקום הזה, בירושלים, הבית האהוב שלך, אני פונה אליך סבא, משה דוד גאון, זכרונו לברכה ומספרת לך דברים שלא הספקת לדעת על יהורם בן הזקונים שלך. בצניעות רבה, חשוב לי לספר לך, שהבן שלך גדל להיות אחד האנשים הכי מוכרים במדינת ישראל. בזכות כישרונו האדיר, יכולות המשחק המצחיקות והנוגעות ללב, בזכות קולו שמלווה את כל השמחות, חגים וגם את המלחמות וימי הזכרון הקשים מנושא במדינת ישראל. הבן שלך, זוכה במאות פרסים ותארים בארץ ובעולם בזכות תרומתו הבלתי פוסקת לכל סוגי האוכלוסיות. ואולי הכי חשוב- הבן שלך דואג, שומר, מלווה, אוהב ומעביר את החינוך והמורשת שלך אלינו ואל ילדינו, עם המון כבוד והערכה".

הכילה חתמה את דבריה: "והיום סבא בזמן שאני עומדת כאן ומברכת את הבן שלך, אבא שלי, ליום הולדתו, לבריאות ואריכות ימים, מול כל כך הרבה אנשים שאוהבים אותו, חשוב לי שתדע, בשמי ובשם אחי הבכור משה, שקרוי על שמך- ״כל מה שגדלנו להיות וכל מה שאנחנו עוד שואפים להיות - זה האיש הזה, אבא שלנו״".

30.12.2019

1. מרגש (שמעון פרץ)

יהורם אחד הזמרים הגדולים שהיו במדינת ישראל. אנחנו בבית מאוד אוהבים אותו ומשמיעים את השירים שלו כל יום .אני מאחל לאבא היקר שלך אריכות ימים .חג שמח

דווח על תגובה לא ראויה
30.12.2019

2. מחווה ליהורם גאון (אופירה ישראל מפתח תקווה)

אי"ה בעזרת ה' שיהורם גאון יגיע לגיל מאה עשרים או יותר, ישאלו ילדים איפה אתם לומדים? והם יענו, אנחנו לומדים בבית ספר ע"ש יהורם גאון

דווח על תגובה לא ראויה
09.01.2020

3. ברכה מרגשת לאיש ענק ! (הגועש)

דווח על תגובה לא ראויה
10.01.2020

4. למה אין תמונה שלה (משה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איפה שוב טעינו? צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

רגע לפני מלחמת אחים: צריך להשיב את האמון

קרא עוד