סגור

צפו: אברי גלעד משתפך על הציונות הדתית

בתום ראיון עם תלמיד ישיבת הסדר ולוחם בחטיבת הצנחנים הרעיף גלעד מחמאות חמות על רוח ההתנדבות של בני הציונות הדתית. "עוד בן אדם עם כיפה שעושה דברים נהדרים. המגזר מוביל את עניין ההתנדבות וכל המגזרים האחרים מדשדשים מאחורה". ראש מטה איגוד ישיבות ההסדר אורי פינסקי: "אנחנו כאן במאבק על הערכים התורניים והאנושיים שלנו"

חדשות כיפה
יא באלול התשעט
,
11 בספטמבר, 2019 12:16
אברי גלעד משתפך על הצינות הדתית

אברי גלעד משתפך על הצינות הדתיתצילום: צילום מסך

תלמיד ההסדר דוד בן פורת לוחם בחטיבת הצנחנים התראיין בתכנית הבוקר של אברי גלעד, על התנדבותו כליצן רפואי. בתום הראיון הרעיף גלעד מחמאות חמות על רוח ההתנדבות של בני הציונות הדתית.

בן פורת, תלמיד ישיבת ההסדר באלון מורה המשרת כלוחם צנחנים, משמש כליצן רפואי בסופי שבוע ומשמח ילדים המאושפזים בבתי החולים. עם תום הריאיון סיפורו של דוד גרם לאברי גלעד למשפט סיכום מפרגן לציונות הדתית, כשציין כי "אני רק אומר את המובן מאליו. עוד בן אדם עם כיפה שעושה דברים נהדרים. מה קורה עם המגזר הזה של חובשי הכיפות הסרוגות- המגזר הדתי לאומי- מוביל את עניין ההתנדבות והתרומה לחברה בישראל בגדול, וכל המגזרים האחרים מדשדשים מאחורה בצורה מביכה, ובעיקר החילוני". חברת הכנסת עידית סילמן (ימינה) אמרה בעקבות הדברים כי: "התנדבות אצלנו היא משהו פנימי ושורשי שמגיע ממעמקי הציונות הדתית. דוד בן פורת הוא מלח הארץ וממחיש לכולנו מדוע חשוב לשמור על מערכת הערכים במערכת החינוך שלנו. בימים האחרונים אנו עדים למתקפה חסרת תקדים על הציונות הדתית מצד אנשי שמאל קיצונים שונאי מסורת ומחרחרי מלחמה. חשוב לדעת שאנחנו כאן במאבק על הערכים התורניים והאנושיים שלנו".

ראש מטה איגוד ישיבות ההסדר אורי פינסקי: "כל מי שרואה את הבחור המדהים הזה, תלמיד ישיבת ההסדר אלון מורה, פשוט מתרגש. אברי גלעד זיהה את זה והתרגש וכמוהו גם אנו ועוד רבים בעם ישראל. הערכים והמסירות האלו שטופחו בבית הוריו מקבלים מכפיל כח בבית הגידול הנפלא של ישיבות ההסדר, ספינות הדגל של הציונות הדתית. אשרי המגזר שאלו הם בניו".

https://13tv.co.il/item/news/haolam-haboker/season-01/clips/mnkes-1063348/
(הראיון המלא של לוחם הצנחנים, דוד בן פורת)

11.09.2019

1. ההסדרניקים סתם חפיפניקים. עושים שירות צבאי מקוצר. ובזמן הישיבה משלימים בגרויות ויוצאים לדייטים (יואב)

דווח על תגובה לא ראויה
11.09.2019

2. משה קיבל תורה מסיני (דוד)

זה נובע ממעמקי היהדות ולא ממעמקי הציונות הדתית. הציונות הדתית היא זרם חברתי שניזון מהיהדות ומהתורה. אל תהפכו את הציונות הדתית לעצם התורה.

דווח על תגובה לא ראויה
17.09.2019

3. 1 - הרבה אחרים גם עושים שירות מקוצר בצורה כזו או אחרת, וגם משלימים בגרויות על חשבון הצבא. הסדר זה מסלול מוכר על ידי המדינה שמוכיח עצמו מעל ומעבר (לוחם ששירת 3 שנים (36 חודשים) אבל יודע להעריך שירות של אחרים)

דווח על תגובה לא ראויה
17.09.2019

4. ועדיין אין הם מספקים אפילו חצי מהכוח שצהל מספק להגנה על המיתנחלים בשטחים וההסלמה כתוצאה מהיתעקשות להמשיך את פרוייקט הנדלן מדינת יהודה ועל רבניה וישיב (כולה מגינים על עצמם)

דווח על תגובה לא ראויה
24.09.2019

5. יישר כוח לאברי גלעד (שלמה)

לא על התגובה שלך הנכונה ולא על התשבחות לבני הציונות הדתית,אלא יישר כוח על האומץ.איך זה שלא פחדת מסתיו שפיר,ממירב מיכאלי, תמי זנדברג, משי ניצן ומהטרוריסט האנטישמי שחבר למפלגה הערבית, הלא הוא כסיף שכספו פניו מרוב הרללות והחרפות דהוא ממיט על חיילי צהל.

דווח על תגובה לא ראויה
24.09.2019

6. כן זה המגזר הניפלא (חוה)

לאחידש כלום. כולם יודעים שאין כמו המגזר חובשי הכיפות הסרוגות. גם תורמים מזמנם גם עוזרים לזולת גם תורמים כליות...גם תורמים בקביעות דם או ו. מח עצמות גם חילים ניפלאים ועוד ועוד ועוד. אשרינו. ויביבת ההסדר אלון מורה נחשבת למובילה בערכים לתורה במכשים טוביםם. שנה טובה. לכל עם ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2020

7. יאחחחח (עמנואל נוביק)

זה דוד שלי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

נחקר בשבת - ויקבל פיצוי: "המשטרה פעלה שלא כדין"

קרא עוד