סגור

מזל טוב: הנשיא ריבלין בן 80

נשיא המדינה הגיע לגבורות, וחגג יחד עם חיילי חטיבת הקומנדו ועם הרמטכ"ל, שהפתיעו אותו בעת ביקור ביחידה. ריבלין: "אתכם אני מרגיש בטוח וצעיר"

חדשות כיפה
ט באלול התשעט
,
09 בספטמבר, 2019 19:09
הנשיא ריבלין עם הרמטכ"ל כוכבי

הנשיא ריבלין עם הרמטכ"ל כוכביצילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין זכה היום להפתעה מיוחדת לרגל יום הולדתו ה-80, החל היום (ב') (בתאריך הלועזי. התאריך העברי הוא כ"ה באלול), במסגרת ביקור שערך בחטיבת הקומנדו בבסיס בית ליד. לאחר מפגש עם מפקדי החטיבה וסקירות מקיפות שקיבל על יכולותיה, נכנס הנשיא לשיחה עם חיילי החטיבה המיוחדת - "אגוז", "מגלן" ו"דובדבן".

כשהוא מלווה על ידי הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי ומפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן, התקבל הנשיא בשירה אדירה לרגל יום הולדתו. צה"ל כולו חגג לנשיא בברכות, בשירה ואף בעוגה. אלבום תמונות מרהיב הוגש לנשיא כשי מהרמטכ"ל, ובו 80 תמונות מביקוריו בצה״ל כמספר השנים אותן חוגג.

את דבריו ללוחמים פתח הנשיא בקול שבור בתודה נרגשת מאוד לאחר שצפה בברכות ששלחו חיילים וחיילות מכל חלקי צה"ל. עוד הודה הנשיא על ההוקרה לה זכתה רעייתו נחמה ז"ל מהחיילים והמפקדים, ואמר בחיוך עצוב: "אני חושב שאם נחמה יכלה לראות את זה, היא הייתה אומרת לעצמה שאם כל כך הרבה חיילים מברכים אותי אולי אני בחור לא רע".

"אין מרגש יותר מלחגוג 80 עם החטיבה הצעירה והנועזת ביותר בצה"ל. אתכם אני מרגיש בטוח וצעיר", אמר הנשיא. "במסכת אבות כתוב "בן שמונים לגבורה". אבל אתם, אתם הגיבורים האמתיים. אתם אגרוף הברזל של צה"ל ושל מדינת ישראל. יד המחץ. כל הכבוד לכם. אני אוהב אתכם!"

הנשיא מקבל עוגת יום הולדת מהחיילים

הנשיא מקבל עוגת יום הולדת מהחייליםצילום: מארק ניימן, לע"מ

הנשיא הוסיף ואמר: "האתגרים שעומדים בפנינו היום, בחודשים האחרונים וביתר שאת בשבועות האחרונים, בזירה הצפונית ובזירה הדרומית, מתעצמים. אני יודע שלחטיבת הקומנדו יש חלק משמעותי בעשייה המבצעית של צה"ל בעת האחרונה. כך היה ואני בטוח שכך יהיה גם בעתיד".

"ידעו כל מבקשי רעתנו, מי שינסה להכות אותנו בכוח יוכרע בכוח. אנחנו מוכנים ערוכים ונכונים להגן על אזרחי מדינת ישראל בכול מקום בו יהיו ללא כחל וסרק," הדגיש הנשיא: "איך אומרים אצלכם בקומנדו "ידיך בעורף אויביך", אנחנו מוכנים ולא רוצים להראות לכם עד כמה. ישראל תמשיך להגיב בעצמה ובתקיפות מול כל ניסיון לפגוע בביטחון אזרחיה".

הרמטכ"ל הקריא מתוך האלבום שהוענק כשי לנשיא, את ההקדשה שכתב בכתב ידו: "כבוד נשיא המדינה-מר ראובן ריבלין, נשיאי, נשיאנו! בפתח עשור גבורתך, מודה בשמי ובשם צבא הגנה לישראל, על הזכות לשרת את המדינה, והזכות לשרת אותה כשאתה נשיאה. אתה מקור השראה, המהווה דוגמא מופת לכולנו. מאחל לך עוד שנים רבות של עשייה משמעותית, והנאה מפירות היצירה והמעשה שלך ושל אזרחי המדינה. גאוותך במדינה היא מקור לעוצמה וסמל. בהערכה רבה מאוד, שלך רב אלוף אביב כוכבי, ראש המטה הכללי."

10.09.2019

1. גנץ נגד הדת (מאייר)

גנץ: ממשלה חילונית בלי שומרי מסורת.
"אתמול בוטלה הרוטציה בכחול-לבן. אחרי שגנץ הסיר את רשת ההסוואה ואימץ רשמית את האג׳נדה של לפיד לפסול מראש מגזרים שלמים בחברה ונציגיהם הנבחרים - זה או הצבעה ל״מחל״ או לפיד. לכל הקדנציה"

דווח על תגובה לא ראויה
11.09.2019

2. רבלין (בתי)

אוי. רובי. רובי כמה מסכן אתה. אך הפכת את עורך. לשם הנקמה. איזה נשיא אתה מעפן. יאלה סיים ולך הביתה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איילת שקד עם המנכ"לים צילום: דוברות

איילת שקד: "הפקנו לקחים, נשים דגש על השטח"

קרא עוד