סגור

ספר חדש על הצנחנים מהתמונה המפורסמת בכותל

נשיא המדינה ריבלין אירח את שלוש הצנחנים המצולמים בתמונה המפורסמת של דוד רובינגר ממלחמת ששת הימים, מיד לאחר שחרור הכותל, לרגל הוצאת הספר "אריות על הגבעה" העוסק בקרבות מלחמת ששת הימים בירושלים

חדשות כיפה
ב באלול התשעט
,
02 בספטמבר, 2019 20:47
הנשיא עם הצנחנים והאלבום

הנשיא עם הצנחנים והאלבוםצילום: דוברות בית הנשיא

ביום שני השבוע אירח נשיא המדינה, ראובן ריבלין, את שלשת הצנחנים מהתמונה המפורסמת בכותל המערבי, מייד לאחר כיבושו, לרגל הוצאת ספר הילדים החדש "אריות על הגבעה" בהוצאת ''מיטב-ארגמן''. הספר עוסק בשלושת הצנחנים שצולמו בתמונה ובקרבות מלחמת ששת הימים.

הנשיא אמר לסופר, עמנואל בן סבו: "זהו ספר חשוב ביותר לדור הצעיר, שם הספר ממש מתאים אכן הלוחמים היו אריות על גבעת התחמושת". הנשיא אף התרגש כשקיבל מהלוחמים את כריכת הספר עם הקדשה אישית.

שלשת הצנחנים, גיבורי הספר החדש, ''אריות על הגבעה'', ציון כרסנטי, חיים אושרי וד''ר איציק יפעת, יצאו לקרבות כל אחד ממקום אחר, שלשתם לחמו בגבורה מתוך תחושת שליחות למען עם ישראל. "'ספר הילדים החדש, 'אריות על הגבעה', נכתב מתוך תחושת כבוד לפרק ההיסטורי  של הקרבות על העיר העתיקה עד לשחרורה''. אומר המחנך - סופר עמנואל בן סבו, ומוסיף: ''צילומו ההיסטורי של חתן פרס ישראל המנוח, דוד רובינגר ז''ל, אשר נכנס לפנתאון הישראלי ובו מביטים הצנחנים בערגה, בכמיהה, בכאב ובעוצמה, הוא בבואה של המלחמה ההיא. הצילום ההיסטורי הוביל אותי לאורך כל כתיבת הספר, בראיונות עם גיבורי התמונה והיסטוריונים צבאיים, כדי להיות הכי קרוב לאמת ההיסטורית''.

התמונה המפורסמת של הצנחנים בכותל

התמונה המפורסמת של הצנחנים בכותלצילום: מאת דוד רובינגר - משרד ראש הממשלה. לשכת העיתונות הממשלתית. מחלקת הצילומים - ויקיפדיה

ציון כרסנטי, ציגי, אחד משלשת הלוחמים המונצחים בתמונה המפורסמת, התרגש עד מאוד כשקיבל את הספר לראשונה: ''המפגשים של חבריי ושלי עם הסופר עמנואל בן סבו היו מרגשים, הסופר הצליח לדייק אותנו, להצליב עדויות מהמלחמה שהתרחשה לפני 52 שנה ולזקק את העובדות ההיסטוריות באזמל סופרים רגיש, עדין ונאמן לאמת. זו ללא ספק אומנות גבוהה ביותר.

"שלשת הצנחנים ואני בתוכם, הופענו ברחבי העולם, מרצים על המלחמה, בבתי ספר, באקדמיה, בפני חיילים. חתני בר מצווה נפגשים איתנו לקראת האירוע המשמעותי. ספרים נכתבו אודות הקרב הזה, אך אני קובע חד משמעית, הספר הנפלא הזה: ''אריות על הגבעה'', הוא המרגש אותי ביותר, אני רואה בספר זה סוג של שליחות חינוכית, ערכית, חווייתית כספר לבני הדור הצעיר, המחבר אותם לאתוס הלאומי, שחרור ירושלים הבירה. אנחנו מקדישים את הספר הזה לאריות על הגבעה, הגיבורים שנשארו לנצח על הגבעה ולא זכו לראות את התפתחות העם היהודים בירושלים, כשאין בליבה חומה. זו ההנצחה הראויה להם. אנו מודים ומעריכים את פועלו הספרותי, היצירתי ובעיקר הרגיש של הסופר עמנואל בן סבו, שנגע ברגישות בקרב הקשה על הגבעה''. 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בנט עם הרמטכ"ל כוכבי צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

בנט אישר: התכנית הרב שנתית של צה"ל - 'תנועה' יוצאת לדרך

קרא עוד