הרב רפי פרץ: "למי שלומד תנ"ך אין שאלות מה אנחנו עושים בארץ הזו"

שר החינוך השתתף בימי העיון בתנ"ך של מכללת הרצוג, המתקיימים מדי שנה באלון שבות, וסיפר על תחושת השליחות שלו במשרד, ועל החיבור לתנ"ך: "החינוך מכריע מערכות"

חדשות כיפה
ד באב התשעט
,
05 באוגוסט, 2019 22:01
הרב רפי פרץ בימי העיון בתנ"ך

הרב רפי פרץ בימי העיון בתנ"ךצילום: מכללת הרצוג

אורח בהרצוג. שר החינוך, הרב רפי פרץ, השתתף בימי העיון בתנ"ך של מכללת הרצוג, המתקיימים מדי שנה בתקופת תשעת הימים באלון שבות ובישיבת הר עציון שביישוב. הרב פרץ בירך את ציבור הלומדים ואוהבי התנ"ך, סיפר על הקשר שלו לתנ"ך ועל השליחות עמה הוא נכנס למשרד החינוך.

צפו בדברי שר החינוך:

06.08.2019

1. יש לי הרבה שאלות מה אנחנו עושים למי שגר כאן לפנינו (משכיל , אוהב תנך , חילוני, אתאיסט)

יש לי הרבה שאלות מה אנחנו עושים למי שגר כאן לפנינו, לפניך ולפני הורייך. ואיך מי שקרא ויודע לדבריו תנ"ך לא קרא את ירמיהו, ישעיהו עמוס...? המוסר היהודי בתקופת התנך וגם בתקופת הרמב"ם, הבעל שם טוב, רבי נחמן מברסלב, היה הרבה הרבה יותר מוסרי מחבורת המאפיונרים הדתיים של היום שהפכו את הדת לקרדום לחפור בו שליטה וכסך ותומכים בחבורת מושחתים. תלמד תנך באמת , לא רב רפי פרץ. רק שלא תהיה שר החינוך של נכדי. חס וחלילה. חסרי מוסר שכמותכם מסוגך, מוטי אלוו ודומיו, ילדים חובשי כיפה שותפים לאורגה מינית . בושו והיכלמו.

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

2. אתה בטוח לגבי זה הרב פרץ ? (יוחנן הסקרן)

מה יגידו אותם אנטי-ציוניים לובשי שחורים בעניין זה ?

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

3. שמולאן (רוני)

רפי פרץ אתה הרי ביקשת בפינוי גוש קטיף להתפנות בלי להתנגד כי בדיוק אז רצית להיות הרב הצבאי ואתה בתור רב צבאי היכרחת חיילים חרדים לשמוע כול אישה והם ברוך השם התנגדו אתה לא יודע מי אתה הדיוט

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

4. תתפלא, רפי פרץ! (אני)

למדתי תנ"ך וסיימתי בהצטיינות, ודעותיי רחוקות משלך כרחוק מזרח ממערב בכל הנוגע ל"שלמות הארץ". העולם השתנה, הנסיבות השתנו וגם אנחנו. יאללה, תתקדם!

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

5. ברור. לדתיים אין שאלות. תמיד יש מישהו שמחליט. להם יש רק תשובה. לכן הם תקועים ולא התפתחו לשום מקום (ברוך אשם)

הגזע האנושי היה עדיין כותב על קירות המערה בפחם אם לא היו שואלים שאלות. השאלה היא הדבר היחיד שקידם את הגזע האנושי. כל ילד מתקדם כי הוא מתחיל לשאול בגיל שנתיים שלוש. הדתיים נתקעו בשלב הזה. אין שאלה רק תשובה. ברוך השם. השם נתן והשם לקח.
אידיוטים. החלק הטיפש של העם.
תשאלו דתיים תשאלו . זה יציל אתכם . רק שאלה.
ובעזרת השם תצאו בשאלה.

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

6. לפי איזה פרוש? (איילה לבנה)

אפילו בתנך הרב פרץ אינו בקי.הארץ ניתנה לנונעל תנאי להתנהגות מוסרית.אם קראת פעם את הנביאים בעיקר.ועכ גם חרבנו וגלינו 4 פעמים. עם הנביאים דיבר האל ישירות.עם רבניו של פרץ לא.הכל פרשנות של רבנים לתנך ועובדה שהחרדים .מפרשים להיפך שהקמת המדינה היא פשע והציונות היא תועבה.

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

7. עידן הנבואה (אני)

השאלה איך לומדים. בראי הנבואה. היא היום הכי חשובה. מול רוחות האלילות הכנענית פגנית שמנשבות בעולם כולו אז זה שיבה הבייתה לאמונת התנך הראשונית. רוחות מול רוחות. רוחות נבואה מול רוחות כנען. האזור פה כה מיסטי משמר את גן עדן כולו מיכל הבחינות. מי ששם לב זה רמזים. הנה אני למשל מיסתכלת על הארכיטקטורה התימנית בתימן היא מלאה רמזים מגן עדן כל כך ציורית. צריך לחפש אותו את גן עדן כדי להיתחבר אליו. הנוצרים בחגורת התנך מלאים מיסטיקה נבואית. אז אני מחברת חלונות במחשב ויוצרת התאמה חוויתית חחחח. לנצל את ההויה עד תום כדי להבין מי אתה

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

8. זה כנס מקצועי או פוליטי (יפה)

כנס תנך בגוש נחשב למקצועי ולעניני
למה מזמינים פוליטיקאים חנטרישים שמורידים את הרמה והופכים את הכנס למשהו של מחנה פוליטי מיושן?
פרץ הוא על תקן פוליטיקאי שנוי במחלוקת אז למה לעשות שם רע לכנס שנחשב לאקדמי ומקצועי?
איפה השכל הישר של המארגנים? מה יצא לכם מזה?

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

9. תגובה למשכיל מס' 5: (אלוני.)

לאמר שהדתיים תקועים בתפיסת עולם מסוימת, רצים כעדר בלי שום שאלות, היא שטות חילונית פתטית טיפוסית, וכנראה נובעת מבורות. בכל הנוגע לתפיסה מוסרית וניתוח מטא-היסטורי, הדתיים נמצאים בעליונה, ובצדק. לדתיים אכן נקודת המוצא בבניית מוסר וביסוסו יציבה יותר מהחלופה החילונית, חלופה המבוססת על רגש, ונופלת מהר מאוד לרלטביזם מוסרי. נחמד, אבל לך תתווכח עם זה כשדנים על המוסריות של עבדות.

ובכל הנוגע לטענה כי "לדתיים יש רק תשובה" ו"לכן הם תקועים ולא התפתחו לשום מקום", אשמח אם תדבר עם נוער דתי, אתה יודע, נוער נורמטיבי שנחשף לאינטרנט. מבטיח לך שתתפלא מכמות השאלות הפילוסופיות/אמוניות שתשמע, ואולי אז תבין מדוע בממוצע, יותר מרבע, וההערכות הם אף כשליש, מהנוער הדתי חוזר בשאלה. זה לא נוער אידיוט, ואם כן, מה הופך נער חילוני שמתקבע על תפיסתו, לחכם יותר, נאור יותר, משכיל יותר, מדתי שמרן?

ועוד דבר, אולי החילונים הם יותר נאורים, אבל הגד נא לי, מי שורד ומשמר את ערכיו? מי הכי מוכן להקריב חייו, ובאומץ פטריוטי לנצח את אויביו במלחמה על ארצו, מולדתו, בה כל ערכיו היקרים לו מפז? למי ממוצע הילודה עולה על... 2 לזוג? לדתיים אנשי המערות, או לחילונים הנאורים? בזמן שאנו מתכתבים כאן, האוכלוסיה האירופאית נמחקת נוכח ההגירה המוסלמית וילודה של מתחת ל-2 לזוג. לא מאמין לי? חפש סטטיסטיקה.

אולי הדתיים הם חנונים וטפשים (והם לא. קשה מאוד לנוער הדתי הנחשף לאתאיזם הציני באינטרנט לשמור על ערכיו ללא ביסוס חזק ומשמעותי), אבל בכל הנוגע לשימור תרבות, צר לי לאכזב, אבל ידם אכן על העליונה.

ד"א, כמה ילדים אתה מתכנן להביא לעולם? אחרי הכל, זה סבל להמון שנים, הקרבה לשם הקרבה, ולרוב הם ירקו לך על הפנים מתוך הרגל. וזאת לשם מה אם גם ככה מטרת החיים היא "להגיע לאושר" ו"לממש את הפוטנציאל שלך", "לבטא את עצמיותך" ו"לחשוף את עצמך".

(ובקשר למיניות החילונית, אביו של אחד הנערים שהואשמו לשווא באונס התיירת הבריטית התוודא כי הוא לא חושב שבנו עשה שום דבר רע, והוא לחלוטין חושב, כבר מהתחלת הסיפור, ש"הוא לא עשה כלום". זאת דוגמית מצוינת לתפיסה החילונית ההדוניסטית שהביאה לקריסת הילודה.)

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

10. פרץ, אתה מבין כמה אתה מדבר שטויות (צפוני)

זכותנו על הארץ אינה תנכית ולא קשורה לשום אגדה על הבטחה אלוהית.

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

11. בתנ"ך כתוב מה לעשות עם רוב ערבי מהירדן לים??? (גיא)

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

12. השר נכנס באמצע שיעור - הפריע והלך (השתתפתי במפגש )

זו לא תורה וזה לא דרך ארץ

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

13. רב (מיכה)

רב על הכיסא

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מיכאל בן ארי צילום: כיפה

מיכאל בן ארי מגיב לעמית סגל: "קוריוז נחות. הפוסל במומו פוסל"

קרא עוד