סגור

בפעם ה 27 שבוע התנ"ך נפתח

ימי העיון בתנ"ך של מכללת הרצוג נפתחו השבוע בפעם ה 27

חדשות כיפה
ד באב התשעט
,
05 באוגוסט, 2019 10:01
ימי העיון

ימי העיוןצילום: מכללת הרצוג

אלפי גברים ונשים הגיעו אתמול  (א') לימי העיון בתנ"ך שכבר הפכו למסורת. ימי העיון של מכללת הרצוג מתקיימים זו השנה ה27 בקמפוס אלון שבות של המכללה ומהווים אבן שואבת לאוהבי תנ"ך מהארץ ומהעולם.

ימי העיון, הנערכים אופן קבוע בתשעת הימים ומתמקדים שנה אחרי שנה בלימוד עומק של פרשיות התנ"ך על ידי מרצים גברים ונשים. זו השנה השניה שבימי העיון ניתן למצוא שיעורים גם בצרפתית בנוסף לשיעורים בעברית ובאנגלית. 

הרב פרופ' יהודה ברנדס, ראש המכללה, אמר עם פתיחת ימי העיון כי "ימי העיון מהווים עבורינו בכל שנה  תזכורת חיה לכמיהה החיה ומתחדשת בדורנו ללימוד התנ"ך" 

בין הנושאים בהם עסק היום הראשון, ניתן למצוא עיסוק ברעי איוב, באתגר השבת הציבורית בתנ"ך, נשים יוצאות דופן בתנ"ך, אומנות ההקשבה בחינוך והוראה, קריעת ים סוף ויבושו. המרצים בכנס מהווים את בכירי מלמדי התנ"ך בארץ, כשרובם משולבים בצוותי ההוראה של מכללת הרצוג שמובילה את נושא הוראת התנ"ך מזה כמה עשורים.

ימי הלימוד ימשכו לאורך ימי השבוע

 

ימי עיון בתנ"ך

ימי עיון בתנ"ךצילום: מכללת הרצוג

ימי עיון בתנ"ך

ימי עיון בתנ"ךצילום: מכללת הרצוג

ימי עיון בתנ"ך

ימי עיון בתנ"ךצילום: מכללת הרצוג

 

05.08.2019

1. לראות למרחוק (מסעות נסיעות)

התנך הוא לא קיטלוג מיגדר או קטגורייה , אלא החיים כולם. בחביונו מוסר העתיד והעתיד כולו. שלנו ושל כל באי עולם ויקום. זה למעשה להמשיך לקטלגו. צריך פשוט להקים אותו לתחייה על כרעיו מוצאותיו מבואותיו ועתידותיו. הטעות חוזרת שוב ושוב. החיים שלנו מלאים פנטזיה קסמים אבל גם המון שיגעון וחולי. התנך הוא סוג תרופה בחיבור לפנטזיה של היום. לנצל אותה עד תום, ולהישתמש בה, עד שיובן עד תום.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מנדלבליט בוועדה לביקורת המדינה צילום: דוברות הכנסת, איציק הררי

מנדלבליט חושף: בחינות הרבנות לנשים הוא מתווה של הרבנות ומשרד הדתות

קרא עוד