21 חברי כנסת שכבר לא נראה בכנסת ה-21

אחרי הודעת הפרישה של ציפי לבני, הכישלון בפריימריז של אורן חזן והדחיקה החוצה של עליזה לביא, הנה חברי הכנסת שככל הנראה לא יהיו בכנסת הבאה

גלעד כהן, חדשות כיפה 18/02/19 16:25 יג באדר א'

21 חברי כנסת שכבר לא נראה בכנסת ה-21
לבני, אריאל, גליק ועזריה, צילום: פלאש 90, מרים אליסטר, הדס פרוש, יונתן סינדל

לאחר הודעת הפרישה היום (ב') של יו"ר התנועה, ציפי לבני מהמירוץ לכנסת ה-21, ריכזנו עבורכם עוד 20 חברי כנסת, שלאחר ה-9.4.19, כך מסתמן לא יהיו נבחרי הציבור בפרלמנט הישראלי. 

ח"כ ציפי לבני - יו"ר התנועה. לאחר שיו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי החליט על סיום השותפות בין מפלגת העבודה לתנועה - המחנה הציוני, מצאה את עצמה שרת המשפטים והחוץ לשעבר ללא מנדט מהציבור. לאור המצב העגום בסקרים, לבני החליטה על פרישה.

ראש האופוזיציה ציפי לבני

 ציפי לבניצילום: פלאש 90

השר אורי אריאל - שר החקלאות, יו"ר האיחוד הלאומי לשעבר. לאחר שח"כ בצלאל סמוטריץ' החליט להתמודד מולו על ראשות האיחוד הלאומי, השר אריאל לא הגיש את מועמדותו לרוץ ברשימת המפלגה לכנסת. עובדה זו יצרה סיטואציה בה, או שאורי אריאל ימשיך לכהן כיו"ר האיחוד הלאומי, או שימצא את עצמו מחוץ לכנסת הבאה. סמוטריץ' ניצח ולכן, גם את שר החקלאות לא נפגוש במסדרונות הכנסת.

השר אורי אריאל

השר אורי אריאלצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ח"כ חנין זועבי - הרשימה המשותפת. לפי חוקת מפלגת בל"ד, מותר להתמודד לבחירות שלוש קדנציות ולא יותר. בעקבות זאת, חברת הכנסת שהשתתפה במשט המרמרה לעזה, פורשת כנפיים ועוזבת את הכנסת.

האשימה את צה"ל בפשעי מלחמה

חנין זועביצילום: פלאש 90. הדס פרוש

ח"כ ניסן סלומינסקי - יו"ר ועדת חוקה. לאחר שנפתלי בנט ואיילת שקד פרשו מהבית היהודי והקימו את הימין החדש, ולאחר שכיהן בחמש כנסות שונות, החליט חבר הכנסת הוותיק של המפד"ל לפרוש מהחיים הפוליטיים.

ניסן סלומיאנסקי

ניסן סלומיאנסקיצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ רחל עזריה - כולנו. הרומן בין כולנו לבין רחל עזריה התחיל להתבהר כאשר עזריה החליטה להתמודד על ראשות עיריית ירושלים, ולפרוש. בנוסף, חברת הכנסת טענה ש'כולנו' הלכו ימינה ולכן החליטה לפרוש מהמפלגה.

רחל עזריה

רחל עזריהצילום: Hadas Parush/Flash 90

ח"כ בני בגין - הליכוד. שר המדע לשעבר והבן של מנהיג הליכוד לשעבר אפילו לא התמודד בפריימריז האחרונים. בבחירות הקודמות הוא שוריין על ידי ראש הממשלה, אך קיים סיכוי דמיוני, לאחר אמירותיו על הליכוד ועל הדרך של המפלגה שיקבל עוד פעם שריון מנתניהו.

בני בגין

בני בגיןצילום: פלאש 90, מרים אליסטר

ח"כ נחמן שי - העבודה. אחרי שלוש קדנציות בכנסת ישראל, אחת מטעם מפלגת קדימה והשתיים האחרונות עם מפלגת העבודה, נראה ש"המרגיע הלאומי" לא ישוב לכנסת זאת לאחר שהגיע למקום ה-21 בפריימריז.

שרנסקי ואחד המועמדים ח"כ שי

שרנסקי עם ח"כ נחמן שיצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ח"כ אורן חזן - הליכוד. האיש שהצליח להשיג סלפי עם נשיא ארה"ב דונלד טאמפ, לא הצליח להשתחל למקום ריאלי ברשימת הליכוד. אולם, ח"כ חזן הצטרף למפלגת צומת, יעמוד בראשה וינסה להיכנס לכנסת הבאה עם המפלגה שהקים הרמטכ"ל לשעבר רפאל איתן ז"ל.

התמונה הזוכה. אורן חזן והסלפי

אורן חזן והסלפיצילום: אוליביה פיטוסי, הארץ

ח"כ יואל חסון - יו"ר סיעת המחנה הציוני לשעבר. באופן טבעי, לאחר פרישתה של ציפי לבני, גם חבריה לסיעת התנועה לא יצליחו למצוא את עצמם בכנסת הבאה. אחד מהם, הוא יו"ר הסיעה, יואל חסון.

חסון

ח"כ יואל חסוןצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ח"כ מנחם אליעזר מוזס - יהדות התורה. לאחר 10 שנים בכנסת, במרכז אגודת ישראל הוחלט שמוזס יוחלף בכנסת הבאה ביעקב טסלר מחסידות ויזניץ.

רצים יחד. משמאל: חברי הכנסת אייכלר מוזס וגפני

משמאל: חברי הכנסת אייכלר מוזס וגפניצילום: פלאש 90. מרים אלסטר

סגן השר מייקל אורן - סגן שר במשרד ראש הממשלה, כולנו. לאחר שיואב גלנט עזב לליכוד, ורחל עזריה פרשה, עוד חבר שעוזב את שר האוצר הוא מייקל אורן.

קורא לחסל מחבלים ולא לנטרל אותם. אורן

סגן השר מייקל אורןצילום: פלאש 90. מרים אלסטר

ח"כ ג'מאל זחאלקה - הרשימה המשותפת. כמו שותפתו לרשימה, זועבי, כך גם זחאלקה. החלטתו של זחאלקה,יו"ר מפלגת בל"ד, לפרוש מהמערכת הפוליטית התקבלה בשל התקנון של המפלגה שקובע כי חבר כנסת יכול לכהן ארבע קדנציות בלבד.

ח"כ ג

ח"כ ג'מאל זחאלקהצילום: Hadas Parush/Flash90

השר איוב קרא - שר התקשורת. למרות שגיבה את ראש הממשלה בכל הקדנציה האחרונה, גם השר איוב קרא לא הצליח להביא עצמו למקום ריאלי בפריימריז בליכוד.

רפואה שלמה. השר איוב קרא

השר איוב קראצילום: יונתן זינדל/פלאש 90

ח"כ יהודה גליק - הליכוד. חבר הכנסת החייכן שנבחר בפעם הקודמת על משבצת ההתיישבות של הליכוד, לא הצליח לנצח ברשימה הארצית.

פגישת הסולחה בין עזריה לגליק

שניהם כבר לא | יהודה גליק ורחל עזריהצילום: מחשבון הטוויטר של גליק

ח"כ איילת נחמיאס-ורבין - המחנה הציוני. חברת הכנסת של מפלגת העבודה, שהתעמתה עם היו"ר אבי גבאי, הודיעה שלא תתמודד בבחירות המקדימות במפלגה בגלל שלטענתה, ביתה הוא אינו אותו הבית.

לא ממשיכה במפלגה. ח"כ נחמיאס ורבין

לא ממשיכה במפלגה. ח"כ נחמיאס ורביןצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ח"כ מוסי רז - מרצ. גם ח"כ רז הוא נפגע של הבחירות המקדימות במפלגתו. מוסי רז נבחר במקום השמיני כאשר מרצ מקבלת בסקרים בין 4 ל-6 מנדטים.

ח"כ מוסי רז

ח"כ מוסי רזצילום: פלאש 90

ח"כ עליזה לביא - יש עתיד. לאחר שיו"ר יש עתיד, יאיר לפיד החליט לשבץ אותה במקום ה-16, כשבסקרים יש עתיד מקבלת בין 10 ל-13 מנדטים. קשה להאמין שחברת הכנסת המגזרית של לפיד תהיה בכנסת הבאה.

עליזה לביא

עליזה לביאצילום: יחצ

ח"כ דב חנין - הרשימה המשותפת. חנין כיהן 13 שנים בפרלמנט הישראלי. חבר הכנסת היהודי היחיד ברשימה המשותפת הודיע שלא יתמודד מטעם מפלגת חד"ש בבחירות הבאות כדי לפנות מקום לדור חדש.

דב חנין

דב חניןצילום: מרים אלסטר/פלאש 90

ח"כ חיים ילין - יש עתיד. איש החקלאות ועוטף עזה של מפלגת יש עתיד נדחק גם הוא כמו עליזה לביא למקום לא ריאלי ברשימת יש עתיד והודיע על פרישה.

איש החקלאות והעוטף של יש עתיד, חיים ילין

איש החקלאות והעוטף של יש עתיד, חיים יליןצילום: פלאש 90, מרים אלסטר

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר