חדשות כיפה

עשרות אלפי תלמידי ותלמידות החמ״ד חוגגים סיום הרמב״ם היומי

באירוע תורני חסר תקדים בהיקפו בציבור הדתי לאומי, הוכנס ספר תורה לזכר החייל ארז אורבך הי"ד שנרצח בפיגוע דריסה, ונערך סיום משנה תורה לרמב"ם ע"י הרבנים שלמה משה עמאר ושמואל אליהו

הכנסת ספר התורה

הכנסת ספר התורהצילום: ישראל ברדוגו

באירוע תורני חסר תקדים בהיקפו בציבור הדתי לאומי התכנסו 17 אלף בני נוער באירוע רודף אירוע לסיום הרמב"ם. התלמידים שהגיעו מכל רחבי הארץ במאות אוטובוסים התכנסו למופע בהשתתפות זמרים ואמנים שונים בהפקתו של 'מיכאל כפלין הפקות'.

במהלך המעמד נערך אירוע הכנסת ספר תורה לזכר החייל ארז אורבך הי"ד מאלון שבות שנרצח בפיגוע דריסה בטיילת ארמון הנציב בירושלים בחודש טבת תשע"ז (ינואר 2017). ארז למד מידי יום את הרמב"ם היומי בתחנות חייו: בישיבה התיכונית נווה שמואל באפרת, בישיבת ההסדר במעלות ובצבא. ברמב"ם היומי החליטו להכניס ספר תורה לזכרו. באירוע השתתפו בני משפחתו, הרב שלמה משה עמאר, הראשון לציון, והרב הראשי הספרדי של ירושלים, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, ראש החמ"ד, והרב אברהם גיסר, יו"ר מועצת החמ"ד. 

הרב שמואל אליהו

הרב שמואל אליהו צילום: ישראל ברדוגו

שיא האירוע היה סיום משנה תורה לרמב"ם ואותו סיימו יחדיו הרבנים שלמה משה עמאר ושמואל אליהו.

ראש החמ"ד, ד"ר אברהם ליפשיץ אמר: "דווקא בתקופה שהיו שאלות לגבי היחס של התלמידים לתורה, יש בהתגייסות הנפלאה הזו ובמעמד המכונן הזה, ביטוי גדול מאוד של אהבת תורה ולימוד תורה של 25,000 תלמידים שלומדים ברצון רמב"ם יומי כל יום, בנים ובנות וכן בחבורות עם מורים שמלמדים אותם בבית הספר בהתנדבות. מהאירוע הזה נשאב כוחות לכלל החמ"ד להוסיף וללכת בפסגות חדשות של אהבת התורה באיכות ובכמות". 

מנכ"ל הרמב"ם היומי, זיו הדזל אמר: "אנו חותמים כעת חודשים של עבודה מאומצת סביב אירוע הסיום, שמחים, מלאי סיפוק ונרגשים אנו מגיעים לקו הסיום אך לא עוצרים! מיד ממשיכים בספר המדע של הרמב"ם בכדי להמשיך וללמוד את כל התורה כולה הנובעת מהמשנה תורה. היום תלמידי החמ"ד אמרו בקול ברור: "כן! אנו רוצים ללמוד תורה!"

באירוע סיום הרמבם היומי

באירוע סיום הרמבם היומי צילום: ישראל ברדוגו

מנהל התוכן והחמ"ד ברמב"ם היומי, יגאל גולד אמר: "אנו רואים מדי פעם התכנסות גדולה של נוער, בהפגנות (שחשובות מאד), בחסד (שחשובות מאד), בהופעות וכו'. התכנסות כזו של נוער סביב לימוד היא אמירה חד משמעית המעוררת השראה לכל באי הכנס".

עוד אמר גולד: "ללא הסיוע של מהדורת שטיינזלץ היה קושי ללמוד את הרמב"ם בצורה הנוכחית לאחר שהוגש תמצות של הביאור הקצר והקולע, הפניות להלכה למעשה, העימוד הנעים ותוכן העניינים, ההקדמות ומהדורת קורן. ללא כל אלו לא היינו יכולים להטמיע את הלימוד בקרב המנויים ובמיוחד בקרב התלמידים".

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רקטה בגבול עזה צילום: הדס פרוש פלאש 90

למרות הדיווחים על הפסקת אש: הירי מעזה נמשך

קרא עוד