הדרמה של עדן גולן באירוויזיון: "הייתי צריכה להתחפש כדי שלא יפגעו בי"

חודשיים אחרי שקטפה את המקום החמישי בגמר אירוויזיון 2024, נציגת ישראל משתפת על האתגרים איתם נאלצה להתמודד בעקבות האנטישמיות: "הייתי צריכה להתחפש כדי שלא יפגעו בי כשאנחנו יוצאים החוצה"

חדשות כיפה חדשות כיפה 11/07/24 12:02 ה בתמוז התשפד

הדרמה של עדן גולן באירוויזיון: "הייתי צריכה להתחפש כדי שלא יפגעו בי"
עדן גולן, צילום: Avshalom Sassoni,Flash90

הרבה סערות וחששות סבבו את המסע של עדן גולן לאירוויזיון 2024 - מפסילת השיר, דרך ההפגנות הפרו-פלסטיניות מחוץ לאולם במאלמו ועד ההתנכלות של שאר המתמודדים מהמדינות האחרות. כעת, חודשיים אחרי הגמר הגדול בו זכתה במפתיע במקום החמישי והמכובד, גולן חושפת פרטים חדשים על מה שעברה בפוסט בחשבון האינסטגרם שלה.

עדן גולן: "הייתי צריכה להתחפש כדי שלא יפגעו בי כשאנחנו יוצאים החוצה"

"חודשיים מהמסע המטורף שהפך להיות המשימה הלאומית והפרטית שלי", כתבה, "מסע מרגש, עוצמתי, מורכב, קשה ומחשל בשנה שידעתי שתהיה שונה מכל שנה אחרת. חשבתי הרבה איזו תמונה אשתף כאן ובחרתי ברגע שבהתחלה היה נראה לי הזוי ומצחיק, אבל לא פחות מפחיד ומסוכן. הרבה יודעים שהיינו מוקפים במאבטחים הכי טובים שיש כדי לשמור על המשלחת שלנו, אבל לא יודעים על הרגעים האלה שהייתי צריכה להתחפש כדי שלא יפגעו בי כשאנחנו יוצאים החוצה".

גולן שיתפה כי הפחד שיזהו אותה כיהודיה ויפגעו בה ליווה אותה במהלך המסע. "עצוב שחזרנו לזמנים שבהם יהודיה וישראלית צריכה להסתתר כדי שלא יפגעו בה", כתבה, "עבורי זה היה רגע שלא אשכח כל החיים. אנחנו לא נשכח את מה שעברנו אף פעם, אבל אני מקווה שכולנו נתחזק ונהיה מאוחדים יחד".