תמיר סטיינמן: "אין כוח נפשי להתמודד"

העיתונאי שיתף בסיפורה של משפחה משדרות שפונתה, שבה לביתה וביקשה להתפנות שוב כי הטראומה דווקא התגברה. לאחר שמשרד התיירות סירב לבקשה, העיתונאי זעם: "לעזאזל כמה אטימות"

חדשות כיפה חדשות כיפה 09/07/24 08:39 ג בתמוז התשפד

תמיר סטיינמן: "אין כוח נפשי להתמודד"
סטיינמן., צילום: Chaim Goldberg/Flash90, CC BY-SA 3.0, Ofer Hajayov , wikipedia

"לעזאזל כמה אטימות", כותב העיתונאי תמיר סטיינמן על החלטה של משרד התיירות שלא לאשר מחדש בקשה של משפחה משדרות להתפנות בשנית וזאת ברקע התפרצות חוזרת של טראומות העבר. "כמה ניתוק - חייבים להציל את הילדים האלה - בוא נעזור להם".

"כל התופעות המחרידות שילדים לא אמורים לחוות"

"לפני חודשיים", מתאר סטיינמן, "משפחת מדמוני שפונתה מהתופת ב-7 באוקטובר חזרה לשדרות. אבל מאז הטראומה התגברה ואיתה כל התופעות המחרידות שילדים לא אמורים לחוות. גימגום, שינה במיטה עם נשק פלסטיק שיגן ממחבלים, להתעורר עם זיעה קרה מתוך סיוט של חטיפה לעזה. ילדים אמיצים והורים שעושים הכל ונלחמים כדי להגן עליהם", הוא כותב.

"מישהו חייב להתעורר"

בהמשך הוא מתאר כי פנייתם לוועדת חריגים במשרד התיירות שכלל מכתב מצמרר עם המלצה חד משמעית לפנות אותם קיבלה את התשובה כי הבקשה לא אושרה. בהמשך מסרו במשרד כי בקשת המשפחה תיבחן בשני וכי ייתכן ונפלה שגגה. סטיינמן סיכם: "שלא תבלבלו - יש עוד משפחות רבות כאלה שקיבלו סירוב ואלפי ילדים מהעוטף במצב דומה שלהורים שלהם אין כוח נפשי להתמודד, לזעוק. נפגעי טראומה בעצמם וכאלה שמתביישים. משהו חייב להתעורר".