טלי גוטליב תוקפת את ינון מגל: "שופר עיוור"

ינון מגל טען כי המתנגדים לחוק הרבנים עושים "קמפיין תבהלה", והחוק עצמו אינו עניין גדול. טלי גוטליב נדהמה ותקפה אותו: "בפאתוס הציני שלך משקר לציבור הימני. תיצמד לעובדות"

חדשות כיפה חדשות כיפה 18/06/24 22:19 יב בסיון התשפד

טלי גוטליב תוקפת את ינון מגל: "שופר עיוור"
טלי גוטליב, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

סערה מתחוללת בקואליציה היום (ג') סביב חוק הרבנים. גוטליב וסעדה הודיעו כי לא יתמכו - ונזרקו מהוועדה על ידי ראש הקואליציה, בן גביר טען שדרעי עשה דיל עם עבאס, וש"ס זועמים על ההאשמות. על רקע המהומות טען ינון מגל כי מדובר ב"קמפיין תבהלה" - וחטף אש מטלי גוטליב.

טלי גוטליב: "אתה משקר לציבור הימני"

מגל כתב היום בחשבון ה-X שלו על החוק: "הסיבה היחידה שהחוק הזה כל כך דחוף עכשיו היא כמובן שוב התערבות של בג"ץ. למה? כי החוק קובע שהרבנים הראשיים ממנים 10 רבנים לגוף שבוחר את הרבנים הראשיים הבאים, אבל בג"ץ החליט שחלק מהרבנים צריכות להיות נשים זה תקדים שהרבנות לא תקבל. אז חוק הרבנים מסדיר את העניין וקובע שרבנים זה רק מי שקיבל הסכמה לרב. בקיצור- עוד קמפיין תבהלה" קבע.

ינון מגל

ינון מגל, צילום: Avshalom Sassoni,Flash90

אחת מהמתנגדות החזקות ביותר לחוק היא חברת הכנסת גוטליב, שתקפה את המגיש באופן אישי: "לא ינון מגל. בג"צ ממש לא מחייב מינוי רבניות נשים. ואתה בפאתוס הציני שלך משקר את הציבור הימני. החוק הקיים מאפשר ממילא מינוי רבניות נשים ככל שהן עברו מבחן הסמכה של הרבנות הראשית. לפחות כשאתה שופר עיוור תיצמד לעובדות. במהות, אם נדמה לך שבזמן שאנחנו קוברים את מתינו ושולחים את חיילנו לשדה הקרב נחוקק חוק שנותן כח לשר הדתות על פני ראשי רשויות מקומיות אז אתה טועה. ואתה עוד יותר טועה אם נדמה לך שדרעי יפיל ממשלה על דחיית חקיקת חוק בזמן מלחמה".