"רוצה להפסיק לחשוב שאני לא מוצאת את בעלי כי אני מופיעה בפני גברים"

הזמרת הדתייה פרסמה פוסט מרגש ובו שיתפה בתחושות אישיות שלה לגבי הדת: "רוצה להתנתק מהתפיסות שאהיה שייכת רק אם אפסיק להופיע בפני גברים, שזו הסיבה שאיני מוצאת את בעלי"

חדשות כיפה חדשות כיפה 13/06/24 11:30 ז בסיון התשפד

"רוצה להפסיק לחשוב שאני לא מוצאת את בעלי כי אני מופיעה בפני גברים"
יובל דיין, צילום: טל עבודי

בשנים האחרונות עברה הזמרת יובל דיין תהליך של חזרה בתשובה ולקחה על עצמה מצוות רבות. רגע לפני חג השבועות היא פרסמה פוסט מרגש בחשבון האינסטגרם שלה, וכתבה על האמונה, על הקושי לשיר מול גברים ועל הרווקות המאוחרת. "אני יודעת שאתה קיים", פתחה, "לא כי גדלתי בבית מסורתי ובגלל נוף ילדותי האמוני, ולא כי איך יכול להיות שבאנו מהקוף ואם היה מפץ אז וודאי שהיה כוח שפיצץ,
לא בגלל השבעה באוקטובר ולא למרות. אני פשוט יודעת. אני מרגישה אותך ויודעת".

יובל דיין: "אני לא רוצה לפחד שאתה נוטש אותי בעת העלייה לבמה כי זה אסור"

דיין כתבה שלא האמונה שלה בבורא היא זאת שמתערערת, אלא האמונה שלה בעצמה - אליה היא רוצה לשוב. "לא לפחד שאתה נוטש אותי בעת העלייה לבמה, כי זה אסור, ומה יקרה אם אשכח את המילים או אתבלבל בצלילים? אני לא רוצה להפסיק להתפלל, לשמור שבת, ללכת בצניעות או לשמור נגיעה, אני אוהבת את האדמה בעולם הדתי והאמוני שבניתי בי, ביגיעה ואהבה רבה, אני פשוט רוצה להשקות אותה במים חדשים".

"רוצה להתנתק מהתפיסות שאהיה שייכת רק אם אפסיק להופיע בפני גברים"

"אני רוצה להתנתק מהתפיסות המגבילות האלה", המשיכה וכתבה, "שאהיה שייכת רק אם אפסיק להופיע בפני גברים, שזו הסיבה שאיני מוצאת את בעלי, שאני סוג ב' אז כדאי לי להחמיר במקומות שונים, שאני צריכה להילחם על כשרויות מהודרות מול ההורים". דיין ביקשה להתחבר לעצמה מבלי לפחד, "אני רוצה להקשיב לאינטואיציה שלי וללב היקר שקיבלתי ממך, אני רוצה להפסיק עם הכרטיסים האלה של השידוכים ולהאמין שאצליח להכיר את בעלי בצורה פשוטה, קלה ונוחה, כמו שהכירו ההורים, לא להיבהל מזה שאני עוד חצי שנה בת 30".