400 רבנים ורבניות צעירים מנסים להתמודד עם התקופה

הרב שמואל אליהו, הרב זלמן מלמד, הרב דב ליאור וגם יונתן פולארד התכנסו בשבת אחת יחד עם מאות רבנים ורבניות צעירים לדבר על התמודדות אמיצה עם התקופה

חדשות כיפה 28/03/22 21:16 כה באדר ב'

400 רבנים ורבניות צעירים מנסים להתמודד עם התקופה
חלק מהרבנים במוצש, צילום: הרב דניאל מדר, איגוד רבני הקהילות

כ 400 רבנים ורבניות השתתפו בשבת האחרונה בשבת עיון והשתלמות במלון כינר בצפון. איגוד רבני הקהילות מיסודו של הרב שמואל אליהו, אירח את הרבנים הצעירים ונשותיהן, לשבת  של דיונים, הרצאות, ומעגלי שיח בשלל נושאים שמעסיקים את הרב והרבנית הצעירים מול הקהילה העכשווית: כמו שוויון בין מגדרים, ליבראליות, חינוך הדור הבא, פמיניזם, הבאת התורה אל היהודי הפשוט בעיר ותמיכה מחשבתית בין הרבנים.

הרבניות במוצש

הרבניות במוצש צילום: הרב דניאל מדר, איגוד רבני הקהילות

אל השבת הזאת הוזמנו גדולי רבני הציונות הדתית: הרב זלמן מלמד, הרב דב ליאור, הרב צפניה דרורי, הרב אריה שטרן, הרב דוד תורג'מן והרב יהושע שפירא וגם יונתן פולארד. הוא ריתק את הנוכחים בסיפור חייו. "זאת אחת השבתות הנפלאות ביותר שחוויתי בחיים, היא היתה עוצמתית ומשמעותית. האחדות שהופגנה כאן היתה מעל למצופה, רק חבל שאסתר אשתי לא נמצאת כאן...".


הרב שמואל ורעייתו, הרבנית טובה אליהו – שיזמו ומובילים את האת האיגוד הביעו סיפוק רב במוצאי השבת. "עוצמות ואנרגיות של רבנים ורבניות שעושים עבודה זוגית יחד, שהולכים בדרך השם מצליחים לקרב בקהילות שלהם עשרות ומאות יהודים לדרך השם, אם נמשיך באותו קצב, המשיח יגיע לכאן מהר...". 


במהלך השבת הציגו רבני האיגוד את החטיבות והמחלקות הפועלות באיגוד, שוחחו עם הרבנים ועם עמיתיהם על המשימות החשובות של הדור, כיצד להתמודד עם השאלות הקשות שמגיעות מהציבור. יו"ר איגוד רבני הקהילות הרב עמיחי אליהו הביע הערכה על פעילותם של הזוגות והבטיח שבעוד שנה, כמות ופריסת הרבנים בכל הארץ תגדל ותתעצם.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר