"ינטל": רוני דלומי שוב דתיה - הפעם בתיאטרון

השחקנית והזמרת בתפקיד הראשי במחזה שעולה בתיאטרון הבימה, "ינטל": בתו היחידה של הרב טודרוס, רב ומלמד בעל עמדה בעיירה היהודית יענאב, מתקוממת כנגד ייעודן וגורלן של נשים בחברה המסורתית

חדשות כיפה 15/02/22 17:40 יד באדר א'

"ינטל": רוני דלומי שוב דתיה - הפעם בתיאטרון
דתיה פעם שניה, צילום: באדיבות הוט

בשבוע שעבר פרסמנו כי השחקנית והזמרת, רוני דלומי, זוכת התוכנית "כוכב נולד" בעונה השביעית, משתתפת בסדרת הדרמה החדשה של הוט שמצטלמת בימים אלו, ולוהקה לדמות של תמרה, צעירה דתייה מירושלים.

היום (ג') אנחנו מפרסמים כי דלומי קיבלה את התפקיד הראשי בעיבוד לבמה למחזה "ינטל", יחד איתה תחלוק את התפקיד הילה שלו. עיבוד לבמה מאת: יצחק בשביס זינגר ולאה נפולי, מתוך סיפור מאת: יצחק בשביס זינגר

ינטל היא בתו היחידה והצעירה של הרב טודרוס, רב ומלמד בעל עמדה בעיירה היהודית יענאב. ינטל יוצאת נגד ייעודן וגורלן של נשים בחברה המסורתית, היא מרגישה שיכולתה השכלית אינה נופלת מזו של גברים ומפצירה באביה שילמד אותה תורה. הרב מסכים ומעניק לה, בסתר, השכלה ודעת.

כאשר הולך הרב לעולמו, גוזזת ינטל את שיערה,עוזבת את העיירה שבה נולדה וגדלה, ויוצאת להגשים את חלומה בתחפושת של גבר צעיר. בדמותה החדשה ובשמה הגברי החדש "אנשל", היא מגיעה לעיירה ביחוב, נעשית לתלמיד ישיבה ומתאהבת באברך צעיר, שקדן ויפה למראה בשם אביגדור. העלילה מסתבכת כשמשדכים לינטל את הדסה, ועד מהרה ניצבות השתיים תחת החופה ונישאות כדת וכדין.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר