נפרד מחולצת התנועה: המזכ"ל יאיר שחל עוזב את בני עקיבא

מזכ"ל תנועת הנוער הודיע כי בקיץ הקרוב יסיים את תפקידו הבכיר, "לאחר כל זאת ולאחר התלבטויות רבות והתייעצויות עם מו"ר הרב דרוקמן החלטתי שהגיע הזמן להתחדש גם בהיבט האישי וגם בהיבט התנועתי"

חדשות כיפה 19/01/22 15:20 יז בשבט התשפב

נפרד מחולצת התנועה: המזכ"ל יאיר שחל עוזב את בני עקיבא
יאיר שחל, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מזכ"ל בני עקיבא, יאיר שחל, יסיים בסוף שנת הפעילות הנוכחית את תפקידו כמזכ"ל התנועה. שחל יסיים בקיץ הקרוב קדנציה בת 6 שנים כמזכ"ל (הארוכה ביותר של מזכ"ל מאז הקמת התנועה) שתחתום פרק של כ-18 שנות פעילות ועבודה בתנועת בני עקיבא במגוון תפקידים. שחל הודיע על החלטתו בימים האחרונים ליו"ר הנהלת התנועה, הרב חיים דרוקמן, ולשאר חברי ההנהלה.

שחל (43), אב לשישה, תושב כרמי צור שבגוש עציון, שימש בעבר בתנועה כרכז מחוז דרום בימי ההתנתקות, ראש מחלקת מפעלים, סמזכ"ל חינוך והגשמה וסמזכ"ל כספים בתנועה. בשבועות הקרובים יחל בתנועה הליך מסודר לבחירת מזכ"ל חדש לתנועה.

שחל הודיע הבוקר על החלטתו לקומונריות ולפעילי התנועה במכתב מיוחד בו הסביר את החלטתו. בין היתר כתב, "לאחר כל זאת ולאחר התלבטויות רבות והתייעצויות עם מו"ר הרב דרוקמן החלטתי שהגיע הזמן להתחדש גם בהיבט האישי וגם בהיבט התנועתי. תפקיד המזכ"ל הינו תמיד קצוב בזמן ונע בדרך כלל בין שלוש לחמש שנים, זאת על מנת ליצור מציאות של התחדשות תמידית בתנועה. אני זוכה לשמש בתפקיד כבר שנה שישית. זו זכות ענקית להיות חלק מהתנועה 18 שנה, זו זכות גדולה ואחריות גדולה להיות מזכ"ל תקופה ממושכת ומשמעותית. זו תהיה גם זכות גדולה לראות את התנועה מתחדשת, מתפתחת ומעמיקה עוד יותר". 


להורדת הקובץ

בשנה שעברה הודיעה התנועה כי החליטה לבקש משחל להאריך את כהונתו בשנתיים נוספות. ההחלטה התקבלה פה אחד על ידי כלל חבריה - יו"ר המליאה הארצית של התנועה הרב חיים דרוקמן, מזכ"ל התנועה לשעבר יונה גודמן, הרב יהודה ברנדס ועוד. בנימוקיה, הוועדה הביעה הערכה רבה להנהגתו והובלתו של שחל את התנועה תוך "שילוב מבורך של חינוך ועשייה" מול האתגרים השונים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר