סגור

"הנשים הדתיות לאורך ההיסטוריה היו משפיעות, מעורבות ומשנות מציאות"

מיזם חדש של תנועת אמונה- סיפורן של נשים ציוניות דתיות שלקחו חלק פעיל בבניין העם והארץ מראשית ימי הציונות ועד לקום המדינה. דמויות מרתקות שנשכחו מדפי ההיסטוריה שבות ומועצמות באמצעות המוסדות השונים של תנועת אמונה

חדשות כיפה
ח באייר התשפא
,
20 באפריל, 2021 12:21
ליאורה מינקה

ליאורה מינקהצילום: Yossi Zeliger

תנועת הנשים  הדתית לאומית אמונה, יצאה במיזם חדש ובו היא מעלה על נס את פועלן ותרומתן של נשים ציוניות דתיות שפעלו מראשית ימי הציונות ועד לאחר קום המדינה. רובן של הנשים הללו אינן מוכרות לציבור הרחב וחלקן גם נשכחו  בקרב הציבור הדתי לאומי.

ההחלטה לצאת לדרך נבעה כתשובה חיובית לקולות הנשמעים בימים אלה המנסים לדחוק נשים מתחומי עשייה והשפעה רבים, ולייצר לגיטימציה לתפיסה לפיה יש להדיר נשים מהמרחב הציבורי. כדוגמת הקריאה לבטל את  החלטת הממשלה המחייבת ייצוג הולם לנשים בשלל תפקידים ומקומות ציבוריים. 

צילום: תנועת אמונה

באמצעות המיזם והצפת סיפור חייהן של אותן נשים, מבקשת תנועת אמונה להחזיר אל התודעה הציבורית את המרכזיות של נשים במרחב העשייה. במיזם הייחודי משתתפים נציגי כל זרועותיה הארגוניות-חינוכיות של תנועת אמונה, לרבות בתי הספר, המכללה, הגיל הרך, בתי הילדים, האולפנות, סניפי אמונה, מרכזי הטיפול ועוד. סיפורן של הנשים יוצגו ע"י המוסדות השונים לאחר שלמדו וחקרו את פועלן  ותרומתן.

ליאורה מינקה, יו"ר תנועת אמונה: "הנשים הדתיות לאורך ההיסטוריה היו נשים משפיעות, מובילות ומשנות מציאות. ההחלטה להבליט את העשייה שלהן דווקא עכשיו היא תשובה למבקשים להדיר אותנו מהמרחב הציבורי ".

20.04.2021

1. מותר לחלוק אבל להציג באופן הוגן (עיוות קטן)

בהתחלה גם אני התעצבנתי על הדרישה להסרת נציגות נשים, אבל אז ראיתי שיש פער "קטן" בין מה שפורסם לבין הטענה המקורית.
אין דרישה לביטול נציגות הולמת לנשים, אלא הטענה היא שבשם אותו סעיף, מעדיפים נשים על פני שיקולים מקצועיים. אפשר להתווכח אן זו הציאות, אבל אסור לעוות את דברי האחר.
העדפת נשים משום שהן נשים, על פני שיקולים מקצועיים, זה לא פחות גרוע מביטול מקצועיות של נשים בגלל שהן נשים! הייתי מצפה מאמונה דוקא לתמוך בהצעה שתוכיח שאישה נבחרת משום הכישרון שלה ולא משום המין שלה!

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

2. כל הכבוד לאמונה על המיזם החשוב. להוסיף אור במקומות של חושך (דוד רוזנברג)

דווח על תגובה לא ראויה
21.04.2021

3. איזה רגשי נחיתות.... (ענת)

לנהל בית יהודי, זה לא מספיק?
חייבים להראות לגברים....

דווח על תגובה לא ראויה
21.04.2021

4. עוד מתוסבכת עם משכורת עבור התקרבנות - אל תדברי בשמי (רונית לוי)

אני לא צריכה את המיזמים המצחיקים שלך ושל חברותייך כדי לדעת את חשיבותי ועוצמתי בעם היהודי. ולא רק אני. אתן מחפשות "מתחת לפנס" כל מיני נשים שכבודן במקומן מונח אבל באמצעות המהלך הזה מזלזלות בכל השאר כאילו הן "לא שוות מספיק" ככה מתנהגת מי שרוצה לייצג נשים? יאללה......

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: דובר צה"ל

צפו: צה"ל משמיד מטרות של חמאס

קרא עוד