דוס בהסוואה הפתרון: בואו לגלות מי הוא השפן!

השבוע פרסמנו את החידה השנייה בדוס בהסוואה. אז מי היא הדמות המגזרית שמסתתרת מאחורי השפן? מי היא זו שבבעלותה בתים רבים, שחובבת את הספרה 4, ושירה היא קרובה ללבה. הפתרון המלא

עדיאל שביט, חדשות כיפה 26/11/20 20:30 י בכסלו התשפא

דוס בהסוואה הפתרון: בואו לגלות מי הוא השפן!
מי זה השפן? גלגלו למטה!, צילום: יאיר ורדי

דוס בהסוואה: ביום שני פרסמנו חידה חדשה במשחק החדש של אתר "כיפה", שהטריף את המגזר, ובודק עד כמה אתם מכירים את הסלבס של המגזר. אלפים השתתפו ושלחו ניחושים והצעות לפתרון. החידה הייתה קשה וקיבלנו לא מעט תשובות שגויות כמו: נועה ירון, דין דין אביב, הרבנית ימימה, אמלי עמרוסי ועוד. אך התשובה הנכונה היא דניאלה וייס.

ביום שני הקרוב בשעה 20:00 נפרסם דמות חדשה עם חידה חדשה, מאתגרת במיוחד. 

הפתרון המלא:

השפן שוכן באזורים רבים בארץ ישראל ונודד באזורים רבים, כך גם בבעלותי בתים רבים בישראל האהובה שלי. השפן חי בלהקות ואוהב לבנות את מקום מגוריו על ההרים, גם אני יחד עם חברי הייתי חלק מבנייה משותפת של בית על ההרים.

  • דניאלה וייס תושבת קדומים, אך מחזיקה בבתים נוספים בשומרון ובעיר תל אביב. ניאלה נמנית בין ראשוני המתיישבים בגרעין "מערב שומרון", אלון מורה וקדומים (כולם נמצאים על ההרים).
דניאלה וייס

דניאלה וייסצילום: Miriam Alster/FLASH90

 רבים טועים שהשפן הוא למעשה ארנב אבל הוא בעל חיים אחר לגמרי, גם לגבי רבים אוהבים לתייג אותי כאדם מסוים כשלמעשה אני ממש לא כצפוי. יש כאלו הצדים ופוגעים בשפנים ובשטחי המחייה שלהם, וגם אני לצערי חוויתי פלישה ופגיעה בביתי שלי. תוחלת חייו של השפן הוא כ-11 שנים, וגם לי היה תפקיד חשוב לאורך תקופה זו.

  • דניאלה וייס היא אמנם שייכת למגזר היותר שמרני ימני, אך מדובר בחיילת וקצינה לשעבר בצה"ל, ושיתפה פעולה בקמפיין יחד עם שייקה לוי ודני יתום. בפסח בשנת 2002 נרצח חתנה של דניאלה, אברהם גביש הי"ד, ועוד בני משפחה על ידי מחבל אכזר שפרץ לביתם וירה בבני הבית. דניאלה שמשה כראש המועצה המקומית קדומים במשך 11 שנים.

השפן נמנה בין ארבעת החיות שלהם סימן כשרות אחת, וגם לי הספרה ארבע קרובה ללב ולמשפחה. תופתעו אבל השפן הוא בן משפחתו של הפיל, וגם אני נשאתי לאדם שכוחו רב מאוד. השפנים נוהגים לתקשר ביניהם בעזרת שירה, ושירה היא קרובה ללבי אפילו אם זה הופך אותי לאיש מוזר.

  •  לדניאלה יש ארבע בנות, והיא גם חברה קרובה של הרב והרבנית לוינגר ז"ל תושבי קרית ארבע. דניאלה נשואה לאמנון וייסאיש עסקים ונדל"ן אמיד וגם מדליסט פאראלימפי בהם מדליית כסף על הדיפת כדור ברזל. לדניאלה חיבה רבה לשירה ובמיוחד לשיר "איש מוזר" שכתבה נעמי שמר בהשראת העלייה השמינית לשומרון, לסבסטיה.

 

ברכות לנתנאל בוסטני על שענה ראשון נכון על התשובה, הפרס בדרך אליך. החידה הבאה תתפרסם ביום שני בשעה 20:00 מהרו לענות ואולי גם אתם תזכו בפרס! 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר