סגור

נחנך בית כנסת בבניין הנהלת מגן דוד אדום באור יהודה

מלבד קביעת המזוזה כתב הראשון לציון את הפסוק הראשון בספר תורה חדש שיוכנס לבית הכנסת . מנכ"ל מד"א:"העמקת החיבור בין הגוף לנפש, הודות לבית הכנסת החדש, תסייע לאנשי הארגון - אשר נאבקים בימים אלו מסביב לשעון בנגיף הקורונה"

חדשות כיפה
ג בכסלו התשפא
,
19 בנובמבר, 2020 15:13
חנוכת בית כנסת בבניין מדא בנוכחות הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר

חנוכת בית כנסת בבניין מדא בנוכחות הראשון לציון הרב שלמה משה עמארצילום: דוברות מד"א

במעמד מרגש בראשות רבה של ירושלים הרב שלמה עמאר, נחנך בית כנסת בבניין הנהלת מגן דוד אדום באור יהודה. בית הכנסת החדש זכה לשם "מגן דוד". טקס חנוכת בית הכנסת, נערך בהתאם להנחיות משרד הבריאות. הרב עמאר שקבע את מזוזת בית הכנסת בירך "יהי רצון שבזכות המזוזה הזאת תהיה פה ברכה והצלחה במעשי ידיכם ותעזרו לעם ישראל להציל אותם מכל המחלות ומכל הצרות. יהי רצון שתמיד תהיו מבורכים ובריאים ומוצלחים. אמן".

הרב גם כתב את הפסוק הראשון בספר תורה חדש שיוכנס לבית הכנסת והוסיף: "זה יום גדול שמגן דוד אדום פותח במבנה החדש את שעריו בקביעת מזוזה על שערי בית הכנסת. אתם משתדלים במסירות מיוחדת להגיע לכל מקום כדי להציל נפשות וכדי להציל חיים. כשרופא עושה השתדלות או הפראמדיק או כל מי שעוסק בהצלת חיים הוא נושא את עיניו לה' ואומר לו 'תעזור לי לרפאות' יש לזה משמעות עמוקה מאוד, יש לזה תוצאות נפלאות ביותר כי ה' הוא בורא רפואות והוא מצמיח ישועות".

עוד הוסיף: "שתזכו להשלים את ספר התורה ביופי והדר ויהיה לקדושה ולכבוד לכל בית הכנסת הזה ולכל אנשי מד"א תלמידיהם ומנהלים ובראשם המנכ"ל, שיהיה לכם אריכות ימים ובריאות איתנה ונהורא מעליה וסיעתא דשמיא חיים ארוכים וטובים ושמחות של בניכם ובנותיכם, וגם התורמים ישאו ברכה מאת ה' ויצליחו בכל מעשיהם. יהי ה' אלוקינו עמכם כאשר היה עם אבותיכם לא יטו שכם ולא יעזובכם לעולם ועד ה' לאבותיכם יסף עליכם ככם אלף פעמים ויברך אתכם כאשר דבר לכם."

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אנו מודים לראשון לציון הרב שלמה משה עמאר שכיבד אותנו בחנוכת בית הכנסת ומודים למשפחת ללוש מצרפת על תרומתה הנדיבה והמרגשת למען עובדי ומתנדבי הארגון. העמקת החיבור בין הגוף לנפש, הודות לבית הכנסת החדש, תסייע לאנשי הארגון - אשר נאבקים בימים אלו מסביב לשעון בנגיף הקורונה". מנכ"ל מד"א הוסיף וגילה כי "בעז"ה אנחנו בעוד 3 שנים מתחילים לבנות את המטה הארצי ברמלה. אנחנו מקווים שלבית הבית הכנסת המפואר שיש בו 150 מקומות שאנחנו בונים שם, יימצא תורם שנוכל לקדש שם שמיים ולעשו בית כנסת מפואר נרחיב ונגדיל את הבית כנסת הקטן הזה".

בני הזוג ללוש, תורמים ותיקים של ארגון מד"א, שסייעו להקמת תחנות, לרכישת אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ סיפרו בהתרגשות: "אנו שמחים לחזק את הברית שלנו עם מגן דוד אדום, ע"י השתתפות בבניית בית הכנסת, אשר דואג לנשמתנו ולמחשבותינו. זהו מקום של לימוד ותפילה עבור צוותי מגן דוד אדום, שדואגים לחיינו בישראל".
 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר