הרב אליהו בלומצוויג עוזב את ירוחם

26 שנים אחרי שייסד את ישיבת ההסדר, הודיע ראש ישיבת ירוחם לתלמידיו כי הוא עוזב את העיר ירוחם, ועובר לאלון שבות. את מקומו ימלאו הרב אוריאל עיטם והרב חיים וולפסון, אך הוא יוסיף לכהן כראש הישיבה

חדשות כיפה
ב בתמוז התשפ
,
24 ביוני, 2020 10:53
הרב אליהו בלומנצויג

הרב אליהו בלומנצויגצילום: דיבון רוזן-cc-by-sa, ויקיפדיה

מהפכה בישיבת ההסדר בירוחם. ראש הישיבה, הרב אליהו בלומנצויג, הודיע אמש (ג') לתלמידיו כי הוא עוזב את העיר, ועובר להתגורר באלון שבות, בסמוך לישיבת הר עציון, בה למד. הרב בלומנצויג ימשיך ללמד ולהעביר שיעור כללי בישיבה, וימשיך לשאת בתואר ראש ישיבת ירוחם, אך יצמצם את פעילותו בה.

כבר לפני שנתיים הודיע הרב בלומנצויג על מינויים של שני סגני ראשי ישיבה תחתיו - הרב אוריאל עיטם והרב חיים וולפסון, והם ייכנסו לתפקידי ראש הישיבה, לצד הרב בלומצויג, החל מתחילת השנה הבאה. 

הרב אליהו בלומנצויג, בן כשבעים, עומד בראש ישיבת ירוחם מאז ייסד אותה, יחד עם שמוליק בן שלום, בשנת תשנ"ג (1992). בשנים האחרונות, מאז הודיע על מינוי סגניו, צמצם את פעילותו כראש הישיבה. הוא בוגר ישיבת הר עציון באלון שבות, ולפני שעבר לירוחם כיהן בה כר"מ.

הרב אוריאל עיטם, בוגר ישיבת הר עציון, מלמד בישיבת ירוחם מאז שנוסדה, וכן במקומות נוספים. הוא משמש כראש תכנית לימודי האגדה והאמונה בישיבה, והוציא סדרת ספרים בשם 'ונהר יוצא מעדן', על מחשבת המועדים.

הרב חיים וולפסון הוא בוגר ישיבת אור עציון, ולמד גם בישיבת הר המור ובכולל 'יד ברודמן'. הוא תלמידו של ראש ישיבת הר המור, הרב מרדכי שטרנברג, ושל הרב משה דימנטמן, מלמד שנים רבות בישיבה בירוחם גמרא וחסידות.

 

24.06.2020

1. הוא אחד מגדולי הת"ח שיצאו מהגוש (חיים)

אולי הגושניקים לטשו בו עיניים...

דווח על תגובה לא ראויה
25.06.2020

2. מטורף! (צ)

איזו ישיבה לתפארת הוא הקים

דווח על תגובה לא ראויה
25.06.2020

3. לרב יש זכויות גדולות על כל המהפיכה שקורת בירוחם (מני)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
הפזורה הבדואית בנגב. ארכיון צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עמיר פרץ הורה לעצור עבודות קק"ל בנגב. סמוטריץ': "אובדן ריבונות המדינה"

קרא עוד