חדשות כיפה

שקד ובנט מציגים: המתמודדת החירשת הראשונה לכנסת

שירלי פינטו היא פעילה חברתית והמצטרפת החדשה לרשימתם של ראשי הימין החדש, "אפעל למען אנשים עם מוגבלויות בישראל". על אף חירשותה מלידה היא שירתה מספר שנים בצה"ל וסיימה תואר ראשון במשפטים

מצטרפת חדשה. פינטו בין שקד לבנט

מצטרפת חדשה. פינטו בין שקד לבנטצילום: דוברות הימין החדש

נפתלי בנט ואיילת שקד המשיכו למלא את רשימתם לכנסת והיום (שלישי) הם הכריזו על הצטרפותה של שירלי פינטו, שמלבד היותה פעילה חברתית היא גם חירשת.

פינטו (30), נולדה בקריית ביאליק לבית מסורתי עם השקפת עולם ימנית ומתגוררת כיום בגבעתיים. היא עובדת בקרן רודרמן ובתנועה לקידום צעירים עם מוגבלויות, ובמקביל משמשת בהתנדבות כיועצת לראש עיריית רמת גן לענייני מוגבלויות ונגישות.

שירלי, חירשת מילדות, חשה כבר בשלב הילדות את הקושי ואת חוסר הבקיאות בשפת הסימנים בקרב הוריה. כשבגרה, החליטה כי תקדיש את חייה לשינוי מציאות זו של אנשים חירשים וכבדי שמיעה. "אני שמחה ומתרגשת להודיע על הצטרפותי לרשימת הימין החדש", אמרה וציינה כי תמשיך "לפעול בכל העוצמה, כמו שפעלתי בעבר, למען אנשים עם מוגבלויות בישראל ולהיות הכוח שלכם בכנסת מתוך מטרה להפוך את ישראל לחברה נגישה, שוויונית ומכילה".

את שירותה בצה"ל ביצעה במערך הטכני של חיל האוויר כמנהלת פרויקטים בלהק הציוד בתחום הלוגיסטיקה, והמשיכה לשירות קבע. במסגרת תפקידה אף קיבלה אותו הצטיינות ממפקד החיל ומנשיא המדינה. פינטו היא גם  בוגרת לימודי תואר ראשון במשפטים, והיא נחשבת למתמחה החירשת היחידה בארץ. החל משנת 2016 היא מרצה בלימודי תרגום לשפת הסימנים באוניברסיטת בר-אילן.

שרת המשפטים, איילת שקד: "מפלגת הימין החדש פועלת לביצוע מדיניות ימנית עם רגישות חברתית. שירלי פינטו, שהצליחה בגיל צעיר כל כך להעלות לסדר היום הציבורי את חשיבות ההנגשה הראויה לאנשים חירשים וכבדי שמיעה, תייצג את ציבור אנשים עם מוגבלות בכנסת ישראל. אני בטוחה ששירלי תפעל ללא לאות ובאופן אפקטיבי להגברת הזכויות המגיעות לאנשים עם מוגבלות בצורה הכי טובה שאפשר".

שר החינוך, נפתלי בנט: "שירלי, לוחמת חברתית אמיתית, מצטרפת לנבחרת של לוחמים למען מדינת ישראל. שירלי עושה היסטוריה ושוברת את תקרת הזכוכית של ציבור החירשים בישראל, כאשר תהיה לחברת הכנסת החירשת הראשונה בישראל ותייצג נאמנה את זכויותיו של ציבור זה. כניסתה לזירת ההנהגה היא צעד מכונן ומהווה קפיצת מדרגה לעבר עתיד של שוויון הזדמנויות וחברה רגישה יותר. מפלגת הימין החדש עוסקת בכל סוגיות היסוד בחברה הישראלית - בכלכלה וחברה, בביטחון, בחינוך, בבריאות, ברווחה וביצירת הסכמות רחבות בסוגיות דת ומדינה. ביחד עם שירלי, נמשיך לחזק את החברה הישראלית, וישראל תחזור לנצח גם במאבק של אנשים עם מוגבלויות. זהו אחד הרגעים שאני הכי גאה בו מאז שנכנסתי לשדה הציבורי"

08.01.2019

1. ייצוג ראוי (שלומי )

כל הכבוד. ייצוג ראוי לאנשים שמתמודדים יום יום עם מגבלה פיסית או אחרת. עלו גם הצעות נוספות של נכי צה"ל כמו זיו שילון והד"ר עשהאל לובוצקי ועוד. כל הכבוד לייצוג הולם למגזרים שקופים. עלי והצליחי שירלי פינטו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

התפרעויות ערבים במזרח ירושלים. ארכיון צילום: יניב נדב, פלאש 90

הצעת חוק: מאסר למי שיסייע לרשות הפלסטינית בירושלים

קרא עוד