קובי מידן התנצל ולא יפוטר מגלי צה"ל

מפקד התחנה התכוון להדיח את העיתונאי הוותיק בעקבות הפוסט שפרסם לאחר אירועי הגדר ברצועת עזה, אך חזר בו לאחר שמידן אמר בין היתר כי "לא נכתבה מילה כנגד חיילי צה"ל היקרים לכולנו. אם כך פורשו הדברים -אני מתנצל על כך"

חדשות כיפה
יז בניסן התשעח
,
02 באפריל, 2018 21:05
התנצל ולא יפוטר

התנצל ולא יפוטרצילום: פלאש 90. משה שי

שדר גלי צה"ל, קובי מידן, התנצל הערב (שני) על התבטאותו נגד חיילי צה"ל ובתחנה הצבאית הודיעו כי הוא לא יודח מתפקידו.

מפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ, התכוון לפטר את מידן בטענה שהפר את הקוד האתי של התחנה, אך לאחר שהביע את התנצלותו חזר בו.

אלקבץ זימן במהלך היום את השדר הוותיק לשיחה, על רקע הפוסט שפרסם לאחר אירועי הגדר בגבול רצועת עזה, בו כתב כי הוא מתבייש להיות ישראלי.

"הקוד האתי קובע שעובדי גלי צה״ל וחייליה וכן כלל המשתתפים הקבועים, וקובי מידן נימנה עליהם, מחוייבים להפעיל שיקול דעת בכל התבטאות מעל כל במה חיצונית, מקוונת או אחרת", אמר וציין כי "הקוד האתי של התחנה הוא המגדלור לפני המחנה ולאורו צריכים לפסוע כלל חייליה ואזרחיה ללא קשר לאופי העסקתם".

העיתונאי הדגיש בשיחה כי "הדברים נכתבו בדף הפייסבוק הפרטי שלי. הם לא נאמרו במסגרת שידורי התחנה. ההפרדה הזאת חשובה ולא מקרית. הם נכתבו מתוך כאב ואכפתיות" וכי "לא נכתבה מילה כנגד חיילי צה"ל היקרים לכולנו. לא זאת הייתה הכוונה ואם כך פורשו הדברים -אני מתנצל על כך".

מידן הוסיף כי הוא מבין שהקשר עם גלי צה"ל, היקרה ללבי כבר יותר מארבעים שנה מחייב - גם על פי הקוד האתי של גלי צה"ל, שהתקבל ב2017 - הפעלת יתר שיקול דעת גם בהתבטאויות פרטיות".

02.04.2018

1. ככה ייעשה לכל עוכר ישראל (שאול)

תקדין מיידן הוא תקדים חשוב, זאת משום שבעבר הלא רחוק רק הימנים היו חוטפים על התבטאויות שלא מצאו חן בעיני האליטה השמאלנית. נראה שהמטוטלת מתחילה לנוע בכיוון ההפוך.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יעקב סולר צילום: מכללת תלפיות

גם בימים של קורונה - אני בני ברקי גאה

קרא עוד