ערוץ 20 לא יגיע לגלי צה"ל

אחרי ששמו של ערוץ 20 עלה כאופציה לשיתוף פעולה עם גלי צה"ל, מפקד התחנה, שמעון אלקבץ החליט כי מהדורות החדשות של חברת החדשות ושל ערוץ עשר ישודרו בתחנה הצבאית ברוטציה

גלעד כהן 29/11/18 16:57 כא בכסלו התשעט

מגישת המהדורה המרכזית של חברת החדשות | יונית לוי, צילום: פלאש 90. הדס פרוש
מגישת המהדורה המרכזית של חברת החדשות | יונית לוי, צילום: פלאש 90. הדס פרוש

מפקד גלי צה״ל, שמעון אלקבץ החליט כי מהדורות החדשות של חברת החדשות הישראלית ושל חדשות עשר ישודרו בגלי צה״ל ברוטציה.

אחר 20 שנה בהם משודרת בגלי צה"ל בשעה 20:00 מהדורת החדשות של חדשות 2, לפני כמה חודשים יצא קול קורא לבחירת מהדורת החדשות. כפי שהתחייבה בתשובת המדינה לבג"ץ שהגישה חדשות עשר נגדה. כזכור, בערוץ 20 שקלו גם כן את האופציה להגשת אותו קול קורא.

כאמור, היום (ה') החליט מפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ, לאמץ את המלצותיה של הוועדה הציבורית המייעצת, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון בדימוס, הגב' דליה דורנר, בנושא שילוב מהדורת חדשות חיצונית בשידורי גלי צה"ל. בהתאם להמלצת הוועדה, תשודרנה בגלי צה"ל מהדורות החדשות של חברת החדשות הישראלית ומהדורת חדשות עשר, תוך קיום רוטציה ביניהן.

כזכור, ב-2013 פנתה חדשות עשר לראשונה בעניין שידור המהדורה, אולם מפקד גל"צ בזמנו ירון דקל טען כי מדובר בהחלטה מקצועית, אבל הצהיר כי שידור מהדורת חדשות 2 תופסק עם גיבושו של לוח שידורים חדש. במארס 2017 פנתה שוב חברת החדשות של ערוץ עשר, אלא שאז גובש נוהל שבו נקבע כי יתקיים סבב של מהדורות חדשות חיצוניות שיעמדו בקריטריונים כלשהן.

דנה סומברג במהדורה הראשונה בערוץ 20

דנה סומברג במהדורה הראשונה בערוץ 20צילום: צילום מסך מיוטיוב


בתנאים שהוצבו בקול קורא, נכתב כי בעליה של מהדורת החדשות לא יכולים להחזיק בתחנת רדיו מתחרה. במצב כזה, למעשה מהדורת חדשות הערב של כאן 11 לא יכלה בכלל להיות משודרת בגל"צ, משום שהיא משודרת בפלטפורמת הרדיו של התאגיד – בכאן רשת ב'. חדשות עשר אמנם משודרת במספר תחנות רדיו אזוריות –103FM, קול רגע, רדיו צפון, קול הים האדום, לב המדינה, eco99fm ורדיוס, ואולם חברת החדשות לא מחזיקה בתחנות אלה. בגל"צ גם ביקשו בזמנו לקבל את נתוני הצפייה של כל מהדורה ב-4 השנים האחרונות, רזומה שאין לחדשות של ערוץ 20. 


בסופו של דבר, המהלך של גל"צ איפשר בפועל ל-שלוש מהדורות להתמודד על הרצועה הרדיופונית: חברת החדשות, חדשות עשר וחדשות ערוץ 20, שהחלה בשידוריה בחודש מאי האחרון. הבעלים של ערוץ 20 הוא  יצחק מירלרשווילי, המחזיק גם בתחנת הרדיו האזורית קול חי, אולם על פי הקול קורא, ישנה התייחסות לתחנה מתחרה, ולא נראה שקול חי מתחרה בגל"צ - לא בתכנים ולא בקהלי היעד. 

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר