סגור

מי עומד מאחורי הפייק טוויטר של נשיאת בית המשפט העליון לשעבר?

"פייק נאור" סיפק בשנה וחצי האחרונה שלל ציוצים כמו: "חיות מלחמה! הסתיימה תקופת השופט הפראייר", שנועדו לתקוף את בג"ץ במסווה של הומור. מה הקשר בין חשבון הטוויטר למחאת פסל הזהב של הנשיאה לשעבר?

משה ויסטוך
כד באייר התשעח
,
09 במאי, 2018 9:18
מרים נאור

מרים נאורצילום: Yonatan Sindel/Flash90

"מטורפים. נתניהו עסוק באירן והאיום האמיתי הוא מבית". "חיות מלחמה! הסתיימה תקופת השופט הפראייר". אלה רק מקצץ הציוצים מבית מדרשו של חשבון הטוויטר המזוייף של נשיאת בתי המשפט לשעבר מרים נאור. היום (רביעי) נחשף כי מי שעומד מאחוריו הוא משרד יחסי ציבור מהשומרון.

בדצמבר 2016 נפתח חשבון טוויטר חדש בשם "פייק נאור" ועל תמונת הפרופיל שלו התנוססה דמותה של נשיאת בית המשפט העליון דאז מרים נאור.

במהלך הזמן התווספו עוקבים רבים לחשבון שצייץ מדי יום שורת אמירות שנועדו במסווה של ציניות והומור להעביר ביקורת על בג"ץ. נכון להיום עוקבים אחרי החשבון יותר מ-2,800 אנשים וביניהם אנשי תקשורת ואישי ציבור רבים כדוגמת  השר לשעבר גדעון סער, מזכ"ל שלום עכשיו בעבר יריב אופנהיימר, העיתונאים אראל סגל ודנה ספקטור, ועורכת תוכניתו של רזי ברקאי נורית קנטי.

אחד מהציוצים של פייק נאור

אחד מהציוצים של פייק נאורצילום: צילום מסך מטוויטר

כעת מתברר שמדובר בחלק מרכזי מקמפיין שניהלו במשרד היח"צ "תקשורת נכונה" עבור תנועת "דרך חיים". אחד משיאי הקמפיין היה מחאת פסל הזהב בדמותה של נאור שהוצב עם סיום כהונתה, בקיץ האחרון, סמוך למתחם בית המשפט העליון וזכה לתהודה תקשורתית רחבה.

יש לציין כי במקביל לקמפיין קידמה "דרך חיים" את חוק המשילות שהונח על שולחנה של הכנסת, בחתימתם של 16 ח"כים מכל סיעות הקואליציה. החוק, שמבוסס על 'המודל הבריטי', נוסח בידי יו"ר התא המשפטי של התנועה עו"ד אורי צפורי. הוא עלה השבוע לדיון בועדת השרים לענייני חקיקה וזכה לתמיכה של מספר שרים, לאחרונה התבטא השר יריב לוין כי החוק מביא את הפתרון הנכון לבעיית בג"צ.

אורי קרשנבום מהנהלת תנועת דרך חיים מסר כי "פסילת חוקים, כבוד למשפחות מחבלים ומשפטיזציה בכל מה שזז - המציאות עולה על כל סאטירה, שמחנו לראות את האהדה הרבה בכל שדרות הציבור, בינהם הרבה עיתונאים ופוליטיקאים. זאת חלק מתרומתנו הצנועה במאבק כנגד האקטיביזים השיפוטי. לחיים לחיים".

09.05.2018

1. דברי הרמב"ן והרמב"ם על הפסוק "אלוהים לא תקלל ונשיא בעמך לא תאור" (אבינעם)

הרמב"ן מוסיף דברים מעניינים מאד לפרושו על הפסוק "אלוהים לא תקלל ונשיא בעמך לא תאור" ומבאר, שאיסור קללת אלוהים אינה רק הכוונה להשם יתברך אלא אף לגדולי העם, ולאו דווקא בתורה, אלא מדובר בנגידים ובעלי השררה הנישאים מעם.

לחיזוק דבריו הוא מביא את דברי חברו הרמב"ם (מספר-המצות [ל''ת שטז] שאותו ביקר במילים קשות) "ואלו דבריו : והרב רבי משה אמר שהוא בכלל האזהרה הזו". להלן לשון הרמב"ם : "דע שלאו זה כולל גם את הנשיא עם המלך, לפי שעניין לאו זה להזהיר מלקלל כל מי שיש בידו שלטון והוא במעלה הגבוהה ביותר, בין שזו מעלה שלטונית או מעלה תורנית והיא הישיבה".

והרמב"ן מחזק את דבריו בדברי חז"ל : "וכן נראה לי ממה ששאל ר' יהודה הנשיא על עצמו כגון אני מה אני בשעיר וכו' (משנה הוריות יא). וא''כ יֵאָמר לא תאור (תקלל) כל נשיא בעם שהוא ראש שררה על כל ישראל, בין שתהיה השררה ההיא בממשלת מלכות, בין שתהיה ממשלת תורה, כי נשיא הסנהדרין הוא במעלה העליונה בשררת התורה".

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מעצר אחד החשודים צילום: דוברות המשטרה

הותר לפרסום: פוענח הלינץ' במור ג'אנשווילי

קרא עוד