מחליפו של הרב ריסקין עלה לארץ

הנשיא החדש של רשת אור תורה סטון, הרב ברנדר, השלים אמש את עלייתו ארצה ויחליף באופן רשמי את הנשיא היוצא, הרב ריסקין. הרב ברנדר: "לכבוד הוא לי להמשיך את המורשת של הרב ריסקין".

גלעד כהן 26/07/18 13:03 יד באב התשעח

מחליפו של הרב ריסקין עלה לארץ
הרב כתריאל ברנדר, צילום: יח"צ

בין העולים החדשים שהגיעו אמש (רביעי) ארצה עם ארגון "נפש בנפש", היה גם אחד מבכירי רבני ארצות הברית, הרב ד"ר כתריאל (קנת') ברנדר, סגן הנשיא לשעבר לענייני אוניברסיטה וקהילה של הישיבה יוניברסיטי בניו יורק.
 
בכך השלים הרב ברנדר את עלייתו ארצה, כאן ייכנס לתפקידו הרשמי כנשיא רשת אור תורה סטון. הרב ברנדר יחליף בתפקיד את הרב שלמה ריסקין, שייסד את הרשת ועמד בראשה בשלושת העשורים האחרונים. 

הרב שלמה ריסקין

הרב שלמה ריסקיןצילום: יח"צ, חיים סנאו

הרב ברנדר ציין בהתרגשות: "כשירדתי מהמטוס כעולה חדש, הזכרתי לעצמי את העבודה שעדיין יש לעשות. יש לעמול כדי לחנך את צעירינו לאור הערכים שאיחדו את עם ישראל במשך אלפי שנים. זו משימתה של אור תורה סטון ולכבוד הוא לי להצטרף לרשת ולהמשיך לבנות על המורשת של הרב ריסקין".


הרב ברנדר כיהן בתפקידו בישיבה יוניברסיטי ב-12 השנים האחרונות. הוא בעל תואר ראשון והסמכה לרבנות מהישיבה יוניברסיטי, ותואר ד"ר לפילוסופיה מאוניברסיטת פלורידה אטלנטיק. כמו כן, הוא בעל הסמכה מיוחדת של "מכון פועה" והרב מרדכי אליהו זצ"ל בתחום האתיקה הרפואית, טכנולוגיות פוריות והלכה. הרב ברנדר משמש גם כחבר ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, המאחד מנהיגי וראשי קהילות יהודיות מארה"ב וקנדה, שמטרתו לקיים שיח סביב נושאים המאתגרים ומשפיעים על הקהילות, היהודיות וכן לפעול מול בכירים בממשלות ישראל וארה"ב. במהלך כהונתו כרב בית הכנסת האורתודוכסי בבוקה רטון, צמחה הקהילה יהודית במקום מ-60 משפחות ליותר מ-600, והפכה לאחת הקהילות היהודיות המשגשגות בארה"ב.
 
רשת אור תורה סטון החלה את דרכה לפני למעלה מ- 30 שנים, וכיום היא רשת ענפה של 27 מוסדות ותכניות המעצבים קהילות יהודיות מודרניות וציוניות בכל רחבי העולם, ועוסקים באופן רחב ורב תחומי בפניה הרבים של היהדות, תוך התכתבות תמידית עם העולם בו היא מצויה. הארגון מונע על ידי רשת חינוכית מקיפה הכוללת חטיבות ביניים, תיכונים, ישיבות תיכוניות, אולפנות, ישיבת הסדר בגוש עציון, מכינה קדם צבאית בכרמיאל וגם אולפן גיור, פרויקטים למנהיגות דתית-לאומית, יוזמות חדשניות בקירוב לבבות ופרויקטים חברתיים שמגיבים לאתגרים עכשוויים ושואפים לתיקון עולם. בין מוסדות הרשת ניתן למצוא את המדרשה הראשונה לנשים, מדרשת או"ת לינדנבאום המפעילה כיום שלוחות בירושלים, כרמיאל ולוד ומקיימת בין היתר את תכנית 'הדס' לשילוב שירות משמעותי מלא בצה"ל ולימוד תורה; ישיבת ההסדר אור תורה מחניים; ארגון "יד לאישה" המייצג נשים עגונות ומסורבות גט; מכון "שטראוס-עמיאל" להכשרת שליחים לתפוצות לו למעלה מ-250 שליחים ושליחות ברחבי העולם; תוכנית "יחד" המנגישה זהות יהודית לעשרות אלפי ישראלים באופן רלוונטי ומשמעותי; תוכנית "דרכנו" במסגרתה בני נוער עם צרכים מיוחדים מחו"ל מגיעים ארצה ללמוד, לטייל ולהתנדב לשנה בארץ, ועוד.
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר