סגור

הרב עמיחי אליהו ליאיר שרקי: די למכבסת המילים

העיתונאי הסרוג פרסם ציוץ קצר עם תובנות ממתווה הכותל, אך לרב הצעיר צרבו כמה נושאים בעין, "יאיר שרקי הוא בחור מוכשר. יש לו אוצר מילים עשיר ושפה קולחת. ובכל זאת יונית, 'זה כנראה סוג של בלק אאוט'. ידידי הצעיר שכח איך אומרים 'רפורמים"'

חדשות כיפה
כג בתמוז התשעח
,
06 ביולי, 2018 10:40
יאיר שרקי

יאיר שרקיצילום: אליאור בן חיים

הדיון הסוער על מתווה הכותל, שמטרתו להסדיר את תפילתם של הזרמים הרפורמים והקונסרבטיבים במקום, הוביל לציוץ, שיכול להתפרש כתמיכה ביוזמה, של העיתונאי יאיר שרקי ולתגובתו של הרב עמיחי אליהו.

"מהמפות של שיפוץ הרחבה האלטרנטיבית בכותל שהציג מזכיר הממשלה לרבנים הראשיים מתבררת עובדה מעניינת", צייץ עיתונאי 'החדשות' וטען כי "בניגוד לכל הסערה והטענות, אחרי שתבוצע ההתאמה להיתר הבנייה תישאר ללא אורתודוכסיים רחבה קטנה יותר ממה שיש עכשיו (עם קצת יותר מגע עם הכותל וגישה לנכים). לא הרחבה ולא הגדלה".

עמיחי אליהו

עמיחי אליהוצילום: מדף הפייסבוק של עמיחי אליהו

יו"ר אגוד רבני קהילות, לא אהב את הדברים ובמיוחד לא את מה שפירש כהתחמקות מלהזכיר את שמם של הרפורמים, "יאיר שרקי הוא בחור מוכשר. יש לו אוצר מילים עשיר ושפה קולחת. ובכל זאת יונית, 'זה כנראה סוג של בלק אאוט'. ידידי הצעיר שכח איך אומרים 'רפורמים"' פעם לרפורמים קוראים 'אלטרנטיבה', פעם שם ארוך יותר - לא אורתודכסי'. 'רפורמים' שרקי, 'רפורמים', זאת המילה שאתה מחפש. אפשר לסגור את המכבסה".

בהמשך כתב הרב אליהו כי "יאיר שכח את המבוא להקדמה של קורס הכתבים בגל"צ. איך שואלים שאלות. כמו למשל: למה מסתירים את המפות מהציבור? למה צריך עשרות מיליונים כדי להקטין רחבה? הרי אין בכלל היתר בניה אז על איזה התאמה מדובר? למה אנשי שמאל קיצוני ,הם שמובילים את המערכה?"

לסיום דחה את הקישור שעשה העיתונאי בין המתווה להנגשת המקום לנכים, "'גישה לנכים'. הבנתם? זה בכלל לא מאבק של התנועה ה"אלטרנטיבית" וה"לא אורתודוכסית". זה בכלל ענין חברתי. שבעצם אורתודוכסים הם הם שפועלים מ 67 לפגוע בזכות הנכים להגיע לכותל".

06.07.2018

1. הרב עמיחי,ישר כח! (ישי)

כל מילה פנינה

דווח על תגובה לא ראויה
07.07.2018

2. הרחבה לא מיועדת רק לרפורמים אלא גם לקבוצות נוספות (קונסרווטיוים ולא מוגדרים) כך שהשם לא אורתודוקסים הרבה יותר מדויק (אריק1)

דווח על תגובה לא ראויה
07.07.2018

3. תכלס עמיחי צודק. שרקי כבר מזמן מתפרנס מפאות חמודות ולא מעבר (הרב)

פעם היה מציף נושאים של המגזר.

היום הוא נציג של דתיי הרצף והלייט.

דווח על תגובה לא ראויה
08.07.2018

4. מסתבר שבימינו יש כמה סוגים של רפורמים (אישיהודי)

האמת תנצח

דווח על תגובה לא ראויה
17.07.2018

5. ברגע שאני שומע את ההטחה הזו "שמאל קיצוני" (חוח)

הדובר לא אמין בעיני, מוסת ומסית. הרב אליהו הוא בעצמו קיצוני ואלוף בדיקלומים.

דווח על תגובה לא ראויה
03.10.2018

6. הרב עמיחי אליהו מכה שנית בשקריו הסתותיו והספינים שלו (חושף מחרבי ישראל מסיתים ומדיחים)

הרב עמיחי אליהו מבייש את סבו, שכל עיסוקו להרבות מריבה בישראל , שהוא מסית ומדיח לשנאת אחים, העברה הכי חמורה, עליה אומר הקב"ה במידרש, "אילו עזבו אותי ואת תורתי עדיין לא אביא חורבן, כל זמן שדבקו איש באחיות אולם משרבתה שינאת החינם אביא את החורבן", וכידוע שחורבן בית ראשון ושני היו בשל השינאה והביריונות של הימין שהיתחזה ליראי שמיים (בדיוק כמו עמיחי אליהו ומריעיו,) עיקם את סדר העדיפויות היהודי, בשם ביריונות ימנית מחרחרת מלחמה, תקף וניסה לרצוח את מנהיגי המרכז המתון היהודי (הנביא ירמיהו (שניצל) וחברו לסיעה הכהן הגדול גדליהו בן אחיקם, (שנרצח),

ובבית שני קמה לה חבורת הביריונים לאומניים בגליל ואיחיהם ההזויים הסיקריסים מירושלים והחליטו שעיקר היהדות הוא עצמאות מדינית ריבונות דגל, הימנון ובולים ומטבעות. (הרומים נתנו ליהודה חופש כימעט אוטונומי, חופש פולחן דתי, כיבדו את ירושלים ולכן כימעט ולא הייתה בה נוכחות צבאית, דעת חכמים ומרבית העם הייתה נגד מרידה ברומאים, שגם היה דייברור שתיכשל בסוף. כתוצאה מכך ניסו הביריונים לכפות עצמם בכוח על העם, כינו את מיתנדהם בוגדים (ממש כמו היום) וניסוי לירצוח את מנהיגי הישוב כמו רבי יוחנן בן זכאיץ הביריונים ניכשלו בגלילת ברחו לירושלים, היתעמרו באוכלוסיה חיבלו במאגרי המים שרפו את מחסני המזון והעצים להסקה. כאשר נפלה ירושלים ברחו הבירונים ששרדו למצדה, כאשר הם לוקחים איתם אנשים תמימים, כשעמדה מצדה ליפול החליטו להיתאבד והיכריחו את התמימים שלקחו עימם להיתאבד. אני מציע לרב עמיחי להיתאבד לבד)

אחר כך במרד בר כוכבא שהיה בניגוד לדעת חז"ל שוב ביריונות ימין שרוצה לסכן את שארית הפלטה מחרבן בית שני, רק לצרכי לאומנות, דגלת מטבעות בדמותו של בר כוזיבא , וכמובן בכדי שישלוטץ בר כוכבא רצח במו ידיו את דודו יצחק המודעי רק כי הלה העביר עליו ביקורת, (אם יכול היה היה עמיחי רוצח גם הוא)

עמיחי אפס בתורה אז החליט לעשות קרירה מהסתה ועיסוק בלאומנות, הנבל מיתעלם מהעובדה שתמיד הייתה היהדות סיעות סיעות וזה יופיה, הפרשנים אומרים על הפיסקה בקדיש המדברת על שלום ריבוי (באחרית הימים) שהכוונה לשלום שבו ריבוי הדעות ישאר אך יכון בשלום והערכה הדדית. הבנתם!!! גם בימות המשיח עדיין היהדות תהיה סיעות חשיבה שונות, כולן לגיטימיות.

עמיחי בתאוותו להיתפרסם ממריבות וכניאה גם מקנא, היתנפל על שריקי בניסיון ליצר טענה, הנבל ניטפל למינוח של יאיר שריקי (אלו שאינם אוטודוקסים) ומיתנפל מסית ומדיח נגד עדות שלמות ביהדות, ובשצף קצף בונה תילי שקרים וספיניםץ והכל כמובן כאילו הוא עושה זאת להגן על הקב"ה ותורתו, והרי ברור שהקב"ה בוחל באנשים כמו עמיחי ודי ברור שלעמיחי אין טיפת יראת שמיים שכן אחרת היה מהסס והיה נימנע מלהסית והיה חושש שמה גישתו אינה מקובלת. ביחוד כאשר מטרתו לקדם את עצמו.

ועתה לספין של עמיחי שמנסה להיבנות על מינוח, יאיר שריקי צודקץ רחבת הכותל לצערינו נישלטת על ידי היהדות האורטוקסית (החלק הלאומני). פלג זה ביהדות הוא מיעוט, המקפח את מרבית היהודים, היהדות כוללת סיעות חילוניות שונות כמו מיזרחיים חילונים אולם רוחשי כבוד ליהדות, חילוניים שרק שומרים על ברית מילה מזוזה על הדלת וביקור קצר בבית הכנסת בראש השנה ויום הכיפורים, חילוניים להכעיסץ אבל נאמנים במידה מסויימת לנצח ישראל. יהודים אורטוקסים מודרניים שמסמיכים רבניות נשים עולות לתורה אירועים אינם בהפרדהת נשים שרות, בנוכחות גברים, על פי האורטוקסים הללו מחוץ לתחום, וכן היהדות הקונסרווטיבית שכמובן אינה נחשבת לכשרה ע"י האורטוקסים, והיהדות הרפורמית שהיא הרוב בארהב, ושעמיחי מסית ומדיח נגדה, כאילו הייתה אויב העם היהודי (עמיחי הוא בעצם האוייב) כל אלו וכן סיעות ביניים שנות, כולן היו מעדיפות רחבת כותל שאינה בשליטת האורטוקסים, (הממררים את חיינו ומשניאים את התורה) ולכל אלו היתכוון יאיר שריקי באמרו "הלא אוטוקסים" אלו בעצם הרוב המוחלט של עם ישראל, ומרוב זה יצאו משחררי הכותל, ומכאן שהמינוח שהישתמש יאיר שריקי היה מדוייק, ותמיכתו בחלקת כותל גדולה יותר והולמת את הרוב שאינו אורטוקסי בהחלט נכנה ומבורכת.

שוב עמיחי כמו אביו עושים מהומה על לא כלום ומפחצי שינאה, האב לפחות פעל בתחומים חשובים ובשקט כמו צימצום נוכחות ערבית בנצרת עילית, זה בהחלט דבר נכון ושאינו כרוך בפלגנות והסתה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

התלמידות מוחות על פיטורי ראש האולפנית צילום: באדיבות המצלמת

ראש אולפנית ישורון פוטר - ההורים והתלמידות מוחים

קרא עוד