חדשות כיפה

הרב חיים דרוקמן במפגש בכירי רבני הציונות הדתית בהדסה

הרב חיים דרוקמן במפגש בכירי רבני הציונות הדתית בהדסה: "אני לא מבין הורים ששולחים את ילדיהם לאזור המרכז כדי לקבל טיפולים שניתן לקבל בהצלחה רבה בהדסה ירושלים"

צילום: יחצ

בכירי רבני הציונות הדתית הגיעו בשבוע שעבר לבית החולים הדסה, לפגישה עם מנכ״ל בית החולים, הפרופ׳ זאב רוטשטיין ומנהל המערך המטו-אונקולוגיה ילדים, הפרופ׳ יוסי לבר. 


הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו, רבני ירושלים הרב אריה שטרן והראשל"צ שלמה עמאר, ראש ישיבת 'מרכז הרב' הרב יעקב שפירא, הרבנים יהושע מגנס, הרב איתן אייזמן, והרב יצחק נריה קיבלו סקירה מקיפה על פעילות בית החולים ומחלקת ההמטו-אונקולוגיה ילדים החדשה שהוקמה.         פרופ׳ רוטשטיין הציג את סגל המחלקה החדש  המונה עשרה רופאים, כולם מומחים בהמטו-אונקולוגיה ילדים, את שיתופי הפעולה עם מרכזי סרטן מובילים בעולם דוגמת 'ממוריאל סלואן קטרינג' ואת הטיפולים החדשניים והמתקדמים המוצעים בהדסה.

צילום: יחצ

פרופ׳ רוטשטיין התייחס לשאלת הרבנים בעניין הצורך לנסוע לטיפולים בבתי חולים במרכז הארץ ואמר "ילד שמתגורר בירושלים והסביבה לא צריך לנסוע למרכז, הוא יכול לקבל את הטיפול הטוב ביותר כאן בהדסה. נסיעה יומיומית לטיפולים במרכז מסכנת את חיי הילד".

זקן ראשי ישיבות ההסדר, הרב חיים דרוקמן, הביע פליאה על אותם רבנים שממליצים על הנסיעה הארוכה ואמר "אני לא מבין הורים ששולחים את ילדיהם לאזור המרכז כדי לקבל טיפולים שניתן לקבל בהצלחה רבה בהדסה ירושלים". 
הראשון לציון ורבה של ירושלים הרב שלמה עמאר שמלווה את בית החולים בעצה והכוונה טובה אמר במפגש, כי בית החולים הזה מלומד בניסים, "בזמן המשבר הגדול, התבקשתי לתווך עם הרופאים שעזבו, בזכות הוויתור של פרופ' רוטשטיין שהסכים מיד לכל מה שהצענו הוא זכה להצלחה גדולה וסייעתא דשמיא. הייתי בכמה בתי חולים, פגשתי פצועים וחולים, מה שעושים כאן, זה ניסים".


בפגישות השתתף גם רב המרכז הרפואי הרב משה קליין, שסיפר לנוכחים על המהפכה הגדולה שחווים שומרים המצוות המגיעים לקבל טיפול רפואי בין כתלי הדסה. הוא סרק את כל האפשרויות וגילה לרבנים על מאחורי הקלעים של פעילות לשכת הרב במרכז הרפואי בסוגיות של שבת, כשרות מהודרת, צניעות וליווי הלכתי של שאלות רפואיות כבדות משקל. על כך הגיב פרופ׳ רוטשטיין, "אני מרגיש הרמוניה עם הרב קליין מול קבוצה של מטופלים הקרובים לליבנו ואנו נותנים להם את כל מה שחשוב להם, מבחינת אמונה ושמירה על אורח החיים החשוב להם, ואני מרגיש שאני בהחלט מקבל מהם חזרה את אותו היחס חם. מעודד אותי לקבל את הכרת הטוב".
 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בצלאל סמוטריץ', אורי אריאל ואלי ישי צילום: יונתן זינדל/פלאש90, אדי ישראל/פלאש90

סקר: מפלגה בראשות סמוטריץ' תעבור את אחוז החסימה

קרא עוד