סגור

פרסום ראשון: הרב אלגאזי מונה לראש ישיבת רמת גן

ראש מכון "צורבא מרבנן" יכהן בראשות הישיבה במשותף עם הרב יהושע שפירא. ההכתרה החגיגית התקיימה בערב חג השבועות

חדשות כיפה
ז בסיון התשעח
,
21 במאי, 2018 10:46
הרב בן ציון אלגאזי

הרב בן ציון אלגאזיצילום: יחצ

ראש מכון "צורבא מרבנן", הרב בן ציון אלגאזי, מונה בסוף השבוע האחרון, ערב חג השבועות, לראש ישיבת ההסדר ברמת גן. הרב אלגאזי  יכהן בראשות הישיבה במשותף עם הרב יהושע שפירא.

בשנים האחרונות שימש הרב אלגאזי (50) כראש בית המדרש בישיבה ובעבר כיהן כראש ישיבת כרם ביבנה. לפני כ-15 שנה הקים הרב אלגאזי את מכון "צורבא מרבנן", שעוסק בהנגשת לימוד ההלכה ומפעיל מאות מרכזי לימוד בארץ ובעולם.

בשבת אחר הצהריים התקיים בישיבה מעמד ההכתרה החגיגי של הרב אלגאזי, בהשתתפות רבה לשעבר של רמת גן, הרב יעקב אריאל, המשמש כנשיא הישיבה. הרב אלגאזי, הנרגש מסר שיעור כללי ראשון בתפקידו החדש, שבסופו אמר "אני מודה לקב"ה על הזכות שנתן לי להיות שותף במקום תורה שיש בו שלמות של גדלות בתורה, עבודת המידות, עבודת ה'. זו זכות גדולה לעמוד לצדו של הרב יהושע שפירא, מקים עולה של תורה בגוש דן.

"הישיבה מהווה מגדלור רוחני לכלל ישראל ולגוש דן בפרט. כשביקרתי לאחרונה אצל הגר"ש עמאר שליט"א הוא שאל אותי איפה אני מלמד. כשעניתי לו שאני בישיבת רמת גן, אורו פניו ואמר: 'אצל הרב שפירא? יש לו סיעתא דשמיא מיוחדת... אני לא יודע איך הוא עושה את זה, אבל הוא מעמיד תלמידים יראים ושלמים...' אני מתפלל שנמשיך יחד להעמיד תלמידים יראי שמים ומלאי תורה".

הרב שפירא אמר כי "זכינו בשנים האחרונות להתברך מגדלותו של הרב אלגאזי שיחד עם צוות הרמי"ם רומם את בית המדרש לשיאים חדשים. הוא גדול בתורה, מוסר נפשו על הישיבה והתלמידים ואחד ממרביצי התורה הגדולים בעולם התורה כיום.

"רבים שאלו ואני רוצה למסור גם לכם כאן בצורה הברורה ביותר: אני לא בורח לשום מקום. איני מתכוון להפחית מנוכחותי והשקעתי בישיבה וזו לא מטרת המהלך. מטרת המהלך הגדול הזה, לו אני מחכה כבר מאז הקמת הישיבה, היא לחזק ולתת תוקף ללימוד הנגלה בישיבה. הרב אלגאזי הוכיח את כוחו הגדול כאן בשנים האחרונות וכמובן במפעלו הגדול 'צורבא מרבנן' ועוד, ואני בטוח שבסיעתא דשמיא ובשיתוף הכוחות הישיבה תעלה מעלה מעלה". 

הרב בן ציון אלגאזי והרב יהושע שפירא

הרב בן ציון אלגאזי והרב יהושע שפיראצילום: עמיקם נחושתן

 

21.05.2018

1. ד' יהא בעזרו (מאיר)

יהודי ותלמיד חכם מאד מוכשר

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2018

2. הרבאלגאזי אדם יחיד שבדור (אריק)

עשה מהפך אדיר בלומדי ההלכה בציבור הדתי לאומי . מלבד לימודי הצורבאשהם יותר היקף כללי יש הערכה שמעל 100 מלמדים החליטו להשלים לרבנות רגילה או רבנות עיר ואני יודע על מספר תלמידי חכמים שממשיכים לדינות והכל על פי דחיפה ודרבון של הרב אלגזי להקים דור תלמידי חכמים

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2018

3. מכיר מקרוב (מכיר מקרוב)

הרב אלגאזי תותח אמיתי, תחמיד חכם בעל שיעור קומה בעיון, בקיאות וכמובן הלכה.
חתום על פרוייקט ענק בסדר גודל עולמי של לימוד הלכה למעשה לבעלי בתים, מקובל ומוערץ בחוגים רבים בארץ ובעולם.
הרב שפירא ענק רוח, אחד מראשי ההנהגה הרבנית של הציונות הדתית. איש אמת ומקובל על כמעט כל ההנהגה הרבנית (לדוגמא היה בועדה המארגנת של כנס האחדות של הרבנים, מארגן ויוזם כנס בכל לבבך ועוד).
נראה לי במקרה הזה 1+1=100
מהלך מדהים, בשורה גדולה לעולם התורה!!

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2018

4. אשרי העם שככה לו (יוסף)

ברכות ואיחולים לרב אלגאזי . שימשיך להפיץ תורה בגדלות בישיבה ומחוצה לה . זה מה שהדור צריך !!! תורה תורה תורה !!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

הפסיכומטרי נדחה. השר אלקין: "אין מניעה לקיים את הבחינה"

קרא עוד