סגור
חדשות כיפה

הלכה: מהיום לא רק למבוגרים

אתמול השיק 'מכון צורבא מרבנן' את 'צורבא לילדים', פרויקט שמגשים את צוואתו של הרב אליהו זצ"ל הלכה למעשה. מהנוכחים באירוע: הרב שמואל אליהו, הרב בן ציון אלגאזי וח"כ שולי מועלם

האירוע אמש באילת

האירוע אמש באילתצילום: הותר לשימוש

אמש (ד') השיק 'מכון צורבא מרבנן' את 'צורבא לילדים' באילת, פרוייקט שמגשים את צוואתו של מרן הרב מרדכי אליהו זצ"ל הלכה למעשה. מהנוכחים באירוע: הרב שמואל אליהו, הרב בן ציון אלגאזי, ח"כ שולי מועלם. את הערב הנחה עו"ד ליאור פרישמן - מנכ"ל הצורבא.

הרב שמואל אליהו: "כפי שגפרור יכול להצית יער שלם, כך האש של צורבא מצליחה להדליק באש התורה הנפלאה את כל עם ישראל. אני מברך את ידידי ראש המכון הרב אלגאזי שליט"א שמקיים את צוואתו של הרב אליהו זצ"ל ומצליח להביא את לימוד ההלכה לכל בית בישראל" 

אירוע ההשקה אתמול

אירוע ההשקה אתמולצילום: הותר לשימוש

הרב בן ציון אלגאזי, ראש מכון צורבא מרבנן :"לימוד הלכה צריך להתחיל מינקות, דווקא שם עלינו לחזק את ההיכרות עם ההלכה כדי שהידע יהיה שורשי ועמוק בילדינו - לכן אנו יוצאים לדרך עם פרויקט צורבא לילדים אשר עתיד לעשות מהפך בעם ישראל".

אחרי שנפתחו מאות מוקדי לימוד של צורבא בשנים האחרונות לגברים ונשים, מכון צורבא השיק הערב פרויקט ייחודי לילדים– "צורבא לילדים". הפרויקט יצא לפועל בברכתו ובתמיכתו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל אשר כתב עוד בשנת תשס"ו לרב אלגאזי ראש המכון במכתב שהפך לאחת מצוואותיו: "שמחתי לשמוע שקיבלתם את עצתי ללמד גם נשים וילדים הלכה למעשה, ועוד ידכם נטויה".

צילום: הותר לשימוש

'צורבא לילדים' זו בעצם חוברות קומיקס מאוירות, אשר נותנות לילדים את האפשרות להכיר לעומק סוגיות הלכתיות. החוברת הראשונה שהושקה אתמול נוגעת בהלכות כשרות, בהמשך יהיו חוברות נוספות על הלכות שבת, הלכות בין אדם לחברו ועוד נושאים רבים.

לאחר שיצאו חוברות קומיקס לציבור הדתי העוסקות בסיפורי צדיקים ופרשת השבוע, במכון צורבא הבינו שקיים צורך משמעותי בחוברות מסוג זה שעוסקות דווקא בהלכה. ידוע שלימוד הלכה דורש קשב רב והעמקה ועל כן לילדים הדרך הנכונה ביותר היא באמצעות הוויזואליות; דרך התמונות יכולים ילדים להבין בקלות יתרה את עומקה של ההלכה. כמו כן, בסופו של כל קומיקס, יש שאלות אשר תפקידן לסכם את הנלמד מהקומיקס. 

הרב בן ציון אלגאזי

הרב בן ציון אלגאזיצילום: הותר לשימוש

ליאור פרישמן, מנכ"ל מכון "צורבא מרבנן: "אנחנו קוראים לכל  הקהילות ברחבי הארץ להצטרף לפרויקט שלנו ולקחת חלק בחינוך ילדינו לאהבת ההלכה ולחיבור עמה. אנו רואים את החשיבות והעוצמה של לימוד הלכה ולוקחים את האחריות על הדור הצעיר וההיכרות שלו עם עמוד התווך של העולם היהודי".

אירוע ההשקה התקיים באילת במסגרת נופש שאורגן על ידי מכון צורבא למגידי ומגידות השיעורים עם כ-700 משתתפים.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שקד ונתניהו צילום: פלאש 90. איזק הררי

האם איילת שקד הבטיחה "נאמנות מוחלטת" לנתניהו בתמורה לשריון בליכוד?

קרא עוד