חדשות כיפה

גיא פלג על קיצור עונשו של אזריה: "הרמטכ"ל נכנס לאספסוף, להמון"

יש לך את זה ביותר מתנשא? כתב גיא פלג מחברת החדשות של ערוץ 2 ביקורת על החלטת הרמטכ"ל להמתיק את עונשו של אלאור אזריה: "צריך לאמר גם אם בכאב "השפטלים ניצחו"

גיא פלג

גיא פלגצילום: Moshe Shai/FLASH90

גיא פלג, הכתב והפרשן לענייני משפט של חדשות 2, כתב בדף הפייסבוק שלו את דעתו על החלטת הרמטכ''ל גדי איזנקוט לקצר בארבעה חודשים את עונש המאסר שהוטל על אלאור אזריה.

פלג: ''צריך לומר גם אם בכאב 'השפטלים ניצחו', שרון גל רשם ניצחון משפטי מזהיר, תיק הריגה סגור, מתועד, מצולם, נגמר ב-14 חודשי מאסר, בלי חרטה, בלי לקיחת אחריות, להפך - היורה גאה במעשיו ומצהיר 'הבא להורגך השכם להורגו'".

"הרמטכ"ל נכנע לאספסוף, להמון"אמר בהתנשאות, "עוד לפני שיכול היה להתייחס לפניית היורה להקלה בעונש, עוד לפני שפניה כזו נשלחה, קפץ לו הרמטכ"ל והבטיח 'לשקול בכובד ראש המתקה'. כאילו שיש החלטה שהרמטכ"ל שוקל שלא בכובד ראש".

פלג סיים את הפוסט בניסיון לתאר כיצד ייזכר התיק בספרי ההיסטוריה: ''תיק אזריה לא יירשם כפי שיטענו עדת מעריציו של איזנקוט כמגדלור המסמן את ערכיות צה"ל. תיק אזריה יזכר כתיק שבו תועד חייל צה"ל יורה במחבל מנוטרל, דקות ארוכות אחרי שנוטרל, ונשלח לכלא לפחות משנה וחצי, תוך שהופך גיבור עממי".

 

28.09.2017

1. תכל'ס צודק. (משה71)

לא מצליח להבין למה אזריה מקבל תמיכה מהימין.

דווח על תגובה לא ראויה
29.09.2017

2. אלאור עזריה (לוי דוד)

שני דברים המגיב הקודם לא מבין למה יש תומכים לאלאור אז לו הוא היה אחיך גם אתה את הייתם תומכים בו הרבה מרגישים שהוא אח בן שנפל בן המשימה שנשלח לעשות לבין חוסר הנכונות של הצבא להודות שהבחור הצעיר הזה גם אם שגה נשלח על יידינו דבר שני להגיד לאנשים שלא חושבים כמוך אספסוף גיא פלג בושה .

דווח על תגובה לא ראויה
01.10.2017

3. במבצע (אלישע בן אבויה)

באמת מזעזע. אלאור היה צריך להיות מורשע ברצח. הוא רצח. הוא יכול היה לבקש הקלה בעונש ואחרי שנתיים לפחות אולי היו נותנים לו חנינה ומקצרים את העונש. אגב רוב העונש לא מגיע לו על הירי במחבל. אלא על המרדה, זלזול בפקודות מטכ"ל התנהגות שאינה הולמת וגם על כך שלא טיפל במחבל כפי שנדרש ממנו בתוקף תפקידו כחובש. אייזנקוט הפתיע מאוד לרעה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דוכן חבד צילום: יחצ

בעל דוכן תפילין נקנס. ברקת ביטל את הדו"ח

קרא עוד