אלי לבנון נכנס לתפקידו כראש מנהלת הזהות היהודית

לאחר שירות מילואים במסגרת מבצע צוק איתן נכנס השבוע אלי לבנון לתפקידו כראש המנהלת לזהות יהודית. " שאיפתנו היא להנגיש את היהדות"

חנן גרינווד, כיפה 21/08/14 15:50 כה באב התשעד

אלי לבנון נכנס לתפקידו כראש מנהלת הזהות היהודית
נטעאל בנדל, צילום: נטעאל בנדל

אלי לבנון נכנס השבוע לתפקידו כראש מנהלת הזהות היהודית במשרד לשירותי דת. לבנון, איש חינוך מוכר, שפעל רבות בעשור האחרון לקידום תחום זהות יהודית בקרב צעירים, נבחר לעמוד בראש הסיירת להחדרת הזהות היהודית בישראל.

לבנון שנבחר לתפקיד בשבוע האחרון נכנס לתפקידו היישר מרצועת עזה שם שימש בחודש האחרון כמג"ד מילואים בחטיבת חי"ר. במסגרת הלחימה אף לחם לבנון במהלך צוק איתן באזור דיר אל בלח'. הגדוד עליו פיקד לבנון, סופח לחטיבת טנקים והגיע להישגים רבים הכוללים חשיפת מנהרות, אמל"ח ופגיעה במחבלים.

בשיחה עמו אמר לבנון כי מטרת המנהלת היא "להגביר את האהבה, הכבוד וההזדהות בחברה הישראלית באמצעות חיבור לזהות היהודית". שאיפתו היא ש"בעוד כמה שנים כל אזרח במדינת ישראל ייפגש בצורה נעימה ורלוונטית עם אוצרות הזהות היהודית". עוד הוסיף כי "כיום יש חשש ורתיעה מלגשת ולהיפגש באופן משמעותי עם מקורות העם היהודי, ושאיפתנו היא להנגיש את היהדות, ולאפשר לכל אדם להיפגש עם היהדות באופן רלוונטי ומשמעותי".

במהלך תפקידיו הקודמים הקים לבנות את "מדרשת להב" שפעלה בתיכונים ממלכתיים ברחבי הארץ וסיפקה לבתי ספר תכניות בנושא זהות יהודית. עוד הקים בתי מדרש למורים וסטודנטים שעסקו בנושא הזהות והעמיקו במקורות היהודיים.

סגן השר לשירותי הרב אלי בן דהן אמר בעקבות הבחירה כי מינויו של לבנון ימשיך את תנופת השינוי שמוביל משרדו בהנגשת הזהות היהודית לכלל הציבור הישראלי, בדרכי נועם.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר