סגור

אלו זוכי חידון התנ"ך הארצי

ארבעה מתמודדים, שניים מהחינוך הממלכתי ושניים מהחינוך הדתי, סיימו במקומות הראשונים בחידון התנ"ך הארצי וייצגו את ישראל בחידון התנ"ך העולמי ביום העצמאות. שר החינוך בנט: "ספר התנ"ך מהווה השראה לעולם כולו, ולנו ניתנה הזכות לשמר אותו בגאון"

חדשות כיפה
יט באדר ב'
,
26 במרץ, 2019 18:20
זוכי חידון התנ"ך הארצי

זוכי חידון התנ"ך הארציצילום: שלומי אמסלם

שישה-עשר מתמודדים בחידון התנ"ך הארצי התמודדו היום (ג') על ארבעת המקומות לחידון התנ"ך העולמי. החידון התקיים במרכז לאומנויות הבמה במועצה המקומית שוהם. חידון התנ"ך נועד ללכד את העם היהודי סביב ספר הספרים, שורש הזהות היהודית וערכיה. השלבים המקדימים כללו מאות מתמודדים מכל רחבי הארץ.

המועמדים נבחרו לייצג את מחוזותיהם לאחר שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר בחידונים המחוזיים. מהחידון יעלו ארבעה זוכים, 2 בחינוך הממלכתי ו-2 בחינוך הממ"ד, לייצג את ישראל בשלבים המקדימים לקראת חידון התנ"ך העולמי ביום העצמאות.

בין השופטים הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון צוהר. את החידון הנחתה סיוון רהב מאיר. 

זוכי חידון התנ"ך הארצי

זוכי חידון התנ"ך הארציצילום: שלומי אמסלם

מבתי הספר הממלכתיים ייצגו את ישראל בחידון התנ"ך העולמי - מקום ראשון: ירין בר - תלמיד מקיף רביבים בראשון לציון. מקום שני: איתי שטובר – תלמיד התיכון למדעים ואומנויות בירושלים. מבתי הספר הממלכתיים-דתיים - מקום ראשון: יונתן וייסמן – תלמיד ישיבת דגל ירושלים בנחלים. מקום שני: אדר גלר – תלמיד ישיבת נועם ירושלים.

שר החינוך, נפתלי בנט, ברך את המתמודדים ואמר: ״חידון התנ"ך הוא אירוע מיוחד במינו, המבטא את הקשר בין ספר הספרים לעם הספר. ספר התנ"ך מהווה השראה לעולם כולו, ולנו ניתנה הזכות לשמר אותו בגאון. במשך אלפי שנים הסתובב עם ישראל בגולה והחיבור שלנו אל התנ"ך תמיד הזכיר לנו מי אנחנו, מאיפה באנו ומה הייעוד שלנו. לאורו של התנ״ך הצלחנו לשוב אל הארץ והקמנו מדינה לתפארת. אני גאה במתמודדים ובמתמודדות, הידע המעמיק שלהם וכן לימודי התנ"ך של כל תלמיד ותלמידה בישראל, מבטיחים שלנצח נהיה עַם הספר. עלו והצליחו".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר למתמודדים: "החיבור הערכי של תלמידי מערכת החינוך לספר התנ"ך, מנכסי צאן ברזל של העם היהודי, הוא חשוב מאֵין כמוהו. מערכת החינוך מיישמת תכנית חדשה להוראת התנ"ך, במטרה ליצור בקרב התלמידים עניין, התבוננות, והכרת המורשת היהודית. חידון התנ"ך הוא אבן דרך חשובה בתהליך זה. ברכות לזוכים, מצטייני התנ"ך תשע"ט, ובהצלחה בחידון התנ"ך העולמי".

26.03.2019

1. נמאס לנו משגיאות כתיב (אחי החתן הטרי)

ויסמן כותבים עם י' אחת!!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
27.03.2019

2. עידן הנבואה (אני)

תנך בראי הגמרא מוחמץ בליסוף. בשביל להבין אותו צריך עינים אחרות אספקלרייה של נבואה. מה לתנך ולגמרא. היא שייכת לגלות בעוד שהתנך עיברי פנטסטי מה לו ולגלות. רק היתחדשות ועלייה למדרגה ששואפת לנבואה בכל תחומי החיים תבין באמת את התנך.התנך הוא בעיקרו ספר נבואה כי הוא מלא רוחות אלוה . עולם הנבואה הוא העילית שלנו של אדמה מיוחדת זו. המטריקס שונה לגמרי כה שונה. כל האדמה היום סיגה בכהונה. מיכל הבחינות. רק צמצום הכהונה יאפשר לצמיחת הנבואה. היא מדרגה אישית לכל אחד ואחת מאיתנו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תוצאה מהפרעות בלוד. תמונות דומות בעכו.  צילום: Yossi Aloni/Flash90

פרעות תשפ"א בעכו: "מי שמשתתף בפרעות - מקומו עם האויבים"

קרא עוד