אלוף משנה ש', בוגר המרכז האקדמי לב, זכה השבוע בפרס ביטחון ישראל

אלוף משנה ש', בוגר מסלול אלקטרו אופטיקה במרכז האקדמי לב, המשמש כרמ"ח מערכות שכבה עליונה במנהלת חומה במפא"ת זכה השבוע בפרס ביטחון ישראל

חדשות כיפה 06/07/17 15:31 יב בתמוז התשעז

ש' בטקס הענקת תארים בלב, צילום: יח"צ
ש' בטקס הענקת תארים בלב, צילום: יח"צ

אלוף משנה ש', בוגר מסלול אלקטרו אופטיקה במרכז האקדמי לב בירושלים המשמש כרמ"ח מערכות שכבה עליונה במנהלת חומה במפא"ת, קיבל השבוע בבית הנשיא בירושלים את פרס ביטחון ישראל על תרומתו לפיתוח פרויקט חץ 3 ביחד עם זוכים נוספים. הפרויקט מומש בשיתוף פעולה של תעשיות ביטחוניות (התעשייה האווירית כקבלן ראשי, תעש , תממ ורפאל ושותפים נוספים), מנהלת חומה במשרד הביטחון וחיל האוויר. הפרס היוקרתי הוענק במעמד נשיא המדינה, שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי אייזנקוט, מנכ"ל משרד הביטחון אלוף אודי אדם ועוד. חץ 3 צפוי לתת מענה במסגרת ההגנה הרב שכבתית של מדינת ישראל והוא משתתף בשכבות ההגנה כיפת ברזל-שרביט קסמים חץ 2 וחץ 3, כאשר המערכת עצמה אמורה לתת מענה לטילים המהירים יותר וליירט אותם מחוץ לאטמוספרה.

ש' מספר כי הייתה לו הזכות להיות שותף לפרויקט הזה כמעט מיום היוולדו בשנת 2008. "המיירט הזה נמנה על המיירטים המתקדמים ביותר בעולם ,"הוא מציין בהתרגשות ."מספיק לשמוע את דבריו של ראש תכנית הטילים האמריקאית הגנרל פטריק אוריילי שאמר בעדות שלו בקונגרס שהתכנון של המיירט הזה מתקדם יותר מכל מה שקיים היום בארצות הברית בתחום הזה . ש' מגלה כי בתחילת הפרויקט שררה סקפטיות גדולה בארצות הברית ובארץ בנוגע לאפשרות לקיימו, שכן מדובר בפרויקט על גבול הבלתי אפשרי מבחינה פיזיקלית."  לפני כמה חודשים אחד מחברי הקונגרס שהיה מהמתנגדים הגדולים לפרויקט הגיע ארצה והצגנו לו את תוצאות המערכת .חבר הקונגרס ציין בכנות כי הוא היה אחד מהמתנגדים לפרויקט, והוסיף: "היום אני יודע שטעיתי, ואני שמח שטעיתי'. האמריקאים מבינים שיכולות המיירט הזה הן מעבר לכל דמיון. הביטוי 'השמיים הם לא הגבול' משקף את יכולות המיירט הזה שמיירט מחוץ לאטמוספירה. מבקשי רעתנו ממשיכים לפתח את האיומים הקונבנציונאלים והלא קונבנציונאלים שלהם בשיא המרץ והתפקיד שלנו הוא תמיד להיות צעד אחד לפניהם כדי להעניק את ההגנה הזו לתושבי מדינת ישראל".

 

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר