איזור התעשיה: הכירו את זיו מאור, דובר הרבנות

דובר הרבנות הראשית לא מבין את השנאה האוטומטית למוסד הרבנות, גאה בשידורי הגל הפתוח ששידר ב"גלי ישראל" וחושב שהציונות הדתית דווקא זוכה לעדנה בתקשורת

חדשות כיפה חדשות כיפה 20/03/13 16:07 ט בניסן התשעג

איזור התעשיה: הכירו את זיו מאור, דובר הרבנות

זיו מאור (29), נשוי ואב לשלושה. מתגורר בתקוע. משמש כדובר הרבנות הראשית לישראל.

איך התחלתי, מה עשיתי קודם: העיסוק התקשורתי האמיתי הראשון שלי היה הפקה בהתנדבות של תכניות ברדיו קול חי, כשהייתי בכיתה ח'. הרזומה המלא: כתב ועורך באתר אומדיה זצ"ל, עוזר פרלמנטרי לח"כ מיכאל איתן בכנסת ה-17, ראש דסק וכתב וול סטריט באתר דה-מרקר, עורך ומגיש ברדיו גלי ישראל, עוזר פרלמנרי לח"כ אורי אריאל ומ"מ מנכ"לית האגודה לזכות הציבור לדעת.

הישגים מרכזיים שאני גאה בהם: כשעבדתי ב“גלי ישראל“, מנכ"ל הרדיו דאז יהושע מור יוסף האמין בי והפקיד בידיי ללא הכנה מוקדמת את שידור הגל הפתוח ביום שבו השתלטה השייטת על המרמרה. אלה היו שש שעות שידור רצופות, שרק אחריהן הבנתי באמת מה זה לעשות רדיו. אני חושב שעמדתי בכבוד באתגר. הישג נוסף שאני גאה בו הוא הוצאתן מהחוק של מכונות לממכר סיגריות. טיפלתי בחוק הזה כשהייתי עוזר של אורי אריאל, והוא ייכנס לתוקף בתחילת 2014.

פספוס אחד בקריירה: כשהייתי חניך בקורס גלי צה"ל ב-2002, הייתי זחוח מספיק כדי לחשוב שאני חסין מפני סינון כי הייתי הדתי היחיד בקורס. בפועל התברר שהיה שם מי שדווקא ניסה להכשיל אותי בגלל ההשתייכות המגזרית והפוליטית, אבל לא ברמה שאי אפשר היה להתגבר עליה אם הייתי מבין את זה מוקדם יותר. בסיום הקורס הודחתי מהתחנה, מה שעיכב את הקריירה שלי בשלוש שנים וחצי - שאחריהן התחלתי לעבוד באומדיה.

רגע אחד לנצור: כשעבדתי באומדיה ראיינתי את מיכאל איתן לכתבה שעשיתי על חוק יסוד: כבוד האדם וחרותו. בסיום הראיון הוא הציע לי לעבוד אצלו.

מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר: מעיר את הילדים ומכין אותם לגן ולבית הספר.

מה אתה הכי שונא בעבודה שלך: את השנאה האוטומטית כלפי הרבנות הראשית, הפושה בכל המגזרים. כמו כל שנאה אוטומטית, גם זו נשענת בעיקר על חוסר ידיעה.

איך נראית השבת שלך: בעיקר ישן, קורא הרבה פחות ממה שהייתי רוצה. בניגוד לקולגות, אני כמעט ולא צורך תקשורת בשבת - גם לא את העלונים.

מודל לחיקוי במקצוע: מקצועית - היחצ"ן זאב ינאי. תכנית - ד"ר רן ברץ. רעיונית - הרב קוק וזאב ז'בוטינסקי.

איפה אתה בעוד עשר שנים: על אותו מסלול שאני עכשיו - התפר בין התקשורת לפוליטיקה, רק בתפקיד בכיר יותר.

איך אתה רואה את מצב התעשייה בימינו: הממסד התקשורתי הוא האיום המרכזי על הדמוקרטיה הישראלית בכלל, ועל חופש הביטוי כאן בפרט. למרות זאת זוכה בשנים האחרונות הציונות הדתית לעדנה, וצריך לנצל אותה כדי לבנות כלים תקשורתיים שייאפשרו להפקיע את קביעת סדר היום מהמגזר התל-אביבי.