אחרי הרפורמים: גם הקראים דורשים ייצוג בערוץ 20

האבסורד חוגג: מי המגזר הבא שיבקש סיקור בערוץ 20? בעוד הרפורמים והקונסרבטיבים מנהלים מאבק בבג"ץ בבקשה לסיקור מכח היותם 'זרם ביהדות' פנתה מנכ"לית עמותת היהדות הקראית העולמית לערוץ 20 היא ביקשה לדעת "כיצד בכוונתכם לשלב ייצוג ליהדות הקראית"

חדשות כיפה 28/08/17 16:14 ו באלול התשעז

אחרי הרפורמים: גם הקראים דורשים ייצוג בערוץ 20
לוגו ערוץ 20, צילום: ערוץ 20

השומרונים הבאים בתור? ערוץ 20 כבר ספג קנס ממועצת הכבלים על אי-ייצוג לזרמים שאינם אורתודוקסיים, וכעת עשוי להתמודד עם דרישה חדשה לייצוג של זרם שולי הטוען שגם לו מגיע להיות חלק משידורי ערוץ היהדות.

היום פורסם בדה מרקר כי במכתב ששיגרה מנכ"לית עמותת היהדות הקראית העולמית לערוץ 20 היא ביקשה לדעת "כיצד בכוונתכם לשלב ייצוג ליהדות הקראית" וביקשה לקיים פגישה בעניין.

במכתב נוסף שכתב שלמה גבר, מנכ"ל עמותת הקראים, לאבי בר, בעל מניות בערוץ 20, הוא הזכיר את עמדת מועצת הכבלים בנושא וכתב כי עמותת היהדות הקראית העולמית משמשת כארגון היציג לרבבות היהודים הקראים: "בישראל ובעולם ומוכרת בישראל כמועצה דתית עבור היהודים הקראים על ידי מדינת ישראל. ליהדות הקראית מורשת מכובדת והיסטוריה עשירה, המהוות חלק אינטגרלי מזהות עם ישראל, ואשר הצגתן במסגרת תכני הערוץ תעשיר את צופיו בני כל הזרמים והעדות".

גר הוסיף כי "כארגון המייצג את קהילת היהודים הקראים, העמותה תשמח לשתף פעולה בשילוב הפרספקטיבה הקראית לתוך תכני הערוץ כך שתוצג באופן ראוי ומכובד, ולחלוק את ידיעותיה ומומחיותה של העמותה בנושאי היסטוריה והלכות קראיות".

שכי פרנץ, מנכ״ל ערוץ 20, מסר בתגובה: "קיבלנו את פניית המועצה העליונה של היהדות הקראית בישראל. המצב הגיע לכדי אבסורד. החלטת המועצה בעניין הרפורמים פתחה את הסכר לפניה של עמותות כאלו ואחרות שדורשות זמן מסך. אי אפשר להתמודד עם זה. האכיפה כנגד ערוץ 20 היא אכיפה סלקטיבית, וההחלטות בעניין הרפורמים, הקונסרבטיבים ועכשיו אולי גם הקראים, חרגו מכל מסגרת של החלטה נורמטיבית שמאפשרת ניהול ערוץ של טלוויזיה מסחרית".

ארגוני הרפורמים והקונסרבטיבים מנהלים מאבק נגד ערוץ 20, מאחר שהערוץ אינו מעניק במה לנציגיהם. בעקבות טענות אלה, קנסה בתחילת אוגוסט מועצת הכבלים והלוויין את הערוץ ב-100 אלף שקל, וזאת לאחר שהערוץ הוזהר על כך.

במקביל, ארגוני הרפורמים עתרו לבג"ץ ודרשו לבטל את הזכייה של ערוץ 20 בהפעלת ערוץ הכנסת, וזאת בטענה כי הערוץ אינו עומד בתנאי רישיונו כיום ואין לאפשר לו להפעיל את הערוץ הציבורי.העתירה בנושא אוחדה עם עתירות נוספות בנושא ותידון בעוד כחודשיים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר