אחים בדם: מיזם חדשני של עזר מציון במגזר הדתי לאומי

אירוע השקה למיזם חדש וראשוני בעמותת "עזר מציון" התקיים בסוף השבוע. דודו סעדה: "אני בטוח שישנם עוד רבים שיבקשו בימים הקרובים להצטרף אלינו כנאמנים"

מערכת כיפה בשיתוף עזר מציון 27/08/18 10:35 טז באלול התשעח

אחים בדם: מיזם חדשני של עזר מציון במגזר הדתי לאומי
פגישה בין תורמת לנתרם, צילום: מנדי הכטמן

ביום שישי התקיים אירוע השקה למיזם חדש וראשוני בעמותת "עזר מציון" אותו מוביל יו"ר קבוצת "בשבע" דודו סעדה.

המיזם בשם "אחים בדם" הוא מבצע התרמה בציבור הדתי לאומי ופועל כך שכל נאמן המצטרף אליו שם לו כמטרה להגיע ליעד כספי של לפחות 18,000 ש"ח אותו הוא יגייס דרך סביבתו. הכסף המצטבר כולו ייתרם לטובת המאגר הלאומי למח עצם וישמש עבור בדיקת מבחנות, שעלות כל בדיקה כזו היא 180 ש"ח.

אירוע ההשקה

אירוע ההשקהצילום: מנדי הכטמן

במהלך האירוע הרב חנניה צ'ולק מייסד ומנהל העמותה דיבר על פעילויות החסד של עזר מציון ובין השאר אמר "שותפות היא מילת המפתח והדי.אן.איי שלנו, וזה סוד הקיום של עזר מציון. יחד כתף אל כתף אנו יוצרים עולם טוב יותר של חסד ונתינה המאפשרת לנו לעזור למאות אלפי אנשים", עוד סיפר: "עשרות חולים ממתינים ברגע זה לתרומת מח עצם. במאגר יש לנו כתשע מאות אלף איששנתנו דגימות ועומדים בהיכון להציל חיים. בחודש האחרון זכינו להציל 36 חולים ממוות. זו הצלחת חיים פשוטו כמשמעו".

לתרומה מצילת חיים לחץ כאן

בהמשך האירוע גם הרב ישראל מאיר לאו דיבר ושיתף על סיפור שמעולם לא חשף קודם בו רופא הציל את חייו בילדותו בתקופת השואה, והדגיש את החשיבות של הצלחת חיים שתבוא לידי ביטוי על ידי הצטרפות למיזם. היוצר אמיר דדון הופיע במהלך האירוע עם מספר שירים.

בתוך המאגר הלאומי למח עצם של עזר מציון ישנם מאגרים קטנים שממומנים על ידי קהילות ואנשים פרטיים. אחד מהמאגרים האלו שייך לדודו סעדה ולרעייתו חגית, ומתוך המאגר הזה נמצאה לפני כשנה התאמה גנטית מרבית שהובילה לתרומת מח עצם.

בשיא האירוע התקיים מפגש מרגש בין הנתרם- אדם בן 64 שהחלים ממחלת הסרטן הודות לאותה תרומת מח עצם שקיבל, לבין התורמת, חיילת, שתרמה לו מח עצם ובכך הצילה את חייו. השניים נפגשו על הבמה לראשונה מבלי שידעו זה על זו קודם, התאחדו ולא השאירו עין יבשה במקום.

לאירוע שהתקיים באולמי "דימול פלטינום" ברמת גן הגיעו מאות אנשים בכירים במגזר הדתי לאומי, ועד כה הצטרפו למיזם קרוב ל-200 איש.

דודו סעדה סיכם את האירוע: "התרגשתי מעוצמת ההיענות, אני בטוח שישנם עוד רבים שיבקשו בימים הקרובים להצטרף אלינו כנאמנים, אז אם אתם אנשים חברתיים, ובא לכם לעשות משהו לנשמה לקראת הימים הנוראים זה הזמן וזה המקום."

לתרומה מצילת חיים לחץ כאן

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר