סגור

מוכנים? השף מאיר אדוני פותח מסעדה כשרה בירושלים

טרנד המסעדות הכשרות של השפים הגדולים תופס תאוצה, והפעם מדובר בשף מאיר אדוני, שיגיע לעיר הבירה

חדשות כיפה
ד בתמוז התשעט
,
07 ביולי, 2019 15:25
שף מאיר אדוני

שף מאיר אדוניצילום: ענת סקילי , ויקיפדיה

הימים בהם מסעדה כשרה היתה מעוררת פקפוק באשר לרמת איכותה, חלפו מזמן. יותר ויותר שפים בכירים מבינים כי ישנו קהל גדול חובב קולינריה ושומר כשרות, המצפה אף הוא ליהנות מטעמים איכותיים.

בין החלוצים שהעזו לקחת את הסיכון, היה גם השף מאיר אדוני, אשר בבעלותו מסעדות "בלו סקיי" ו"לומינה" הכשרות - הממוקמות במלון "קרלטון" בתל אביב. אדוני צפוי לפתוח במהלך החודשים הקרובים מסעדה חדשה בירושלים, אשר תמוקם במלון "קראון פלאזה" בעיר. בית המלון עובר בימים אלו שיפוץ נרחב, ובסופו, יתהדר ויתחדש במסעדת שף יוקרתית.

08.07.2019

1. טֶבְס מָנְקָשְקָשָה (גֶנְפוֹ)

נחשף הסוד האפל ביותר של ה"עדה" האתיופית אותו הם מסתירים בקפדנות מהישראלים:

1 האתיופים הגיעו לישראל עם העבדים שלהם ה"ברייה". מבלי שהרשויות בישראל ידעו על כך.

2 האתיופים עוד באתיופיה כפו על ה"ברייה" את העבדות רק בגלל שהם שחורים יותר.
ה"ברייה שחורים בעלי שער מקורזל ושיניים לבנות והם כהים בעורם יותר מהביתא ישראל".

3 גם ילדיהם של הברייה נחשבו כעבדים במשפחה שהחזיקה אותם. וכך היו "אדונים" רבים מ"הביתא ישראל" שהחזיקו שפחות ברייה בבתיהם לצרכים מיניים בלבד. וידועים גם מקרים הפוכים של "גבירות" שהחזיקו עבדי בריה בבתיהן לצרכים מיניים.

4. היה מקובל שאדונם של הברייה יביא מהם צאצאים אם כי אלו לא נחשבו בשום אופן כיורשים שווי זכויות.

5 "הביתא ישראל" ציפו שהברייה שלהם מאתיופיה ימשיכו לעבוד אותם ולשרת אותם גם בישראל ואכן כמה מהברייה שהגיעו לארץ בעיקר המבוגרים יותר נשארו להתגורר ולעבוד בבתי אדוניהם לשעבר כמובן ללא תשלום. גם אלו שקיבלו את עצמאותם בתעודת זהות כחולה נשארו עבדים!

6 על מדינת ישראל להקים וועדת חקירה ממלכתית כדי לחשוף אחת ולתמיד את הגזענות הצביעות והרוע הלא נתפסים של ה"עדה" האתיופית. לחקור על החזקת עבדים אתיופים ממוצא "ברייא" (כהים יותר) בכפייה על ידי אתיופים ממוצא ה"צ'ואה" (כהים פחות) כיום בישראל!!!

7 גם היום בישראל, הגזענות הפנימית נמשכת. חיילים ממוצא אתיופי סירבו לקבל את מרותו של מפקד מבני הברייה.

8 אחוז קטן של דם "ברייה" בדמו של אדם הופך אותו לפי ה"עדה האתיופית" אוטומאטית ל"ברייה מלא" ו"הכתם" לא יכול להתנקות. האתיופים בישראל מסתייגים בתוקף מנישואין ל"ברייה".

9 לפי כל בדיקות הגנטיקה המוסתרים מהציבור ע"י כת הפולטיקלי קורקט האתיופים אינם יהודים. פרופ' סטיבן קפלן שחקר לגבי ה"עדה" במשך 30 שנה הגיע למסקנה חד משמעית: האתיופים אינם יהודים ואינם מצאצאי יהודים!!!

10 בדומה לשכנים החבשים נהגו "ביתא ישראל" לבצע מילת נשים בטקס שאינו דתי. במדגם שפורסם בשנת 1997 נמצאה ב-42 מתוך 113 נשים שנבדקו עדות למילה מסוג כלשהו. המדגם לא פורסם בתקשורת הישראלית מחשש לתגובתה של החברה ליוצאי אתיופיה. (ויקיפדיה)

מקורות:
חוקרת הפולקלור הגר סלומון. האנתרופולוגית שלווה וייל. מלכה שבתאי. נטשה מוזגוביה.
7 ימים 1.11.2002

דווח על תגובה לא ראויה
08.07.2019

2. הייתי במסעדה בבן יהודה בתל אביב (יהודית)

אוכל לא טעים!היזמנתי דג שהיה חריף מידי ומטובל מידי ששחה בתוך אמבטיה של טחינה....גם שאר המנות שחברותי היזמינו לא היו טעימות

דווח על תגובה לא ראויה
08.07.2019

3. הייתי במסעדה בבן יהודה בתל אביב (יהודית)

אוכל לא טעים!היזמנתי דג שהיה חריף מידי ומטובל מידי ששחה בתוך אמבטיה של טחינה....גם שאר המנות שחברותי היזמינו לא היו טעימות

דווח על תגובה לא ראויה
02.09.2019

4. מצפה גרנות ד נ גליל מערבי (גילה טפירו)

השף מאיר אדוני אשמח לסט סכינים לעזרה שאני טורמת לחיילים בצפון מאז מלחמת שלום הגליל ועד היום בכול לחיילים וכמה שיותר בטרומה תודה גילה אוהבת אתך ואת אסף יוסי ובכלל השפים שאתך תודה גילה מהצפון

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ סופר בחדר המצב צילום: אילן רובין

אופיר סופר: "חומת מגן בעזה היא דבר בלתי נמנע"

קרא עוד