8 טיפים שישמרו על כלי הבישול שלכם כמו חדשים

יצרנית כל הבישול "סולתם" מעניקה טיפים לשמירה על כלי מטבח מנירוסטה (פלדת אל חלד), איך להגן עליהם מנזקים, ניקוי ואחסון נכון כדי שיישארו אתכם לאורך זמן

חדשות כיפה 22/06/22 12:45 כג בסיון התשפב

8 טיפים שישמרו על כלי הבישול שלכם כמו חדשים
צילום: shutterstock

נירוסטה הוא אחד מהחומרים החזקים ביותר עבור מגוון רחב של שימושים ביתיים ותעשייתיים. הרכב הכרום שבו אחראי על עמידותו בפני חלודה וכתמים, ועם טיפול נאות, הוא יכול להישמר ולהישאר מוגן במשך שנים רבות. עם זאת, כלי מטבח מנירוסטה יכולים להישחק מלכלוך ומזהמים אחרים ומומלץ לנקות אותם באופן קבוע כדי לשמור על זוהרם.

1. המליחו את המים רק לאחר הרתיחה

כאשר ממליחים את המים בסיר לפני הרתיחה, המלח עלול לגרום לקורוזיה (איכול המתכת), אשר משאירה סימנים זעירים אבל בלתי הפיכים בתחתית הסיר.

2. חממו את המחבת לפני השמן

הוספת שמן למחבת חמה גורמת לפלדה להיות סטטית והמשטח הופך להיות נון-סטיק. לכן, מומלץ קודם לחמם את המחבת, להוסיף את השמן ורק לאחר מכן את האוכל. כדי לקבוע אם המחבת חמה מספיק לשמן, טפטפו כמות קטנה של מים במחבת, הם אמורים לתסוס ולרקוד על פני השטח ורק אז אפשר להוסיף את השמן. 

לא להוסיף שמן על מחבת קרה

לא להוסיף שמן על מחבת קרה צילום: shutterstock

3. הימנעו ממגע עם מזונות קרים 

הנחת מזון קר על מחבת חמה עלול לגרום להידבקות ולכלוך, מכיוון שהפלדה מתכווצת במגע עם טמפרטורה קרירה. אז אם אתם מתכננים לבשל מאכלים כמו בשר, עוף או דגים ישר מהמקרר, תנו להם לשבת בטמפרטורת החדר למשך 10-15 דקות. לפני הבישול, טפחו קלות עם מטלית או מגבת נייר כדי להסיר לחות עודפת.

4. הימנעו מאש גבוהה מדי 

אין להאיץ את תהליך החימום מראש באמצעות חום גבוה. מאחר שנירוסטה באיכות גבוהה יעילה בהחזקת והולכת החום, חימום על אש גבוהה עלול להוביל לחימום יתר של המחבת ושריפת המזון שלכם.

אסור לחמם את המחבת מהר מדי

אסור לחמם את המחבת מהר מדי צילום: shutterstock

5. הניחו למחבת להתקרר

אפשרו למחבת להתקרר לחלוטין לפני שתשטפו אותה. הטבעה או השריית מחבת נירוסטה חמה במים קרים עלולה לגרום לעיקום בלתי הפיך.

6. נקו את הכלים לפני הכנסתם למדיח

לזרוק את כלי הנירוסטה ישר לתוך המדיח עלול לגרום להצטברות של חתיכות מזון ולכלוך. כדי למנוע זאת, מומלץ לשטוף קלות את הכלים לפני שמכניסים אותם למדיח. גם מגבת רטובה ומעט סבון כלים יעבדו טוב לניקוי הראשוני של הכלים.

מגבת רטובה תעזור כאן

מגבת רטובה תעזור כאן צילום: shutterstock

7. בחרו טוב את חומרי הברקה ייעודי לנירוסטה

השתמשו בחומרי ניקוי שאינם משאירים שריטות ואינם שוחקים את הברק של הסיר (מברשת רכה, כרית קרצוף) ושפשפו בעדינות רבה. בנוסף, ייבשו את הכלים מיד לאחר השטיפה. כדי למנוע כתמי מים ומראה עכור של הנירוסטה, יש לייבש את הכלים באופן מידי.

נקו בזהירות

נקו בזהירות צילום: shutterstock

8. אחסנו בזהירות 

אחסון זהיר ונכון של הכלים חשוב לתוחלת החיים והביצועים שלהם. הכי מומלץ לאחסן את כלי הבישול על מדף תלייה עם שפע של מקום בין פריט לפריט. אם אין לכם מדף תלייה, אחסנו את כלי הבישול בארון והניחו ביניהם בד רך או מגבת מטבח כדי להימנע משריטות או פגיעות של המשטח.

מומלץ לתלות על מדף

מומלץ לתלות על מדף צילום: shutterstock

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר