מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

פגיעות מיניות, אלימות והשפלה: הדו"ח שחושף את זוועות השבי

מטה משפחות החטופים פרסם מסמך המפרט את הפרות זכויות האדם החמורות של החטופים הישראלים בשבי, זאת לרגל יום זכויות האדם הבין-לאומי | "הזמן הולך ואוזל וכל רגע שהחטופים עדיין שם, מעמיד אותם בסכנת חיים מיידית"

חדשות כיפה חדשות כיפה 10/12/23 20:02 כז בכסלו התשפד

פגיעות מיניות, אלימות והשפלה: הדו"ח שחושף את זוועות השבי
שחרור חטופים לידי הצלב האדום, צילום: Atia Mohammed/Flash90

לציון יום זכויות האדם הבינלאומי, מערכי הרפואה והמשפט של מטה החטופים והנעדרים פרסמו מסמך המפרט את ההפרה הפושעת של זכויות האדם הבסיסיות בשבי. מהדו"ח עולה חוסר בטיפול רפואי גם לאנשים שנלקחו פצועים, תקיפות מיניות קשות בשבי, וכן הרעבה ומניעת שתייה כחלק מטקטיקת העינויים.

פגיעות מיניות, אלימות, הרעבה והשפלה

"במהלך טבח ה-7 באוקטובר, נחטפו באכזריות יותר מ-240 בני אדם מבתיהם ומפסטיבל הנובה. בין החטופים תינוקות, ילדים רבים, נשים, גברים, קשישים וצעירים החולים במחלות כרוניות הנוטלים תרופות יומיומיות, וכן כאלה שנפצעו קשה במהלך הטבח", נכתב בהודעה מטעם המטה.

טוען קובץ..
להורדת הקובץ ">הדו"ח המלא - פרטי הדו"ח קשים לקריאה

"עדויות החטופים ששבו מצביעות על פגיעות מיניות, אלימות, הרעבה, השפלה, ועוד, העולים בקנה אחד עם הפרה חמורה של זכויות אדם בסיסיות ומחדדות את העובדה כי הזמן הולך ואוזל וכל רגע שהחטופים עדיין שם, מעמיד אותם בסכנת חיים מיידית", עוד נמסר.

תמונות החטופים

תמונות החטופים, צילום: Yossi Zamir/Flash90

"נזקים פיזיים ופסיכולוגיים חמורים, שעלולים להוביל למוות"

לסיכום, הדגישו במטה כי "מדובר באוכלוסיות הזקוקות להגנה וטיפול מיוחדים על-פי המשפט ההומניטארי הבינלאומי. זאת בשל פגיעותם המוגברת לנזקים פיזיים ופסיכולוגיים חמורים, שעלולים, במקרה הטוב, להיות בלתי הפיכים, ולהוביל למוות במקרה הרע אם לא יינתן טיפול רפואי דחוף באופן מידי".

"ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם" אומצה על ידי העצרת הכללית של האו"ם ב-10 בדצמבר 1948, בתגובה לזוועות שביצע המשטר הנאצי במהלך מלחמת העולם השנייה וההגנה הלא מספקת שניתנה למיליוני קורבנות באותה תקופה. 75 שנים אחרי, חיוני להפנות את תשומת הלב לאותם בני אדם שזכויותיהם מופרות באכזריות כבר במשך 65 הימים האחרונים, לאחר שנחטפו לשבי במנהרות חמאס ובמקומות לא ידועים אחרים ברצועת עזה.


Notice: Undefined variable: tmpUrl in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/incFiles2021/footer.php on line 368

Notice: Undefined variable: tmpUrl in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/incFiles2021/footer.php on line 368