סגור

נפתלי בנט יעניק פרס מפעל חיים לשולי רנד

שר החינוך נפתלי בנט הודיע הבוקר, ב', על זכייתו של חתן פרס השר למפעל חיים – יוצרים בתרבות יהודית לשנת תשע"ו, מר שולי רנד. שולי רנד התרגש מאוד למשמע הבשורה

חדשות כיפה
ה בתמוז התשעו
,
11 ביולי, 2016 12:02
יחצ

יחצצילום: יחצ

השחקן, הבמאי והזמר שולי רנד יקבל את פרס שר החינוך ליצירה יהודית לשנת תשע"ו

השר בנט בירך הבוקר את שולי רנד על תרומתו רבת השנים לתרבות היהודית: ״שולי רנד הוכיח כי האומנות חוצה גבולות ומגזרים, שהכישרון חוצה תדמיות ודעות קדומות. שולי רנד הוא הסמל של שבירת מחיצות ושל ניתוץ מוסכמות, הוא מצליח להנגיש את היופי של היהדות דרך אמנות שמגיעה לכל אוזן, לכל לב בכל מגזר. דווקא בימים של שיח מפלג אנו זקוקים לדמותו וליצירתו של שולי יותר מתמיד, ואני מאחל לו עוד הרבה שנות יצירה רגישה וכנה למען כולנו״.

פרס שר החינוך לתרבות יהודית ניתן ליוצרים בתחומי התרבות היהודית: ביצירה מתחום התיאטרון, קולנוע, מוזיקה, מחול, ספרות ושירה. הפרסים נועדו לבטא את הוקרת עם ישראל ליוצר בתרבות היהודית. בנוסף מוענק פרס מפעל חיים על תרומה חשובה לתחום התרבות היהודית בישראל.

ועדת הפרס -שחברים בה מוטי שקלאר, יוסי אליטוב והגב' דבורה קיציס- ציינה בנימוקיה: שולי רנד הטביע את חותמו הן בתרבות היהודית והן בתרבות הישראלית. הוא השכיל בעשייתו האמנותית לתת משמעות לתרבות היהודית בשפה ישראלית מתחדשת - להביא את היהדות לתוך הישראליות ולהיפך. על אף היות שולי דתי וחרדי - הצליח לנגוע בכל גווני הקשת החברתית הרחבה. שולי רנד מצליח לבטא את המנגינה הייחודיות שלו בעולמות תוכן שונים ומגוונים: תיאטרון, שירה ומוסיקה, קולנוע וטלוויזיה. בדרכו הייחודית הצליח שולי רנד להדהד את הקול היהודי והישראלי ולשאת בגאווה גם את עולמו הרוחני. הוא הצליח לזכך ולצרוב יחד בזיכרון הכללי את השילוב המופלא והייחודי בין הישראליות ליהדות.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר אביטן בסיור בבתי כנסת צילום: דוברות המשרד לשירותי דת

שר הדתות לרבני הערים: הכשירו מקומות לתפילה לימים נוראים

קרא עוד