20 ישראלים נעצרו בחשד שניהלו חשבונות בחו"ל בסך 85 מיליון שקלים

במסגרת מבצע שניהלה רשות המיסים יחד עם מספר מדינות, נמצאו עשרות חשבונות של ישראלים בחו"ל שנוהלו במטרה להימנע מתשלומי מיסים. אחד מהם, תושב חיפה החזיק חשבונות בהיקף של 25 מיליון שקל

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 15/05/22 12:05 יד באייר התשפב

20 ישראלים נעצרו בחשד שניהלו חשבונות בחו"ל בסך 85 מיליון שקלים
רשות המיסים, אילוסטרציה, צילום: פלאש 90

מבצע ארצי לחשיפת מחזיקי חשבונות בנק ונכסים בחו"ל נערך בימים האחרונים על ידי חטיבת החקירות והחטיבה המקצועית ברשות המסים, והוביל לחשיפת עשרות חשבונות בנק לא מדווחים המוחזקים בחו"ל על ידי אזרחים ותושבים של מדינת ישראל בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

במסגרת המבצע, נחקרו כ-20 חשודים ששמם נכלל ברשימות בעלי חשבונות בנק שהתקבלו על פי הסכמים לחילופי מידע בין מדינות בהתאם לנוהל CRS (Common Reporting Standard), אשר חשפו כספים לא מדווחים בהיקף של מעל 85 מיליון שקלים. חלק מפעולות החקירה שבוצעו הובילו למעצרם של מספר חשודים ולשחרורם בתנאים מגבילים.

כך לדוגמא, הובא מיכאל דרזן, תושב צפת, בפני בית משפט השלום בחיפה בחשד להחזקת חשבונות בנק בחו"ל בחמש השנים האחרונות בהיקף של כ-6.5 מיליון שקלים. מהבקשה לשחרור בערובה, שהוגשה על ידי פקיד שומה חקירות חיפה והצפון, עולה כי החשוד משך באופן שוטף מחשבונות הבנק באמצעות כרטיס אשראי שברשותו כ-8,000 שקלים מידי חודש, זאת בנוסף למשיכת סכום של 150,000 דולר במזומן באמצעות נש"פ מירושלים על מנת להסתיר את קיום החשבון. לאחר דיון בבית המשפט הוא שוחרר בתנאים מגבילים.

חשוד נוסף, תושב בני ברק הובא בפני בית משפט השלום בתל אביב, בחשד שלא דיווח על מספר חשבונות בנק הרשומים על שמו בחו"ל בסך של כ-6.3 מיליון שקלים. מחקירת פקיד שומה חקירות מרכז עולה כי לחשוד חשבון בנק בשווייץ עם יתרת זכות גבוהה וכי קיימות בחשבונותיו הכנסות פיננסיות שמקורן בפעילות בחשבון. הוא שוחרר בתנאים מגבילים וצו איסור פרסום הוטל על שמו.

במסגרת המבצע, הובא גם מיכאל דרייפוס, תושב חיפה, בפני בית משפט השלום בחיפה בחשד לאי דיווח על חשבונות בנק בחו"ל בהיקפים של כ-25 מיליון שקלים במטרה להתחמק מתשלום מס. גם הוא שוחרר בתנאים מגבילים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר