סגור

"יותר מתנות לאביונים, פחות משלוחי מנות" | קריאת רבני הקיבוץ הדתי

רבנים בקיבוץ הדתי אומרים בשל משבר הקורונה והמשבר הכלכלי, כי יש להרבות במתנות לאביונים ומנגד להפחית משלוחי מנות. עוד הם אומרים: להיערך גם במנייני נשים לקריאת פרשת זכור ולקריאת המגילה

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ב באדר התשפא
,
14 בפברואר, 2021 9:18
להרבות מתנות לאביונים

להרבות מתנות לאביוניםצילום: Yahav Gamliel/Flash90

רבנים בקיבוצים הדתיים קוראים השנה, בעקבות משבר הקורונה והמשבר הכלכלי שהגיע בעקבותיו, לחברי הקיבוצים ולכלל הקהילות הדתיות לשים השנה דגש על מתנות לאביונים, אם אפשר באמצעות הדיגיטל, ופחות דגש על משלוחי המנות.

במקביל הרב מרדכי ורדי, מקיבוץ ראש צורים, כתב השבוע לחברי הקיבוץ כי "פורים מתקרב ייתכן שניאלץ להתפזר למניינים רבים. זה הזמן להתכונן. אני מציע שכל מי שיכול להכין קריאה יתחיל להתאמן. כמו כן כדי שיהיו קריאות נשים כדאי שכמה שיותר נשים תעבודנה על הכנת הקריאה". הקריאה של הרב ורדי  באה על רקע הצורך לשמוע את קריאת זכור ואת המגילה.

ואכן, נשים רבות נערכות לכך בכוחות עצמן. קריאה זו באה כהמשך להתארגנויות של מנייני נשים במספר קיבוצים במהלך הקורונה. אמיתי פורת מזכ"ל הקיבוץ הדתי הוסיף: "הרבנים ערים לדילמות שעולות בעקבות הקורונה ומתווים לנו דרך הלכתית מתוך המצפן "ובחרת בחיים". אנחנו מנסים למצוא דרכים לשמור על הקהילתיות ועל קיום המצוות ושמחים על הפתרונות והדגשים ההלכתיים שעולים בתוך הקהל ומתוך הקשב של הרבנים".

 

14.02.2021

1. כבר פסק הרמב"ם, בלי קשר לקורונה...הרבה לפניה, והרבה אחריה בע"ה... ואין זה חידוש של רב פלוני או משהו מיוחד של ארגון אלמוני, אלא דברי אלוקים (משה)

רמב"ם הלכות מגילה וחנוכה פרק ב הלכה יז: "מוטב לאדם להרבות במתנות אביונים מלהרבות בסעודתו ובשלוח מנות לרעיו, שאין שם שמחה גדולה ומפוארה אלא לשמח לב עניים ויתומים ואלמנות וגרים, שהמשמח לב האמללים האלו דומה לשכינה שנאמר +ישעיהו נ"ז+ להחיות רוח שפלים ולהחיות לב נדכאים".

דווח על תגובה לא ראויה
14.02.2021

2. "נאמני" מנסים שוב להתיפיף? שמאלנים ליברלים ונאו רפורמים (דתיה)

.

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2021

3. אתם יודעים כמה בעלי (nמרקו)

זכות הצבעה לכנסת יש בקיבוץ הדתי? כ-3000!. המשמעות: הרבנים הנ"ל השפעתם מזערית מאד. קצת ענוה לא תזיק.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אבו מאזן צילום: פלאש 90

איך ישראל יכולה לצאת מפלונטר הבחירות ברשות הפלשתינית?

קרא עוד