מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

אחרי האנטישמיות של מאסק: אלו חברות הענק שהצטרפו לחרם על טוויטר

בתגובה לעלייה בהיקף התוכן האנטישמי בטוויטר, חברות הענק אפל ודיסני השעו את פרסומיהם ברשת החברתית. לאחרונה הודיעה IBM על מהלך דומה בעקבות ציוץ אנטשימי של בעלי הרשת, אילון מאסק

חדשות כיפה חדשות כיפה 18/11/23 21:47 ה בכסלו התשפד

אחרי האנטישמיות של מאסק: אלו חברות הענק שהצטרפו לחרם על טוויטר
טוויטר, ברקע אילון מאסק, צילום: shutterstock

אחרי IBM: חברות אפל ודיסני הודיעו על הקפאת הפרסומים בטוויטר. ההחלטה מגיעה בעקבות העלייה בהיקף התכנים האנטישמיים ברשת החברתית, כפי שפורסם בדו"ח של חברת Media Matters. במהלך השבוע, הבעלים של טוויטר, אילון מאסק, הגדיר ציוץ אניטישמי כ-"אמת לאמיתה" וספג בעקבות כך חרם פרסומי מצד חברת IBM, שהודיעה: "ל-IBM יש אפס סובלנות לדברי שטנה ואפליה ולכן עצרנו מיד את כל הפרסום ב-X (טוויטר) בזמן שאנו חוקרים את המצב הזה, שלחלוטין אינו מתקבל על הדעת".

דיווח: וורנר ברוס הצטרפו לחרם הפרסומי

נוסף ל-IBM, אפל ודיסני, לפי דיווח ברשת התקשורת האמריקנית CNBC, ענקית הקולנוע Warner Bros-Discovery הצטרפה גם היא לחרם הפרסום, זאת עקב תוצאות המחקר של חברת Media Matters, שגילו עלייה משמעותית בכמויות התכנים האנטישמיים ברשת החברתית.

מאסק הגיב לציוץ האנטישמי: "אמרת את האמת המדויקת"

כזכור, מאסק הגיב בתמיכה לציוץ אנטישמי בו נכתב כי: "קהילות יהודיות דוחפות בדיוק את אותה השנאה שהן טוענות שמכוונת נגדם - נגד אנשים לבנים". מאסק הגיב: "אמרת את האמת המדויקת". בציוץ נוסף, מאסק ביקר בחריפות את הליגה נגד השמצה, שנלחמת נגד האנטישמיות ברחבי העולם, וטען כי היא תוקפת באופן שאינו הגון את המערב "חרף תמיכתו בעם היהודי ובישראל".