דרישה: הטלת סגר על שכונות בירושלים

סיעת התעוררות בירושלים בפניה דחופה למשרד הבריאות: הורו על סגר בשכונות בירושלים בעלות שיעור גבוהה של חולים מאומתים. ברקוביץ': "אי אפשר להישאר אדישים אל מול קצב גידול הגבוה של נדבקים בעיר"

חדשות כיפה 02/04/20 15:42 ח בניסן התשפ

דרישה: הטלת סגר על שכונות בירושלים
עופר ברקוביץ', צילום: רפי קוץ

סיעת התעוררות בירושלים בראשות עופר ברקוביץ' פנתה היום (ה') למשרד הבריאות בדרישה דחופה להשוות את הצעדים שננקטו מאתמול בעיר בני ברק כלפי שכונות מסויימות בעיר ירושלים בהן שיעור הנדבקים בקורונה גבוהה במיוחד.

"קצב הגידול בירושלים אינו רחוק מזה של בני ברק, אם מגמה זו תמשך אנו עלולים למצוא עצמנו בליל הסדר עם 2,400 חולים מאומתים בירושלים ואף הרבה מעבר" נאמר בפניה.

עוד נטען: "מדידת הגידול במספר החולים בירושלים בעיר כמקרה אחד היא בעייתית. ירושלים מורכבת מ 28 שכונות, בכל אחת מהן מספר תושבים של עיר בינונית בישראל ולכל שכונה מאפיינים סוציולוגיים ייחודיים. 
אנחנו מבקשים ממשרד הבריאות להציג נתונים מאומתים על מספרי חולים בירושלים בכל שכונה ולפעול בצורה ייעודית בשכונות בהן יתגלו מוקדי התפרצות: סגירת שכונות אלו ליוצאים ובאים; הקמת צוותים ייעודיים בשכונות אלו, אשר יחתרו לביצוע בדיקות וגילוי חולים; הוצאת חייבים בבידוד למלונות בידוד, זאת כדי להקל על המאמצים למניעת הדבקה ביתית ומשפחתי; זאת בצד שיח אינטנסיבי מול מובילי קהילות".
בפניה דרשו חברי סיעת התעוררות החתומים על המכתב התייחסות מיוחדת לאירועים האופיינים לערב חג הפסח כמו שיח עם פוסקי הלכה בדבר התקהלות אפשרית סביב טקס שריפת חמץ, הגעלת כלים, ואירועי סיום מסכתות ותענית בכורות. 

השוטרים במאה שערים

שכונת מאה שעריםצילום: יונתן סינדל פלאש 90

כמו כן דורשים חברי סיעת התעוררות היערכות מקדימה לימי הרמדאן החלים מסוף חודש אפריל.

יו"ר סיעת התעוררות עופר ברקוביץ מסר: "אי אפשר להישאר אדישים אל מול קצב גידול הגבוה של נדבקים בעיר, הדומה לקצב הגידול בבני ברק".

לדברי ברקוביץ', "נדרשת פעולה ממוקדת בשכונות ובמוקדי ההתפרצות בעיר על פי הנתונים המאומתים, כפי שהציע ראש הממשלה בהתייחסו לבני ברק. פעולה הכוללת סגירת השכונות, הקמת צוותים ייעודיים לביצוע בדיקות בשטח, יידוע על בידוד לכאלו שאין להם אסאמסים, והוצאה למלונות בידוד.
ראש העירייה דומם בעניין זה ולא מבצע פעולות חריפות מספיק כדי לעצור את ההדבקה. אולי הדבר נובע מחששות פוליטיים צרים וזה אסור שיקרה. הצענו לראש העירייה שיתוף פעולה ולצערנו ליאון לא נענה, ועלינו להבהיר מה לא נעשה. הגיע הזמן להחריף את הצעדים בטרם נצטרך להטיל סגר על עיר של כמיליון אנשים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר