הרב פנדל לכיפה: "המצב הוא בושה וחרפה, כך זה לא יכול להימשך"

ראש ישיבת שדרות זועם על הסלמה בדרום, ובראיון לכיפה הוא מותח ביקורת על הדרג המדיני, מסביר על המתרחש בין כותלי הישיבה בימים אלו ומצהיר: "אנו מבינים את חשיבות לימוד התורה ומתחזקים מכך אל מול האתגרים"

משה סלע, חדשות כיפה
ל בשבט התשפ
,
25 בפברואר, 2020 9:36
הרב דוד פנדל

הרב דוד פנדלצילום: ויקפדיה, cc-by-sa

אמש אירע מקרה מפחיד ביותר סמוך לישיבת ההסדר בשדרות. רקטה שנורתה מרצועת עזה נפלה סמוך לישיבה וגרמה לבהלה גדולה בקרב התלמידים. שוחחנו על התחושות בישיבה עם ראש ישיבת ההסדר שדרות, הרב דוד פנדל בימים שאחרי ועל ההיערכות בישיבה לקראת הבאות. 

"פחדנו מאד בישיבה על הזוגות הצעירים, הנשים בהריון שלא יכולות לרוץ לאזור ממוגן ועשויות להפיל את העובר חלילה. הבחורים עצמם הם בגיל אחר והם מסוגלים לרוץ אז היה פחות חשש. מה שכן - הרסיסים גרמו לנזק למשרד שלי. החלונות התנפצו לרסיסים וזה מחזה לא נעים" הסביר הרב.

"המצב הזה הוא פשוט בושה וחרפה ולא יכול להימשך יותר", מתח הרב פנדל ביקורת על המצב, "זו תוצאה ישירה של הטעות הנוראית, של ההתנתקות. אין לי ביקורת כלפי נתניהו, הוא בסך הכל נקלע לסיטואציה איומה שהביאה עלינו קדימה (המפלגה, מ.ס) ועושה את מה שהוא יכול. אבל הקו של נסיגות והתרפסות שהחל בהתנתקות חייב להיפסק"

הרב הסביר כי הישיבה טרם מוגנת לחלוטין, וכי תחילת קמפיין המיגון שלה מתחיל היום, מה שהופך את האירוע שהתרחב סמוך לישיבה למסוכן אף יותר. "ברור שחלק מהתלמידים מפחדים ורצו לחזור הביתה, אבל הם מבינים את תפקידם בעם ישראל ואת חשיבות לימוד התורה והם מתחזקים מכך. אבל אנחנו עומדים איתנם אל מול האתגרים ולא מפחדים מהם".

צפו בתיעוד הירי: 

 

 

25.02.2020

1. ישיבת שדרות (עליבבה )

כל הכבוד לרב פנדל הוא כבר רץ לאסוף כספים מימון המונים וזה כנראה לפי עצת ראש העיר דוידי שכל הזמן בוכה וצועק על מנת שיקבל מה שהוא רוצה ולדאוג המקורבים איפוא יחידת להב והמבין יבין חודש טוב

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

2. ירו טילים גם לפני ההתנתקות. רק אומר. (צביקה)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

3. ומה שסמוטריץ אומר לו ,הרב עושה (הרב מקבל תקציבי עתק)

אסור גם לרבנים לקבל שוחד,אפילו אם מדובר בתקציבי עתק לישיבה שלהם.

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

4. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

5. הציונות הדתית עלק ----פעם היתה ציונות דתית אמיתית היום הם כנופיית פנאטים קיצונים עם דעות חשוכות כמו דעאש שסוגדים לעבריין מבלפור כמו לעגל הזהב (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

6. אכן המצב על הפנים !!! תבוא בטענות אל עצמך !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (רק עוצמה)

אתה תמיד תמכת בבנט הרשע !!!! עכשיו סר הביטחון לא מסוגל לתת לעירך ביטחון.

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

7. עצוב ומביש לראות שמי שדוחף ומוביל כיום את חילוץ דון ביבי וכנופייתו מהשחיתות הנוראית הם נציגי הציונות הדתית ורבניהם בושה וחרפה לא על הדת הזאת גדלתי (מור)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

8. שמע ישראל-ביביבלוף =לעבודת אלילים -כל מי שנותן חסות וסוגד לפושע עבריין הסנדק דון ביבי בגיהנום יסים את חייו (יוסף)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

9. התוכנית (יוחי)

עצם הדיבור על נכונות והסכמה לנהל משא ומתן עם מרצחים על שטחי ארץ ישראל מעניקה עידוד לטרור ומדרבנת אותו לנסות ולפגע ביהודים במטרה ללחוץ להשיג יותר במשא ומתן רק עוצמה יהודית מתנגדת לכול משא ומתן עם הערבים

דווח על תגובה לא ראויה
27.02.2020

10. 2 - והיו תקיפות של הערבים כלפי היהודים בארץ ישראל לפני '48 ולא היה שלום לפני '67 (אבל מה לעשות, אחרי ההתנתקות כמות הטילים עלתה פלאים)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרמטכ"ל כוכבי בבני ברק צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל בבני ברק: "נמשיך להגדיל את הסיוע לרשויות המקומיות"

קרא עוד